טיפים לחידוש האמבטיה

במבט ראשון, נראה שאין דבר פשוט יותר משיפוץ חדר האמבטיה. זהו חלל קטן יחסית שנדרש בעיקר להיות נעים ונוח לשימוש. אך כשמתחילים לרדת לפרטים, מבינים די מהר שהצלחת השיפוץ תלויה בלא מעט גורמים. התאמת חומרי הגלם לסביבה הלחה, בחירת האריחים ואביזרי האמבטיה המתאימים ואפילו איתור אנשי המקצוע הנכונים – לכל אלו יש חלק משמעותי בהצלחת הפרויקט. אז רגע לפני שאתם מחדשים את חדר הרחצה שלכם, הנה כמה טיפים שיסייעו לכם לעבור את השיפוץ בשלום.

תקשורת

כשמשפצים את חדר האמבטיה, הרבה דברים עלולים להשתבש בדרך. גם אם מצאתם ארונות אמבטיה מושלמים או רכשתם את המקלחון שתמיד רציתם, חשוב מאוד לוודא שאיש המקצוע מתקין אותם במקום הנכון ובהתאם לתנאים בחדר האמבטיה. לשם כך, יש לשמור על ערוץ תקשורת פתוח ביניכם ובין אנשי המקצוע. אם לדוגמה נעזרתם במעצבים ובניתם תוכנית שיפוץ מסודרת, ודאו כי הקבלן שמבצע את העבודה מבין את התוכנית, מכיר את דרכי ההתקנה המתאימות של כל אביזר ויודע בדיוק מהי הדרך הנכונה להגשים את החזון העיצובי שלכם. ואם במהלך העבודה מתעוררים אצלכם ספקות או שאלות, אל תחכו ובררו את הנושא עם איש המקצוע. זכרו כי בסיום השיפוץ יהיה הרבה יותר קשה לתקן טעויות שנעשו.

נגישות ונוחות

חדר אמבטיה נועד לספק שתי מטרות מרכזיות שלעיתים מנוגדות אחת לשנייה. מצד אחד עליו להיות פונקציונלי מאוד ולאפשר לנו התארגנות מהירה בבוקר, ומצד שני הוא צריך להיות מעוצב באופן נעים לעין כדי ליצור מקום מזמין שאפשר גם להירגע בו ולהתארגן לקראת השינה. לצורך זה חשוב להתייחס לנגישות של הפריטים השונים בחדר האמבטיה, ולבחור ארונות אמבטיה המספקים לכם פתרונות אחסון ראויים. כדי לבחור נכון, תוכלו להיעזר בנקודות הבאות:
• אחסון נוח למגבות: מגבות צריכות להיות ממוקמות באזור נגיש יחסית, כך שכאשר אתם יוצאים מהמקלחת תוכלו למצוא מגבת במהירות. אפשרות אחת היא לבחור ארון אמבטיה עם מדף תחתון לאחסון המגבות, אך אם תרצו תוכלו גם להתקין מתלי אמבטיה שעליהם ניתן להניח את המגבת שבה תשתמשו.
• אזורים המתאימים לאחסון פריטים אישיים: ארונות אמבטיה צריכים לכלול מדפים שיאפשרו לנו לאחסן פריטים אישיים (כגון מוצרי היגיינה ותכשירים שונים) מבלי שיהיו גלויים לעין, ובכל זאת זמינים לשימוש.
• נפח אחסון: לפני בחירת ארון אמבטיה ודאו כי הוא מעניק לכם נפח אחסון מספק לכל הפריטים שאתם נוהגים לאחסן בחדר האמבטיה.

מכניסים צבע

אם אינכם מעוניינים בשיפוץ יסודי, אלא רק רוצים לחדש קצת את מראה החדר, הדרך הקלה ביותר לעשות את זה היא לנקות באופן מקיף את חדר האמבטיה ולהכניס אליו מעט צבע. הנה כמה המלצות:
• החלפת ידיות: בחלק גדול מן הארונות מותקנות ידיות הברגה שאפשר להחליף בקלות גם באופן עצמאי. אם זה המצב בחדר שלכם, תוכלו לרכוש ידיות חדשות שיסייעו לרענן את המראה של ארונות האמבטיה.
• צביעת החדר: לא תמיד נוכל להחליף את אריחי חדר האמבטיה או את המרצפות שלו, אבל אפשר בהחלט לצבוע את החלק העליון של הקירות בצבע שיכניס אנרגיה חדשה לחדר. אפשרות נוספת היא להיעזר במדבקות ייעודיות שניתן להדביק על האריחים הקיימים.
• אביזרי אמבטיה: חידוש אביזרי אמבטיה והחלפת הברזים והמתלים יכולים לשפר את מראה החדר, אך לא פחות חשוב מכך – הם ישדרגו את חוויית השימוש ויאפשרו לכם לבחור אביזרים המתאימים לצרכים העדכניים של בני הבית.