איך ניתן להפוך אמבטיה למקלחת?

בחדר האמבטיה שלכם עומדת אמבטיה גדולה ומסיבית. היא מפארת את החלל, מכתיבה את מראהו הכללי – אבל החלטתם שהגיע הזמן להחליף אותה במקלחת. ייתכן וההחלטה נבעה מהרצון ליהנות ממקום גדול יותר בחלל, יכול להיות שהחלטתם לזרום עם האופנה וליהנות מחלל אופנתי, נוח ויעיל יותר ויכול להיות שאתם פשוט אוהבים יותר את המראה המינימליסטי – לא משנה מדוע עשיתם זאת, חשוב מאוד לבצע את תהליך השיפוץ לאחר הכנה מוקדמת. אז מה כדאי לקחת בחשבון רגע לפני שמחליפים את האמבטיה במקלחת חדשה ונוצצת? הנה מספר פרמטרים שמומלץ לשקול.

1) המיקום החדש

אם ההחלפה תתבצע באופן פשוט, כנראה שתחליטו למקם את המקלחת החדשה במקום בו עמדה קודם לכן האמבטיה. אחרי הכל, תשתית הצנרת מוכנה ומזומנה, המקום מתאים – אז למה לא? אם האמבט עמד קודם לכן בגומחה ייעודית, כנראה שיישאר לכם מקום נוסף אותו תוכלו לנצל לטובת הוספת ארון אמבטיה ייעודי.
מנגד, אם תחליטו למקם את המקלחת באזור אחר בחלל, חשוב מאוד לבדוק האם המיקום החדש שאתם מייעדים לה אכן מתאים לכך מבחינת האינסטלציה הדרושה, ושנית, חשבו כיצד ניתן לכסות את האזור בו עמדה האמבטיה כדי שלא תישאר גומחה לא אסתטית.

2) סוג המקלחת

לאחר שהחלטתם היכן תמוקם המקלחת החדשה, הגיע הזמן לבחור את סוג המקלחת המועדפת עליכם. כיום מוצעים סוגים מגוונים של מקלחות, לכולן אותו ייעוד אך הן שונות זו מזו בתכונותיהן: יש מקלחות הבנויות עם שפה גבוהה מהרצפה, וכך המים נשמרים בתוכה, יש מקלחות הבנויות עם שפה המשיקה לשפת הרצפה – אך בכל מקרה מדובר במקלחת הבנויה בשיפוע המאפשר למים להתנקז פנימה בנוחות. תוכלו לבחור גם במקלחת בהתאמה אישית, המותאמת במדויק לגודל הרצוי, לחומרים הספציפיים שאתם מעוניינים בהם וכן תוכלו לבחור תוספות סניטריות כגון ברזים, אריחים ועוד.

3) אביזרים נלווים

אז יש לנו מקלחת חדשה, וזה בדיוק הזמן להתמסר ל"פינאלה" – האביזרים הנלווים שיתנו את הטאצ' הסופי של נוחות ונראות. יש מגוון רחב של דרכים לשדרג את המקלחת החדשה שלכם, כמו למשל להוסיף ברזים לאמבטיה העשויים מהחומר המועדף עליכם – כרום, כסוף, זהב, כמו גם לבחור ראשי מקלחת שונים – ראש גשם, ברז רגיל ועוד ועוד. זה גם הזמן לבחור את האריחים המתאימים, אותם חשוב להתאים לחלל כולו. פרט נוסף וחשוב מאוד הוא להחליט איזו דלת תהיה למקלחת. תוכלו לבחור בדלת הנפתחת ממש כמו דלת רגילה, דלת הזזה, דלת אקורדיון או וילון פשוט. הכל תלוי בתקציב, בנוחות ובטעם האישי שלכם.
כשאתם מחליטים לשפץ את חדר האמבטיה ולהפוך את האמבטיה המשמשת בה בדרך כלל למקלחת חדשה ונוצצת, חשוב מאוד להבין מה כוללת מלאכת השיפוץ ומה נדרש מכם. לא משנה במה תבחרו – העדיפו תמיד לעשות שימוש בחומרים איכותיים ובבעלי מקצוע מובילים, כך תבטיחו שתיהנו מההשקעה שלכם לאורך זמן.