מה ההבדל בין חדר אמבטיה בסגנון מסורתי לסגנון מודרני?

במציאות האינטנסיבית בה אנו חיים עיצוב האמבטיה הופך למלאכה סופר חשובה כאשר חדר זה משמש אותנו ליותר מחדר רחצה, חדר האמבטיה הוא המקום בו אנו נרגעים בסוף היום או מתרעננים ומטעינים מצברים לקראת יום חדש. בשל המשמעות של זה, עיצובו הופך להיות מושקע ובהרבה בתים גם לאחד המקומות היפים בבית, הן מהאביזרים הגדולים שבו ועד לפרטים הקטנים. בחירת האלמנטים לחדר האמבטיה כמו: ריצוף וחיפויים, ברזים, ארונות, גופי תאורה ועוד, חשוב מאוד ויש לתכנן אותו לפני מעשה, כך שהתחושה בו תהיה הרמונית ונעימה. בכל מקרה אם אתם בונים או משפצים את חדר האמבטיה, תכנון מראש הוא דבר חשוב כך שאם למשל תרצו להציב ארון אמבטיה עומד חשוב להשאיר מקום המיועד לכך.

ארון אמבטיה עומד כאלמנט בסגנון מסורתי

סגנון העיצוב המסורתי משלב בתוכו עקרונות של עיצוב קלאסי, עם נגיעות כפריות ומאופיין בגישה מאופקת ומתונה, הצבעים בסגנון זה כהים יותר עם ריהוט בעל חזות מכובדת ושמרנית ונטייה לשלב חפצי נוי שונים, מדובר על עיצוב פשוט וזמין המעניק תחושה ביתית ונוחה. כיום מגוון האביזרים והאלמנטים לאמבטיה מאפשר לשלב כל אביזר לפי סגנון העיצוב הנבחר ולשמור על קו אחיד בין כל חלקי החדר, בשל כך מומלץ להתייעץ עם נציגי החנות על מנת לשמור על קו עיצובי אחיד החל מהחיפויים, ברזים, כלים סניטרים וארונות, כך למשל אם תבחרו לקנות ארון אמבטיה עומד כנראה שהוא יתאים יותר לסגנון המסורתי שכן ארון זה מוסיף מראה קלאסי וביתי.

ההבדל בין סגנון עיצוב מסורתי לסגנון עיצוב מודרני:

חדרי אמבטיה בסגנון מודרני בשונה מהסגנון המסורתי והמוכר, מעוצבים ביצירתיות עם אפשרויות עיצוב מתקדמות אך יפות, סגנון זה מאופיין בקווים ישרים ונקיים, עם מראה קר והרבה מרחב ואווריריות. הצבעים בסגנון המודרני יהיו אופנתיים יותר כמו שחור, לבן, אפור ואפילו צבעי מתכת, כך שסגנון זה ירצה להראות ייחודי ונועז ע"י שימוש במנעד רחב של צבעים, ניגודיות וסימטריה חדה. לרוב חדר אמבטיה מודרני יהיה צבוע בצבעים בהירים עם אריחי פורצלן עדינים, רהיטי החלל והאביזרים בו יהיו במראה מאופק יחסית. נקודה מאוד חשובה במראה המודרני היא הפרקטיות בחדר, בסגנון זה יש חשיבה על הצרכים של המשתמשים עם שימוש רב בטכנולוגיות מתקדמות ומקומות ייעודים לכביסה, תליית מגבות , הנחת מוצרי קוסמטיקה ועוד.

שילוב ארון אמבטיה עומד בסגנון משולב:

ישנו גם סגנון המשלב את המסורתי והמודרני, בו יש שמירה על קלאסיות בעיצוב אך עם טכניקות עכשוויות יותר. בסגנון משלב זה ייתכן שילוב למשל של אבזור עכשווי אלגנטי ביחד עם גופי תאורה מסורתיים ובצבעים חמים יותר. דרך טובה לשלב בין הסגנונות למשל היא בחירה של ארון אמבטיה עומד שמצד אחד מהווה מראה מסורתי וחמים לחדר אך שימושי ופרקטי כפי שדורש העיצוב המודרני. ייתכן כי עיצוב של שילוב בין הסגנונות יהיה יותר קל ואף ישמור על מינימליסטיות בחדר מבלי לוותר על הנוחות והטאצ' האישי שלכם.

חשיבות האלמנט העיצובי:

ארון אמבטיה עומד הוא אלמנט חשוב בעיצוב החדר, לרוב הוא יתאים יותר לסגנון המסורתי אך כפי שהזכרנו אם נבחר בצורה נכונה את שלל הפריטים בחדר נוכל לשלב ארון זה גם בחלל מודרני, למשל ארון אמבטיה עומד הכולל רגליים דקורטיביות, נראה אלגנטי ומעבר לכך שימושי ומעניק מראה אסתטי ודקורטיבי לחלל. חשוב להתחיל את העיצוב של החדר עם בחירת הפריטים הגדולים כמו ארונות, כיוון שהסגנון שלהם ייקבע את יתר הסגנון של החדר, לכן בחירת ארון אמבטיה עומד כרהיט ראשוני יוכל לעזור לנו לבחור את יתר האלמנטים שבחלל בקלות ובהתאמה לסגנון שבחרנו.

שטח אחסון אופטימאלי:

בארון האמבטיה מאחסנים את כל הציוד והאביזרים הנמצאים בדרך כלל בחדר כמו מגבות, מוצרי קוסמטיקה ועוד, היתרונות בשימוש ארון אמבטיה עומד רבים אך אם אתם מתקשים להחליט ומתלבטים לפניכם כמה שיעזרו לכם להחליט:
• ניידות במרחב- ארון אמבטיה עומד אפשר להציב בכל מקום שתבחרו בחלל האמבטיה, דבר המאפשר מגוון וגמישות בעיצוב החדר, כמו כן אם אינכם מתכננים להישאר באותו בית לנצח זו תהיה בחירה נכונה שכן תמיד תוכלו לקחת אותו איתכם במידה ואתם עוברים דירה.
• יציבות וגודל- לרוב ארון זה הוא יציב יותר ויש אפשרות לאחסן בו חפצים כבדים. כמו כן שטח האחסון בו גדול יותר כך שאת רוב האביזרים בחדר האמבטיה תוכלו להכניס לתוכו וכך לשמור על מראה נקי ללא חפצים פזורים שנותנים תחושה של בלאגן וחוסר נוחות.
• יתרון לאוהבי הניקיון- למרות היותו ארון עומד על רגליים אפשר לנקות מתחתיו, וגם אם רגליו קצרות תוכלו להחליף לרגליים ארוכות יותר כך שהניקיון מתחתיו יהיה נוח יותר.
• ארון בהתאמה אישית- בשל המגוון הרחב של ארונות עומדים תוכלו לבחור את הארון שהכי אהבתם ושמתאים לסגנון העיצובי וכמובן שהכי שימושי ופרקטי לצרכים שלכם.
• מחיר- לרוב ארונות עומדים זולים יותר כיוון שהתקנתם פחות מורכבת ולא כוללת תלייה באוויר.
בחירת ארון לחדר האמבטיה הוא חלק בלתי נפרד מהעיצוב אך גם בעל חשיבות לפתרון אחסון פרקטי. בחירת ארון מתאים תאפשר מקום לכל הפריטים האישיים שלכם ולנוחות מרבית בחדר האמבטיה. הסגנונות והעיצובים הרבים של ארונות אמבטיה מגוונים לכן נשמח לעזור לכם לבחור את הארון שהכי מתאים לצרכים שלכם ושילווה אתכם לאורך זמן.