אביזרים טובים לשיפוץ המטבח שלך

 משפצים את המטבח? רוצים להוסיף לו עניין ולשדרג את החלל עם מגוון פריטים משמחי לב ופונקציונליים להפליא? רגע לפני שאתם צופים בקירות המטבח נשברים ובקרמיקה חדשה מודבקת, ושניה לפני שאתם מסתערים על רשתות עיצוב הבית – הנה כמה אביזרים מעולים שישדרגו לכם את החיים במטבח.

 

שקע קופץ

הנוסחה היא פשוטה: אין דבר כזה יותר מדי שקעי חשמל במטבח. להוסיף כמה שקעים במהלך השיפוץ זה תמיד רעיון טוב, אך מה קורה אם אין באמת מספיק קירות בהם יוכל לעבור החשמל? כאן נכנס לתמונה גאדג'ט שהוא הרבה יותר מסתם פתרון מדליק – הוא לגמרי הדבר הבא: הכירו את השקע הקופץ. כשהוא לא בשימוש, השקע שקוע (משחק מילים משעשע) בתוך הנישה אליה הוא מחובר. כשאתם זקוקים לנקודת חשמל נוספת, כל שעליכם לעשות הוא פשוט ללחוץ קלות על הגומחה בה הוא נמצא, והופס! עמוד מפואר ובו מספר שקעי חשמל עולה ומוכן לשימוש.

ברז נשלף

ברז נשלף למטבח הוא כבר מזמן לא בגדר מותרות, אלא ממש מוצר חובה לכל מי שחפץ במטבח נקי ובהכנה פשוטה, מהירה ונוחה הרבה יותר של מאכלים במטבח. צריכים למלא סיר עמוק במים? כשיש לכם ברז נשלף למטבח אתם לא צריכים להניח את הסיר בחוסר נוחות ולהחזיק אותו בזווית מוזרה עד שהמים יתמלאו. רוצים לנקות את הכיור ביסודיות? השפופרת נשלפת החוצה בקלות ומגיעה לכל אזור בכיור – ואפילו בשיש הסמוך! הכי נקי, הכי מודרני, ובדיוק מה שאתם צריכים לקראת השיפוץ המתקרב.

אחסון סירים פינתי

רוצים לבשל? מחפשים סיר מתאים? אין דבר יותר מתסכל מאשר לחפש במשך דקות ארוכות, מתוך ערבוביה של סירים מתכתיים, את הסיר המבוקש. וגם אחרי שמוצאים את הסיר, כעת צריך לפנות עוד כמה דקות כדי לשדך לו את המכסה המתאים. בדיוק לשם כך כדאי לכם להקדיש מקום אחסון ייעודי לטובת סירים – אחסון סירים פינתי. הנישות הפינתיות במטבח מעולות למיקום במיוחד באזורים "מתים", שקשה להגיע אליהם. באופן כזה, מקימים (עם איש מקצוע, אך די בקלות) משטחים ייעודיים ורחבים המתאימים בגודלם לארון פינתי ועליהם ממקמים את הסירים השונים. בלחיצת כפתור קלה המשטח הייעודי נשלף החוצה, מה שמאפשר לכם לראות בקלות אילו סירים נמצאים עליו – מהאזור הקרוב אליכם ביותר ועד הרחוק ביותר.

פחים מובנים

פחים מובנים הופכים להיות יותר ויותר מבוקשים בקרב מעצבי המטבחים – וניתן להבין בקלות מדוע. במקום להציב פח גדול במרכז המטבח ולהיאבק עם ניסיונות לנקות אותו מפעם לפעם, פשוט בונים נישה מיוחדת במסגרתה הפחים נשארים בתוך הארונות – על גב הדלת, מתחת לכיור המטבח או בתוך ארון המטבח שמתחת לכיור. כך כל הלכלוך נשאר בפנים (מסודר, כמובן, בתוך פח ולא בחוץ) ואתם יכולים למלא ולרוקן את הפח בקלות בהתאם לצורך.