איך ליצור אחידות עיצובית בחדר האמבטיה

חדרי רחצה מודרניים ויוקרתיים לא חייבים להיות יקרים, אם יודעים כיצד לעצב אותם נכון ולהשתמש באקססוריז המתאימים. רוב החברות היום משתמשות בעיצובים קלאסיים ומודרניים שהם מותאמים מאוד לקונספט השולט כיום, שחדר האמבטיה הוא מעין ספא ביתי שגם צריך להיראות ולהיות מצויד בכל מה שנחוץ לשם כך. מלבד המתקנים ההכרחיים והבסיסיים, חדר זה צריך להיות המקום שבו אנחנו מבלים לא רק ברחצה אלא גם לרווחתנו ולהנאתנו. משום כך, העיצוב שלו כיום מושקע הרבה יותר ואנחנו מרשים לעצמנו להצטייד באבזור הרבה יותר ייחודי מאשר האבזור המיושן שהסתפקנו בו פעם. כל דבר שנמצא בחדר האמבטיה, מהאמבטיה או המקלחת עצמן, דרך כיורים לאמבטיה ואסלה, ארונות מטבח וגם פרזול שכולל ברזים וידיות, מתלים ומוטות, כל מה שחשבנו עליו עד היום כמותרות, הכל נועד על מנת לעצב לנו חדר אמבטיה שהעיצוב שלו באמת עולה בכמה רמות על החדר הפונקציונלי הבסיס שהסתפקנו בו עד עתה.

מה חשוב למצוא באבזור לחדר האמבטיה?

החשיבות הגדולה ביותר היא של האיכות של המוצרים כדי שנוכל ליהנות מהם כמה שיותר שנים מבלי שייחשקו, יצברו פגמים במראה שלהם ואף ייסדקו או יישברו וייראו רע. רוב המוצרים הטובים באמת עשויים מחומרים מעולים כמו שיש וחרסינה, אבן ומתכת מעולה ואיכותית, חומרים מודרניים שמשלבים פונקציונליות עם עמידות טובה ללחות ולחום הטבעיים בחדר האמבטיה, והם של חברות שמשקיעות הרבה בעיצוב של האבזור. פתרונות אחסון, לדוגמה. אנחנו מוצאים ארונות אמבטיה שכבר אינם חייבים להיות סטנדרטיים ולעמוד על הרצפה כי אפשר גם לתלות אותם בצורה מרחפת כשידות שעליהן נמצא כיורים לאמבטיה בעיצובים מתוחכמים. אנחנו מוצאים פתרונות אחסון יותר מאשר ארונות אמבטיה, למעשה, משום שגם העיצוב עצמו הפך להיות יותר נועז וחכם כדי לספק כמה שיותר דרישות של הלקוחות בעיצוב אחד.

חשיבות ההתאמה של העיצוב למפרט החדר

כשאנחנו מעצבים את חדר האמבטיה אנחנו לוקחים בחשבון ראשית את גודלו והמפרט שלו, כדי להתאים לו את האבזור ועיצובו. המיקום של כל מתקן כמו אסלה ואמבטיה או מקלחון תלויים במבנה שלו. מכאן נגזרת גם צורת האביזרים הסניטריים שנכניס ונשתדל למצוא להם מקום מבלי להקשות על התנועה בחדר ועל התחושה המרווחת בחדר מעוצב כל כך. כך, למשל, נשתדל לחסוך מקום על הרצפה ולשלב אלמנטים שונים כאשר אין לנו הרבה מקום מיותר להציב אותם בחלל. במקרים כאלה, ארונות ופתרונות אחסון ישולבו יחד עם כיורים לאמבטיה וגם הכיורים והמשטחים יחסכו כמה שיותר מקום. העיצובים הגמישים והמעניינים שאנחנו מוצאים לפינה המרכזית הזאת כל כך בחדר האמבטיה מאפשרים לנו לבחור האם להציב כיור שקוע או כיור עילי, כיור שהוא חלק ממשטח שיש או כיור תלוי באוויר. הגדלים השונים של כיורים אלה מאפשרים לנו גם לגוון במיקוד שאנחנו רוצים ליצור בחדר האמבטיה ולבחור האם לתת לפינה זאת משקל יותר גדול בעיצוב או לדחוק אותו לפינה כי האמבטיה עצמה תהיה חשובה ומרכזית לנו יותר, והכיור פחות, למשל.

גיוונים בעיצובים שונים של כיורים לאמבטיה

ההתמקדות בעיצוב של הפינה שבה מונח הכיור אינה מקרית. מבין שלושת המוקדים העיקריים – פינת הרחצה לגוף, האסלה ופינת הרחצה והאחסון, זוהי הפינה שבה יש הכי הרבה אפשרויות לגוון בעיצוב האביזרים. לכן, חשוב לבחור נכון משום שזה יכול להיות ההבדל שבין חדר רחצה צפוף שקשה לנוע בו לבין חדר מרווח יותר הודות לבחירה נכונה של פינת האחסון יחד עם הכיור המתאים לה. למרבה השמחה, המגוון העצום של כיורים עם משטח שמוצע לנו יכול לענות על כל טעם ועל כל תקציב, ועדיין ליצור מראה של ספא ביתי מושקע בקלות רבה. שולחן ושידה או ארון אמבטיה מעניין שעליהם מונחים כיורים לאמבטיה בעיצוב מעניין יכול ליצור פינה יפה של חדר רחצה כאשר התקציב מרשה להוסיף על כך רק מקלחת סגורה ומובחנת בקיר ודלת זכוכית מחוסמת ולא אמבטיה שלמה. זאת גם בדיוק המטרה של בחירה באלמנטים המעוצבים שאנחנו יכולים להרשות לעצמנו בקלות מבלי להתפשר על מראה יוקרתי ומרשים בקלות ובלי הרבה יותר מדי גודש בעיניים.

התאמת האביזרים זה לזה

עיקרון חשוב בעיצוב פנים קובע שככל שהאלמנטים מותאמים אחד לשני, כך זה נראה יותר יוקרתי ומושקע מבחינה עיצובית. זה דורש החלטה וכיוון ברור מה רוצים לראות בחדר האמבטיה ואז מציאת האבזור שמשלים זה את זה בדרך למראה הרצוי. כשאין תקציב מוגבל, זה פשוט יותר משום שבדרך כלל, אפשר למצוא סדרות של אביזרי חדר רחצה שמתאימים זה לזה ויוצרים סדרה. אבל גם כאשר אתם מתקשים למצוא סדרה שתתאים לתקציב שלכם, עדיין אפשר למצוא בחברות הטובות באמת אביזרים שמתאימים זה לזה ויכולים להשלים את המראה השלם והאחיד שמרכיב מתווה מעוצב אחד. אתם יכולים למצוא כיורים לאמבטיה, ברזים, מקלחות, אמבטיות, אסלות, ארונות אמבטיה ועוד שלל אביזרים שההשראה שלפיה עוצבו יכולה לעזור לכם להתאים אותם אחד לשני בקלות. התוצאה מתקבלת היא בדרך כלל חדר אמבטיה מושלם מבחינת הפריטים שמותקנים בו. חשוב למצוא אביזרים כאלה בחברה מובילה מבחינת המוניטין והשם הטוב שלה כיצרנית מוצרים מהשורה הראשונה. זה מבטיח לכם לא רק איכות של מוצרים שיחזיקו מעמד שנים אלא גם מראה מעודכן וקלאסי שייראה תמיד טוב בלי כניעה לטרנדים שכבר אינם רלוונטיים.