הטרנדים החדשים של חדרי האמבטיה

חדר האמבטיה הוא החדר בו אנו מתחילים את היום וגם מסיימים אותו (אחרי שיוצאים מהמיטה או לפני שנכנסים אליה). זהו גם החדר האינטימי ביותר בבית, החדר בו כל אחד רוצה את הפרטיות שלו והשקט שלו. לכן, עיצוב חדר האמבטיה הוא מהותי מאוד. במיוחד היום כולם רואים בחדר האמבטיה הרבה מעבר לפונקציונליות שבו. האווירה של ניקיון, שקט ופינוק חשובה מאוד לאנשים רבים. בהתאם לכך נוצרים טרנדים הקשורים לעיצוב ויצירת אווירה מיוחדת בחדר האמבטיה בין אם באמצעות כיור אמבטיה מיוחד, צבעים מעניינים ועוד. כמה מן הטרנדים החדשים בחדר האמבטיה.

להכניס את צבע הטבע עם כיור אמטיה ועוד

אם בשנים האחרונות שלטו בגווני חדר האמבטיה צבעי לבן, שחור ואפור המאפיינים סגנון עיצוב מודרני, היום ניכרת חזרה בכל הקשור לעיצוב הבית לגוונים חמימים וטבעיים יותר. הדבר ניכר גם בחדר האמבטיה. זהו טרנד חם מאוד היום לשלב בגווני חדר האמבטיה צבע ירוק בהיר, תכלת, ורוד בהיר, צהוב. יש המשלבים גוונים של חום או בז'. לא מדובר בהכרח על צביעת חדר האמבטיה כולו בגוונים אלה אלא שילובם ככתמי צבע שמכניסים עניין. למשל כיור אמבטיה יכול להיות בגוון טבעי וחמים. גם מסגרת המראה ואפילו האסלה. במיוחד באמבטיה בה החיפוי לבן או שחור, אלמנטים בגוונים חמימים וטבעיים מכניסים רכות ועניין לעיצוב הכולל.

אריחים צבעוניים או דמויי עץ

בהמשך להכנסת גוונים טבעיים וצבעים חמימים לאלמנטים שונים כמו האסלה או הכיור, גם החיפוי והריצוף עוברים שינויים דומים. אמנם עדיין גווני שיש, לבן שחור ואפור הם גוונים בולטים בחיפוי אך לאחרונה יש שבירה של הסגנון הנקי והמודרני לטובת סגנון חמים יותר גם בחיפוי ובריצוף. את האריחים הבהירים יחליפו ביותר ויותר חדרי אמבטיה אריחים צבעוניים או מצוירים בסגנון רטרו. כמו כל טרנד, לא מיד כל חדרי האמבטיה ירוצפו בריצוף ססגוני. תחילה הדבר יחשב לנועז, אך כנראה זהו טרנד שיתפוס בהדרגה והריצוף הצבעוני יהפוך ליותר ויותר נפוץ. לצד האריחים הצבעוניים, במסגרת חיפוש אחר חמימות ומראה טבעי, גם ריצוף דמוי עץ יהפוך פופולארי מאוד.

ריהוט האמבטיה מקבל גווני עץ

כאמור, החיפוש אחר דרכים להכניס את הטבע הביתה הגיע לחדר האמבטיה. הזכרנו את צביעת הכיורים או האסלות בגווני תכלת, ירוק וצהוב או גווני טבע אחרים. גם ריהוט האמבטיה כמו ארונות האמבטיה מעוצבים כך שיוסיפו לאווירה החמימה וישתלבו בה. בשנה הקרובה נראה יותר ויותר ארונות אמבטיה נצבעים בצבעי עץ ומקבלים מראה דמוי עץ, בין אם בגוון עץ טבעי או צבעוני במרקם עץ. עץ כמובן מוסיף לסגנון הרטרו והווינטג' ומתאים מאוד לאריחים או חיפוי צבעוניים, ויכול לאזן מראה אמבטיה שהוא קר ונקי מאוד.

