סוגים שונים של ברזים לכיור

הבחירה בברז לכיור היא הרבה יותר מורכבת ממה שנדמה. כאשר מתאימים בין הברז לבין הכיור יש לשים לב לגובה שלו, לאופן השימוש בו, ולמאפיינים נוספים כגון האפשרות לסובב אותו. התקנה של ברז לא מתאים תקשה את השימוש היום-יומי בו, ולכן יש להכיר היטב את סוגי הברזים הקיימים בשוק ולהתייעץ עם אנשי מקצוע מומחים ומיומנים. כדי לסייע לכם לבחור בברז הנכון, הרכבנו את המדריך הקצר הבא הכולל פירוט של סוגי הברזים העיקריים.

ברז קבוע

הברז הקבוע הוא הדגם הנפוץ של ברזים לאמבטיה או ברזים למטבח. זהו הברז הסטנדרטי שאינו ניתן להזזה והוא מותקן על השיש או יוצא מתוך הקיר. יתרונו המרכזי של ברז זה הוא האמינות הגבוהה שלו – הוא אינו נוטה להתקלקל בקלות וישרת אתכם היטב שנים ארוכות. ברזים מסוג זה ניתן למצוא במגוון רחב של דגמים וצבעים ואפשר להתאים אותם בקלות לקו העיצוב שנבחר לחדר.

ברז מסתובב

סוג אחר של ברז העשוי להתאים גם עבור כיור אמבטיה וגם עבור כיור מטבח הוא הברז המסתובב. המאפיין העיקרי של ברזים מסוג זה הוא האפשרות לסובב את הפיה שלהם לצדדים בנוחות. בזכות פעולה זו ניתן למשל להזיז את פיית הברז הצידה ולפנות את שטח הכיור למקרה שרוצים להניח בו כלי גדול. הפיה המסתובבת מאפשרת גם לנקות את הכיור בקלות ובמהירות. גם במקרה זה תוכלו למצוא בשוק דגמים רבים במגוון רחב של עיצובים.

ברז נשלף

מבין כל סוגי הברזים, הברז הנשלף הוא כיום אחד המבוקשים ביותר. זהו ברז שהפייה שלו ניתנת לשליפה קלה והיא כוללת צינור פנימי שאפשר למתוח. זהו צינור גמיש שבזכותו ניתן לנקות בנוחות את שטח הכיור, גם בפינות שבדרך כלל לא קל להגיע אליהן. ברזים נשלפים מסוימים כוללים גם שני מצבי זרימה לשטיפה יסודית יותר של כיור אמבטיה או כיור מטבח. שימו לב כי מטבע הדברים ברז מטבח נשלף הוא מורכב יותר לעומת ברז קבוע, ולכן הסיכוי לתקלות עולה. בשל כך, מומלץ מאוד לבחור ברז נשלף איכותי ממותג מוכר.

ברז לחיצה

ברזי לחיצה מוכרים לנו בעיקר מתוך חדרי שירותים ציבוריים, והם יתאימו פחות לשימוש ביתי. מטרתו המרכזית של ברז מסוג זה הוא לחסוך במים, ועל כן כל שימוש יכלול כמות מוקצבת מראש של זרם מים. כדי להפעיל את הברז יש ללחוץ על חלקו העליון עד לצאתו של זרם המים. ברז מסוג זה ניתן להתקנה מתוך הקיר או בסמוך לברז, וגם במקרה זה, חשוב לבחור בברז ממותג מוכר, בעל מנגנון פעולה איכותי.

ברזים בעיצוב תעשייתי

כל סוגי הברזים שתוארו לעיל יכולים להגיע במגוון רחב של עיצובים, אך ישנם ברזים הכוללים עיצוב מרשים ויוצא דופן – עיצוב תעשייתי שבדרך כלל תמצאו במטבחים מקצועיים. ברז מסוג זה יהיה לרוב גבוה יותר ויעוטר בקפיץ שאותו ניתן לעיתים לקבל בצבעים שונים – כרום, מוברש או שחור. ברזים מקצועיים מסוג זה יהיו נשלפים ויכללו שני מצבי זרימה לנוחות מרבית. אם העיצוב התעשייתי קרוב ללבכם ואם החלטתם לבחור בדגם מקצועי ואמין, שימו לב שאתם רוכשים ברז מחברה ידועה, ושניתנת לכם אחריות יצרן כנדרש. תתחדשו!