דלתות זכוכית באמבטיה – האם כדאי?

אם בחדר האמבטיה שלכם יש וילון אמבטיה, אתם בוודאי התלבטתם לא פעם אם להחליף אותו בדלתות זכוכית. ואכן, וילון חדר אמבטיה עלול להוות מטרד של ממש; מלבד היותו מצע מושלם להצטברות של עובש, הוא נוטה לעיתים קרובות לנוע במהלך הרחצה ואף "נדבק" לפעמים לגופו של המתרחץ ופוגע בחוויית הרחצה. לא פחות חמור מכך – וילון האמבטיה לא באמת מונע מהמים לצאת מחוץ לאמבטיה עצמה.
אך האם דלתות זכוכית הן אכן עדיפות? ולמה חשוב לשים לב בעת רכישתן?
כל הפרטים במאמר הבא.

 

יתרונות דלתות זכוכית באמבטיה

בבתים רבים כבר התרגלו להשתמש בווילון אמבטיה, ולכן לא תמיד ברור מדוע יש צורך להחליף אותו בפתרון אחר. אך אחרי שתתנסו בשימוש בדלתות זכוכית באמבטיה שנקראות אמבטיון , היתרונות שלהן יהיו ברורים מאוד:

  • שקיפות למראה מרווח: נתחיל דווקא באחד ההיבטים הפחות "קריטיים" – מראה חדר הרחצה. בניגוד לווילון, אמבטיון מאפשרות לנו ליצור סגנון אסתטי ואלגנטי הרבה יותר לחדר הרחצה. מלבד זאת, השקיפות של הזכוכית מסייעת להרכיב מראה פתוח ומרווח הרבה יותר בחדר הרחצה – יתרון משמעותי כאשר מדובר בחדר קטן יחסית.
  • מניעת שפיכה של מים: מקלחונים מאפשרים למנוע שפיכה של מים על רצפת חדר האמבטיה. לכך יש כמובן גם יתרונות בטיחותיים, במיוחד אם בבית יש ילדים קטנים או אנשים מבוגרים העלולים להחליק על הרצפה ולמעוד.
  • תחזוקה קלה יחסית: חדר האמבטיה הוא מקום הנתון לאחוזי לחות גבוהים ולרטיבות מתמדת. בתנאים אלו, וילון חדר האמבטיה נוטה לפתח עובש, ועל כן יש לכבס אותו לעיתים קרובות ולוודא שהוא נקי דיו. אמבטיונים לעומת זאת, מאפשרים תחזוקה קלה הרבה יותר. המשטח החלק שלהן מקשה על הצטברותו של עובש וגם הייבוש שלהן הוא מהיר הרבה יותר.

 

למה חשוב לשים לב?

החלטתם שהגיע הזמן להתחדש ולהתקדם למקלחונים? נהדר! שימו לב כי בשוק קיימים דגמים רבים של מקלחונים, ולפני הבחירה מומלץ לבחון ביסודיות את האפשרויות השונות ולהתייעץ עם נציג שירות. מלבד זאת, בטרם הרכישה וההתקנה של אמבטיון, יש להתייחס לנקודות הבאות:
התאמה לצרכים שלכם: לכל מקלחון ממדים משלו וצורות סגירה משלו. ישנם מקלחונים פינתיים, מקלחונים עגולים, מקלחונים המאפשרים סגירה מלאה וכאלה המאפשרים סגירה חלקית. כך או כך, הפתרון שבו תבחרו צריך להתאים לצרכים הספציפיים שלכם, לכן בצעו את כל המדידות הדרושות ונסו לבדוק בחנות איזה צורת סגירה תהיה הנוחה לכם ביותר.
התקנה נכונה: כדי שהמקלחון ישמש אתכם היטב, חשוב מאוד להקפיד על התקנה נכונה שלו. רצוי לבדוק כי המקלחון מאפשר רמת איטום גבוהה, וכדאי לברר עם נותן השירות מתי יהיה צורך לחדש את האיטום בעתיד. מלבד זאת, ודאו כי השיפוע באמבטיה מעניק ניקוז אופטימלי של המים. אם השיפוע לא יהיה מספק, עלולים לברוח מים מן המקלחון החוצה.
בטיחות: לפני הרכישה של מקלחות זכוכית לאמבטיה, ודאו כי המוצר שבחרתם עומד בתקן הישראלי. יש לבחור בזכוכית מחוסמת או בזכוכית רבודה, ורצוי להתייעץ עם נציג השירות ולהסתייע בו לשם בחירת הזכוכית המתאימה לצרכים שלכם.