מקלחונים לפי מידה – יתרונות

את המקלחון אפשר למצוא כמעט בכל חדר אמבטיה. בחללים קטנים הוא מספק פתרון נוח וחסכוני במקום, ובחדרי רחצה גדולים יותר המקלחון מאפשר לנו להתקלח בנוחות מבלי להרטיב את סביבת האמבטיה. במקרים רבים אנו נדרשים לבחור מקלחונים בגדלים סטנדרטיים על פי המלאי הזמין בחנויות, ולא בהכרח על פי הצרכים הספציפיים שלנו. אך כיום ישנה אפשרות להתאים לחדר הרחצה מקלחון פינתי לפי מידה, ובמאמר הבא נציג את כל הסיבות שבזכותן מקלחון לפי מידה הוא אידאלי לחדר האמבטיה.

התאמה מדויקת לצורכי בני הבית

זה אולי היתרון המשמעותי ביותר של מקלחונים המיוצרים לפי מידה. שיטת ייצור זו מאפשרת לבני הבית להרכיב את המקלחון בדיוק לפי הדרישות שלהם, ויש לכך שלוש תועלות מרכזיות:
בחירת העיצוב: בניגוד למקלחונים ה"מסורתיים", היום ניתן למצוא מקלחונים בעיצובים מגוונים. המקלחון גם אינו חייב להיות מרובע! בחנות ניתן למשל למצוא מקלחון מעוגל, ואפשר גם לעצב מקלחון זכוכית על פי טעמם של בני הבית.
התאמה מושלמת לחדר אמבטיה קיים: לעיתים קרובות בני המשפחה מחליטים להחליף את המקלחון שלא במסגרת שיפוץ כללי של הבית. במקרה זה, חשוב מאוד לבחור מקלחון לפי מידה המשתלב היטב בחדר הקיים. כך תוכלו לוודא כי המקלחון שבו בחרתם מתאים לעיצוב הקיים ואפילו משפר את המראה שלו עוד יותר.
התאמה לצרכים ספציפיים: לכל משפחה צרכים משלה. משפחות עם ילדים ירצו בוודאי לבחור מקלחון זכוכית מחוסמת לרמת בטיחות מרבית, ובבתים אחרים יהיה חשוב דווקא לשלב מקלחון המאפשר לפתוח את הדלת גם פנימה וגם החוצה. בחירת מקלחון לפי מידה יאפשר לכם לבחור את המפרט המדויק ביותר על פי הקריטריונים החשובים לכם.

תכנון חכם של חלל האמבטיה

במרבית הבתים, חדר הרחצה הוא חלל לא גדול במיוחד. בני המשפחה שוהים כאן זמן מוגבל יחסית במהלך היום, ולכן מעדיפים לצמצם את שטח חדר האמבטיה לטובת החדרים האחרים בבית. עם זאת, דווקא כאשר המקום קטן, חשוב לתכנן את חדר הרחצה היטב. כדי לשמור על רמת נוחות מקסימלית, רצוי מאוד לאפשר מרחב תנועה מספק ולהשתדל להימנע מתחושת צפיפות רבה מדי. במקרים אלו, מקלחון לפי מידה יאפשר לבני המשפחה לבחור מקלחון זכוכית בעל ממדים אידיאליים לחדר הרחצה הספציפי שלהם. באופן זה יהיה קל הרבה יותר ליצור תחושת מרחב נינוחה בחדר האמבטיה, והשימוש בחדר יהיה נעים הרבה יותר.

אפשרות לשלב בין מקלחון לבין אמבטיה

כאשר בוחרים במקלחון הסטנדרטי, האפשרויות העומדות לרשותכם יהיו מוגבלות. בדרך כלל המקלחונים יהיו בגדלים קבועים, ויהיה צורך להתקין אותם בצורה מסוימת בלבד. עם זאת, באמצעות מקלחון לפי מידה קיימת גמישות רבה יותר, ואפשר אפילו לשלב בין מקלחון לבין אמבטיה. ניתן לדוגמה להתקין אמבטיון צירים שימנע את הרטבת רצפת האמבטיה, ואפשר גם לבחור בדופן קבועה לאמבטיה. המקלחון גם יכול להחליף את וילון האמבטיה וכך יסייע לכם לשמור על מראה אסתטי ואלגנטי בחדר הרחצה.