טרנדים לשירותים וחדר האמבטיה שכדאי להימנע מהם

שיפוץ של חדר הרחצה והשירותים או בניית בית חדש הם הזדמנות פז לתקן שגיאות בעיצוב או סגנון חיים שלא התאים לנו, וכעת אנחנו רוצים לחיות טוב יותר. זה יכול להיות משהו שקשור לעיצוב הפנים או פונקציות מסוימות שכיום נעדיף לעשות אחרת, כמו תכנון נכון יותר של חדרי שינה, של המטבח והכי חשוב, החדר שבו אנחנו מבלים המון והוא חייב להיות שימושי, חדר הרחצה והשירותים. אי אפשר לתאר את ההקלה שאנחנו מרגישים כאשר אנחנו נכנסים לחדר שירותים ואמבטיה שיש בו מתקנים סניטריים נוחים ומותאמים לנו מבלי שנצטרך לשבת נמוך מדי על אסלה או להתיז מים לכל עבר בכיור לא נוח. שלא לדבר על מחסור במקומות אחסון בחדרים כאלה ומקלחת צרה וקטנה שאי אפשר לזוז בה. זה הזמן לוותר על הטרנדים האופנתיים או המיושנים מדי שמקשים עלינו ולהכניס במקומם מה שמתאים לנו באמת, וזה מתחיל בבחירה נכונה של עיצוב לא מתפשר ולא מתנחמד מדי. להלן כמה טיפים שיעודדו אתכם להתעקש על מה שבאמת נכון ונוח ולא להיכנע לאופנה שאינה מתאימה לכם באמת.

אמבטיה שאינה מתאימה לצרכים שלכם

אמבטיות הן נהדרות אבל אם אתם לא ממש בעניין של טבילות יומיות או כמה פעמים בשבוע, ואין ילדים שנהנים מפארק המים הביתי הזה כל ערב, אפשר לעבור לאמבט ישיבה שגם בו אפשר לטבול רגליים עייפות ואפשר ליהנות ממנו לא פחות. אם אתם בכלל לא בעניין של טבילות אפשר לעבור ישירות למקלחות מעוצבות עם זכוכית מחוסמת. מקלחות הן גם חיסכון אדיר במקום שאותו צריך כאשר חדר האמבטיה שלכם קטן ואתם צריכים כל סנטימטר פנוי על מנת להשתמש בו טוב יותר לאחסון. מקלחות הן גם פתרון מעולה כאשר יש נישה שמתאימה להתקנת דלתות זכוכית שסוגרות אותה ומפנות את שאר החדר לצרכים אחרים. כמו כן, קל יותר לתחזק אותן והן מוספיות אלגנטיות יוקרתית לכל חדר רחצה.

אסלה שנוח לשבת עליה

אסלות הן תמיד הסיפור האמיתי שצריך לחשוב עליו בהתאם למפרט הטכני של החדר שלכם ולמיקום הצנרת. כמו כן, חשבו על כך שלמרות שאסלה מרחפת היא נוחה והיגיינית יותר בגלל התחזוקה הקלה, השאלה היא האם נוח לכם להתקין מכל הדחה בקיר ולהסתכן בתקלות שבגללן צריך לשבור קיר כדי לתקן אותן. אין ספק שהן אלגנטיות ומעוצבות יותר ואף מקילות על ניקיון הרצפה והחדר, אבל זה גם תלוי בכם וכמובן שחשוב בגלל זה לקנות אך ורק אסלה של יצרן איכותי באמת כדי לוודא שלא יהיו בה תקלות כלשהן.

כיורים, הסיפור האמיתי שלהם

כיורים הם נקודת תורפה שחייבים להתעכב עליה משום שיש כמה וכמה טרנדים שנראים מצוין אבל כבר אינם עובדים בשבילכם וחשוב לתת על כך את הדעת על מנת להחליט נכון יותר. בדקו אילו כיורים מהבאים מקשה עליכם ולא פותר לכם בעיה:
• ראשית, יש סוג מיושן שמקבל עיצוב חדש ועכשווי יותר אבל הוא עדיין מייצג בעיה – כיור עומד. כיור עומד הוא כיור שמחובר ישירות לרצפה וזה כל תפקידו של המתקן. לא מקובר בכיור שמשולב במשטח שיש ובשידת אחסון או ארונית, אלא כיור שיש לו מקום משלו ולכן הוא מתאים רק לחדר רחצה שיש בו מספיק מקום כדי לבזבז על מתקן לא יעיל ולא חסכוני בעליל. אם אין לכם מקום מיותר בחדר האמבטיה רצוי לשלב את הכיור בשידת אחסון אחרת תצטרכו למצוא פתרון לארון אחסון נפרד וזה בזבזני. זה נוסף לעובדה שהוא מוסיף עבודת ניקיון.
• כיור מונח – כיור מונח הוא המצאה נפלאה ומעוצבת מאוד אבל לא כל הסוגים מתאימים לכולם. יש כיורים מונחים על שידה שכל שימוש בהם מתיז מים לכל עבר ואם השידה עשויה מעץ ועליה מונחים תכשירים וחפצים שונים זה יוצר בעיה שצריך לחשוב עליה, במיוחד אם השידה קטנה וצרה. כמו כן, יש כיורים מונחים שהם גבוהים מדי לאנשים נמוכים ולא רק לילדים שפשוט לא יכולים להשתמש בהם, ולכן יעמדו על כיסא ויתקשו לתפעל את הברז הגבוה. גם סכנה בטיחותית וגם החלקה בגלל המים שמתיזים לכל עבר גם על הרצפה. חשוב להתאים את הכיור למי שמשתמש בו ולכן אם בוחרים כיור מונח רצוי שהוא יהיה נמוך אבל לא נמוך מדי שהדפנות שלו יגרמו למים לעלות על גדותיהם, והברז יהיה גבוה מדי.

צבעים שלא מתאימים לאופי שלכם

צבעים כהים או עליזים ותוססים יכולים להיות נהדרים כשאנחנו מתארחים במלון או במסעדה ומתפעלים מהעיצוב של חדר השירותים. אבל יש לזכור שהם מעוצבים כך משום שאנשים לא מבלים בהם יותר מכמה דקות ולכן אין לכם סיכוי אמיתי לדעת מה יקרה אם תחיו בסביבה צבעונית כזאת שנים. זה עלול לעצבן או לדכא או לגרום לכם לרצות להימנע משהות ממושכת בחדר הרחצה שלכם, מקום שאמור להשרות דווקא שלווה ורגיעה. לכן, בכל מקרה, רצוי שיהיו צבעים שמתאימים לאופי ולאישיות שלכם וישאירו אתכם שם ככל שיצטרך.

אל תוותרו על פתרונות אחסון

חדר רחצה מינימליסטי זה נהדר ונקי בעיניים, אבל כשאין לכם מקום לאחסון מגבות ותכשירים שונים זה מצריך אתכם לקפוץ בכל פעם החוצה לארונות בחדרים אחרים. כשאתם מתכננים חדר אמבטיה ושירותים ודאו שהכל נמצא בהישג יד, כולל מתקן אחסון נייר טואלט ליד אסלה, כי יש אין ספור פתרונות מעולים שגם נראים טוב.