אמבטיה עצמאית- להרגיש כמו בספא

בשנים האחרונות נכנס יותר ויותר העניין של אמבטיה עצמאית שאינה מחוברת או מוצמדת לקיר. אמבטיה כזו הממוקמת בנקודה כלשהי בחדר האמבטיה מקבלת חיים משלה והופכת מיד את האווירה בחדר האמבטיה לאווירת ספא מפנקת. אמבטיות עצמאיות יכולות לבוא במגוון רחב של עיצובים, זאת לעומת אמבטיה סטנדרטית המוצמדת לקיר ומעוצבת על פי עיצוב חדר האמבטיה. אמבטיה עצמאית מגיעה כפי שהיא, יכולה להיות עם קישוטים ועיטורים, בצורה אליפטית או מלבנית, בגוונים שונים השוברים את עיצוב חדר האמבטיה או דווקא משתלבים בו היטב. בכל מקרה אמבטיה כזו מושכת את העין והופכת לאלמנט מרכזי בחלל חדר האמבטיה.

אמבטיות ומקלחונים חכמים

אמנם בחדר האמבטיה אנחנו רוצים לרוב להתנתק משגרת היום יום וליהנות מהפשטות של מים זורמים, אך הטכנולוגיה לא מוותרת גם על אזור האמבטיה. היום רבים בוחרים להכניס את הטכנולוגיה, כשיפן מובילה את הטרנד הזה אך הוא לגמרי צפוי להתפשט. אלה יכולים להיות מחממי אסלה או אסלות הנפתחות אוטומטית, מקלחת עם אורות וצלילי מוזיקה מרגיעים המלווים תוך כדי המקלחת. ישנם גם כיורי אמבטיה אוטומטיים ומקלחות חכמות המוכנות עבורנו ברגע שאנחנו מגיעים הביתה.

רהיטים נוספים לחדר האמבטיה

כל עוד חדר האמבטיה הוא קטן, כנראה שהאבזור בו ימשיך להיות בסיסי: הכלים הסניטריים וארון האמבטיה, אך בחדרי אמבטיה גדולים נראה טרנד של ריהוט האמבטיה גם ברהיטים שלא קשורים באופן ישיר לאמבטיה ומתבקש שיהיו בה. זה יכול להיות למשל שולחן צד עליו יונחו חלק מהפריטים או אפילו עציץ או פריט דקורטיבי. הרהיט יכול להיות שידת איפור קטנה עם כיסא תואם לידה. ריהוט כזה שהוא בסגנון וינטג' או עשוי עץ יכניס חמימות לחדר האמבטיה. לצד רהיטים נוספים לחדר האמבטיה גם בדים וטקסטיל. אמנם חדר האמבטיה הוא חדר עם רטיבות ולכן לא כל סוגי הבדים מתאימים ולא בכל מקום, אך עדיין על הקירות ניתן לתלות גם בדים מעניינים והדבר הופך ליותר נפוץ

שדרג זאת בעצמך

האמבטיה היא אחד החדרים בהם היצירתיות והעשה זאת בעצמך שהפכו נפוצים מאוד בשנים האחרונות פחות באים לידי ביטוי. לאחרונה גם בחדר האמבטיה החלו לצוץ ניצנים של עשיה או שדרוג דברים באופן עצמאי, למשל צביעת הידיות בארון האמבטיה או אפילו צביעת הארון כולו בצבע אחר, הוספת קישוטים או ציורים שנעשו בעבודה עצמית, צביעת מסגרת המראה ועוד.

לסיכום, הטרנדים החדשים שנראים בחדר האמבטיה נוגעים ברובם להוספת חיים וטבעיות לחדר שהיה עד לא מזמן חדר שונה ונפרד בסגנונו, חדר שיש בו פחות אמירה אישית ויותר מראה נקי וקר. היום ישנה שמירה על תחושת הניקיון והטוהר אך תוך הוספה של חמימות, טבעיות וגם אלמנטים שיש בהם אמירה אישית וביטוי עצמי.