הבדלים בין סוגי אסלות לשירותים

בעבר, כאשר רציתם לשפץ את חדר השירותים או להחליף את האסלה, עמדה לרשותכם בדרך כלל אפשרות אחת בלבד. לכל היותר יכולתם לבחור בדגם ובצבע מסוימים או להחליט היכן להתקין את מכל ההדחה. אך בשנים האחרונות, חלו התפתחויות משמעותיות בתחום זה, וחברות למוצרי סניטציה מבינות כי חדר שירותים נעים ומעוצב היטב הוא עניין החשוב לכל משפחה. אז כדי לדעת מהם סוגי האסלות לשירותים ואיזה סוג מתאים לכם, קראו את המאמר הבא.

הקלאסית
לפעמים אנחנו נדרשים להחליף אסלה בבית, אך לא תמיד נרצה להשקיע בכך משאבים רבים. אם האסלה שלכם כבר ישנה ואתם מעוניינים לרכוש חדשה אך לא רוצים "להפוך" את כל חדר השירותים, תוכלו לבחור את האסלה הקלאסית. אסלה זו מכונה גם אסלת P, והיא אסלת חרס המחוברת לרצפה ולה מצורף בדרך כלל מכל הדחה העשוי פלסטיק. מכל זה יכול להיות מותקן צמוד לאסלה, אך ניתן גם לתלות אותו גבוה יותר על הקיר, אם קיים מקום מספק. כפי שניתן להבין, זהו סוג האסלה הבסיסי ביותר ויש לו יתרון מרכזי אחד; מחירה של האסלה נמוך יחסית, וגם עלות התחזוקה והתיקונים אינה גבוהה. לכן, אסלה מסוג זה תתאים בהחלט אם אתם מחפשים פתרון קל וזול ולא מעוניינים בשיפוץ כולל לחדר השירותים.

מונובלוק
אסלה קלאסית היא פתרון מצוין למי שגר למשל בדירה שאינה בבעלותו, או למי שאינו מעוניין להשקיע כסף רב בתיקון. אך אסלת ה-P היא לעיתים בעלת מראה בסיסי וגם מכל הפלסטיק שלה אינו מוסיף הרבה למראה. לכן, כדי קצת לשדרג את חדר השירותים, רבים בוחרים באסלת מונובלוק המסייעת ליצור מראה אחיד יותר. בסוג זה של אסלה גם מכל ההדחה יהיה עשוי חרס, ויש לרכוש את האסלה ואת המכל כיחידה שלמה אחת. כך מצד אחד ניתן לשמור על מראה אלגנטי ומעוצב יותר, ומצד שני ניתן להבטיח נוחות מרבית, שכן אסלות המונובלוק יהיו לרוב איכותיות יותר. מכיוון שהמכל של אסלת המונובלוק גלוי, גם כאן ההתקנה תהיה פשוטה והתיקונים יהיו זולים יחסית.

אסלה תלויה
כעת אנחנו מגיעים לסוג האסלה המתקדם ביותר הקיים היום – אסלה תלויה. אסלה זו נחשבת למבוקשת ביותר היום משום שהיא מאפשרת ליצור מראה נאה ומודרני וגם מקלה את הניקוי של חדר השירותים. אסלה זו אינה מחוברת לקרקע, אלא היא מותקנת על הקיר, וכך ניתן לנקות בקלות את המשטח הקיים מתחתיה. מכל ההדחה של האסלה התלויה יהיה סמוי וימוקם בתוך הקיר, כך שבני הבית יראו רק את הכפתור המשמש להדחת המים. לאסלה זו יתרונות רבים, אך חשוב לציין כי העלות שלה תהיה גבוהה יותר וגם עלות התיקון שלה נחשבת ליקרה יחסית. לכן, אסלה מסוג זה תתאים בעיקר במקרים שבהם אתם מתכננים שיפוץ כללי של חדר השירותים או של חדר הרחצה, ומעוניינים בפתרון אלגנטי שישמש אתכם היטב לשנים הבאות.