יש לכם חדר אמבטיה פרטי לילדים? כך תעצבו אותו

בניגוד לחדר אמבטיה שמעוצב לילדים גדולים ולמבוגרים, כאשר מעצבים חדר אמבטיה רק עבור הילדים – צריך לעשות שינוי מסוים בצורת החשיבה.
כאשר אנחנו חושבים על חדר אמבטיה סטנדרטי, ברור לנו שצריך להתייחס לאביזרים הסניטריים ולהקדיש מחשבה האם אנחנו רוצים ארון אמבטיה כפרי או דווקא עיצוב הייטקי ומודרני. אך כאשר מעצבים חדר אמבטיה עבור ילדים צריך לקחת בחשבון שבכל שנה הצורך שלהם ישתנה, ולפעמים אפילו תוך כמה שבועות או חודשים. חדר האמבטיה צריך לתת מענה לילד בגן שצריך לצחצח שיניים, וגם לאפשרות לקלח את התינוק בצורה נוחה ובטוחה.

מתחילים לחשוב פרקטי

החלק המהנה הוא בחירת העיצוב, אבל רגע לפני כן כדאי שנחשוב ונבין מהם הצרכים הספציפיים בבית שלכם. כמה ילדים יש או יהיו לכם? באיזה גילאים? יש הבדל ענק בין תכנון של חדר אמבטיה שצריך לשרת גם תינוקות קטנים ופעוטות, לבין חדר אמבטיה שמותאם לילדים בגילאי בית הספר.
הרבה הורים מעדיפים אמבט כדי לקלח תינוקות ופעוטות, אך בגילאים מתקדמים יותר דווקא מקלחונים יכולים להיות האפשרות הנוחה יותר. וזו בדיוק הסיבה שאנחנו ממליצים לחשוב קודם על הצורך הפרקטי, כדי שתוכלו לתכנן ולבחור בצורה האידיאלית עבור הבית והמשפחה שלכם.

איפה מאחסנים את הכול?

לחדרי אמבטיה תמיד יש נטייה לאגור חפצים שונים, וכאשר מדובר בחדר אמבטיה שמשרת ילדים זה נראה שהבעיה מחמירה אפילו יותר. כאן צריך לקחת בחשבון את הצרכים המשתנים של הילדים ביחד עם הרצון שלהם להתקלח עם צעצועים ומשחקים, ומעל כל זה הצורך שלכם לאחסן בגדים, מגבות ותכשירי רחצה בצורה נגישה ובטוחה.
וכמובן שגם בקטגוריה הזו השקעה של מחשבה ותכנון יהפכו את חייכם לקלים הרבה יותר בהמשך. יש היום מגוון של פתרונות אחסון חכמים ומתקדמים, שיהפכו כל ארון אמבטיה כפרי ליחידת אחסון משוכללת. בעזרת התאמת הגבהים תוכלו ליצור לילדכם פינת אחסון שתהיה שלהם, כך שכבר מגיל צעיר הם יוכלו ללמוד את החשיבות של סדר וניקיון ולקחת חלק בסידור השוטף של חדר האמבטיה. יש היום מגוון של יחידות מדפים שקל מאוד להתקין על מקלחונים או בפינת האמבטיה, מבלי צורך לקדוח בקרמיקה.

לעצב וליהנות

השלב של בחירת העיצוב הוא החלק הכי כייפי והכי חווייתי, במיוחד כאשר הילדים כבר נמצאים בגילאים שבהם הם יכולים לקחת חלק ולהביע את דעתם.
בגלל שהטעם האישי של ילדים נוטה להשתנות אנחנו ממליצים לבחור בעיצוב בסיסי שיוכל לשרת אתכם לאורך שנים ארוכות, כאשר יש דרכים שונות לבצע התאמות ושינויים בעלות נמוכה. לדוגמה, התקנת ארון אמבטיה כפרי שמתאים לסגנון העיצוב הכללי של הבית, וכדי להתאים אותו לילדים אפשר להחליף את הידיות המעוצבות – בידיות צבעוניות ומצוירות.
יש מגוון של מדבקות ואלמנטים שאפשר להדביק על הקרמיקה או על דלתות מקלחונים, כך שתוכלו להוסיף עוד צבע ועניין, ובעתיד להסיר אותם בקלות.