6 טיפים לבחירת ברז המטבח המתאים לכם ביותר

ברוב המטבחים הוא ממוקם, יחד עם "הבית שלו", הכיור, ממש במרכז החלל ולא במקרה. אנחנו מדברים על הברז כמובן. הברז מאפשר פעילות קולחת במטבח (במלוא מובן המילה). לברז יש חלק בכל פעולה שנבצע במטבח: מילוי מים בסיר לצורך בישול, שטיפה ירקות ופירות, שטיפת כלים (כן, גם כשיש מדיח), ניקיון אזור העבודה ועוד. לכן, הכיור באופן כללי והברז בפרט, צריכים להיות נוחים  מאוד לעבודה ולשרת אתכם היטב. בנוסף, בתור מי שממוקם במרכז, הברז גם נראה היטב מכל אזור במטבח ואפילו מחוצה לו. אז אחרי כל זה, איך בוחרים ברז מטבח? כמה טיפים.

החליטו עד כמה אתם רוצים שהברז יבלוט בחלל המטבח

היום ישנם סוגים של ברזים השונים מאוד זה מזה במידותיהם ובכלל עד כמה הם דומיננטיים בחלל המטבח. כפי שתראו בהמשך, לא בהכרח ברז דומיננטי או גדול יוכל להתאים בגלל המיקום של הכיור או גודל המטבח, אך בכל מקרה כדאי שיהיה לכם כיוון ועל פיו תתחילו את החיפוש. ישנם ברזים עם קשת גבוהה שבולטים מיד בחלל. הם מתאימים מאוד כאשר המטבח גדול, כאשר הוא מעוצב בצורה מינימליסטית ונקייה או כשהכיור נמצא על אי במטבח והחלל סביבו פתוח. אז האפקט שלהם מקסימלי. אם המטבח גם כך מלא, או שישנם פריטים אחרים שאתם מעדיפים שתשומת הלב תתמקד בהם, אפשר לבחור ברז צנוע יותר במידותיו ומראהו.

לשים לב היטב לאזור הכיור

 

מיקומו של הכיור בתוך חלל המטבח חשוב לבחירת ברז מתאים. במטבחים רבים הכיור נמצא על גבי השיש וצמוד לקיר. בחירת ברז צריכה להיות בהתאם לכך. לעומת זאת, במיוחד במטבחים חדשים, לעיתים הכיור נמצא על האי במטבח, מה שמשנה את הדברים ביחס לבחירת הברז. אז הברז ממוקם בתוך חלל פתוח. כאשר הכיור נמצא ממש מתחת לחלון, צריך לקחת גם עובדה זו בחשבון. בחירת ברז דומיננטי וגבוה כאשר הוא נמצא ממש תחת החלון פחות מתאימה גם מבחינת העיצוב וגם כי הברז יחסום חלק מכניסת האור וחבל. מדדו עוד קודם את האזור המיועד לברז, הן ברוחב והן בגובה ושימו לב למאפיינים שלו. הברז צריך להיבחר תוך לקיחה בחשבון של מיקומו ושילובו בתוך המטבח בכלל ואזור הכיור בפרט.

בחירת עיצוב תוך התחשבות בסגנון העיצוב של המטבח

כפריט מרכזי בתוך המטבח ישנה חשיבות לעיצוב הברז. היום ישנם ברזי מטבח המעוצבים בסגנונות שונים. שני הסגנונות הפופולאריים ביותר בעיצוב מטבח הם הסגנון הכפרי והסגנון המודרני כשכל אחד יכול לבחור עד כמה הוא מעוניין בכפריות ועד כמה במודרניות. הברז יכול לשרת אתכם לכאן או לכאן. אם תרצו להדגיש כפריות וחמימות, ניתן לבחור ברז מטבח בגוון מוזהב ובעיצוב וינטאג'. אם דווקא תרצו שהברז יקח לכיוון המודרני, ישנם ברזים מעוצבים בקווים נקיים כשמבחינת הצבע יתאים שחור או כסוף. ניתן ליצור סגנון אקלקטי בו המטבח כולו מעוצב מודרני ומונוכרומטי ורק הברז, כמו פריט דקורטיבי, לוקח למקום הכפרי או העתיק, או להיפך – מטבח בסגנון כפרי בו הברז הוא הפריט החדשני בחדר. עדיין צריכה להיות התאמה ושהמראה הכולל לא יראה כמו שילוב של פריטים אקראיים.

לבחור את התכונות המתאימות ביותר לצורת העבודה שלכם

אתם מרבים לבשל בסירים גדולים התופסים נפח רב בכיור? אם כן, ברז נמוך פחות יתאים. ברז גבוה המותיר די מקום להנחת הסיר יקל עליכם משמעותית. ברז גבוה מתאים גם אם אתם שוטפים בתוך מסננת או קערה גדולה כמות של ירקות או פירות (אגב, לשמירה על הטריות עשו זאת רק אם אתם משתמשים בכולם באותו רגע). אם אתם נוהגים לנקות את השיש לעיתים קרובות ורוצים להקל על עצמכם ולזרז את העבודה, ברז נשלף עם צינור שיכול להגיע לאורך משמעותי יהפוך את הניקוי לנוח יותר. שליפה לאורך מקסימלי תאפשר להתיז גם על החלקים הרחוקים של השיש. כל מה שנותר הוא גריפת המים עם מגב קטן אם זהו לכלוך לא עקשן מדי. שימו לב גם למספר מצבי הזרימה של הברז. אם אתם עושים שימוש רב גם בזרימה מפוזרת ולא רק ממוקדת, בחרו ברז עם שני מצבי זרימה.

חומרים איכותיים ישמרו על הברז

המים בארץ ידועים בכמות האבנית שבהם. כל חפץ או אביזר הנמצא במגע עם מים ומיועד לסביבה לחה צריך להיות מותאם לכך. לכן, לפני שאתם בוחרים ברז, בדקו מאילו חומרים הוא עשוי. האם החברה מפרטת במדויק את החומרים? האם אלה באמת חומרים הידועים כעמידים בפני מים? ניקל למשל, ממנה עשויים רבים מברזי המטבח שישנם אצלנו באמבט 4 יו נחשבת למתכת עמידה הן בפני מים והן בכלל. כדאי לבדוק את החומרים מהם עשויים רכיבים שונים בברז כמו הצינור הנשלף, הידית ועוד.

כמו בכל מוצר שתבחרו: מחיר ואחריות הם חלק מהעניין

כן, בבחירת ברז מטבח, כמו במוצרים אחרים,  כנראה שתעשו סקר שוק לפני כן, תשוו מחירים בין ברזים שונים, הן סוגי ברזים שמציעה חברה מסוימת והן בין חברות שונות. המחיר צריך כמובן לעמוד בתקציב שלכם אך אל תיסחפו לכיוון הזול באופן מוגזם. אין כאן ניסים. מחיר זול במיוחד יכול להעיד על חומרי גלם זולים, עבודה טכנית שאינה יסודית או שהחיסכון הוא בשירות ללקוח. שימו לב גם לאחריות שאתם מקבלים. כדאי מאוד לבחור ברז שמיוצר על ידי חברה מוכרת בתחום, חברה בעלת תודעת שירות גבוהה הנותנת אחריות לתקופה ארוכה ככל האפשר.

בוחרים ברז למטבח? אצלנו באמבט 4 יו תמצאו מגוון רחב של ברזים בעלי תכונות טכניות, מידות ועיצובים שונים כך שלכל אחד מחכה הברז המתאים לו בדיוק.