האפשרויות המגוונות של ברזי מטבח

בחירת כלים סניטריים לבית יכולה להיות בשלבים שונים של החיים. היא יכולה להיות כשעומדים לסיים את בנייתו של בית חדש והגיע הרגע בו צריך לקבל החלטות בכל מה שנוגע לפרקטיקה ולעיצוב, היא יכולה להיות כשעושים שיפוץ נרחב של הבית או של המטבח וכחלק מהשינוי מחליפים את הברז ויכולה להיות סתם ככה כי רוצים לעשות שינוי ספציפי או כי יש בעיה, תקלה או שבר ויש צורך להחליף.
בין כך ובין כך, בחירת ברז למטבח היא משהו שצריך לעשות בשיקול דעת ולא להחליט ברגע אחד. יש לזה השלכות על נוחות וכמובן על איכות, וברז למטבח הוא משהו שלא מחליפים בתדירות גבוהה.

חברות שקיימות בשוק ברזים למטבח

יש אין ספור חברות שמייצרות או מוכרות ברזים למטבח ויש את הבולטות שבהן. מבחינת חברות בינלאומיות, יש את חברת גרואה שפועלת בעיקר בגרמניה, פורטוגל ותאילנד ואפשר לראות את הברזים שלה בלא מעט בתים בישראל, יש את חברת קוהלר האמריקאית ויש את חברת נסגרואה שמייצרת בארצות הברית, באירופה וכמובן גם בסין.
מבחינת חברות ישראליות, יש את חברת מדגל שפועלת בקיבוץ גליל ים, מייצרת ברזי מטבח וגם מייבאת ברזים ויש את חברת חמת המוכרת יותר, שיש לה שלושה מוקדי ייצור – באר שבע, אזור התעשייה ברקן ואשדוד.

בחירת צורת הברז

בבואכם לבחור מבין ברזים למטבח, לצורת הברז יש משמעות רבה והשלכות שחובה לקחת בחשבון. הברז שנבחר בדרך כלל יהיה ברז פרח, מה שאומר ברז שהבסיס שלו הוא בשיש והוא לא כזה שיוצא מן הקיר. עיקר השימוש בברזי מטבח הוא שטיפת כלים ואם ניסיתם פעם לשטוף כלים כשהברז נמוך, אתם בטוח מבינים למה אסור לכם לבחור בברז כזה. ברזים למטבח צריכים להיות גבוהים מספיק כדי שהם יהיו נוחים וכדאי לחשוב גם על מיקום בסיס הברז, האם הוא יהיה במרכז הכיור או באחת הפינות.
ככל שקשת הברז תהיה ארוכה יותר ככה הוא יתאים לכיור גדול יותר ויש היום דגמים של ברזים גבוהים במיוחד, בגלל שיש היום גם כיורים בגדלים שלא היו בעבר.

ברז נשלף – השדרוג הנוח ביותר!

עם כל הכבוד לעיצוב ולמראה כמו גם לגודל קשת הברז, יש משהו אחד שאסור לכם לוותר עליו. ברזים למטבח יכולים להיות רגילים אבל היום יש ברזים נשלפים, שהופכים את השימוש בהם להרבה יותר נוח ופרקטי. בפועל, אלו ברזים שניתן לשלוף ולהאריך את הצינור ככה שאפשר יהיה להגיע לכל פינה בכיור, ויש כאלו שארוכים מספיק גם בשביל לשטוף את השיש ולנקות אותו בקלות.
אם אתם מאלו שאסתטיקה וניקיון חשובים להם במטבח, זה בדיוק מה שאתם צריכים. אם עוד לא עשיתם שימוש בברז כזה, החיים שלכם עומדים להשתנות אחרי שתעשו איתו היכרות.

דוגמאות לברזי מטבח

ברזים למטבח יש אם כן בצורות ובצבעים שונים, בגדלים ובטכנולוגיות שונות. אם נבחן כמה דוגמאות, יש ברז מטבח מיקסר נשלף סדרת סונו שני מצבים ויש מרז מטבח וינטאג'. יש ברזים בדגמים שונים כמו ביילי, אנה, דיפר ואחרים. יש צבעים וגוונים שונים כמו אפור, מט, שחור, לבן וזהב ויש שלל עיצובים מבחינת גובה וקימורים.
יש אין סוף אפשרויות כאלו שמאימות יותר למטבחים מודרניים, כאלו שמתאימות יותר למטבחים קלאסיים, מטבחים כפריים או כל מטבח אחר. מה שנשאר לכם זה לבחור את מה שהכי מתאים לכם ומה שישתלב הכי טוב בחלל, ובעיקר, מה שיהיה הכי פרקטי בשבילכם.

ברזים בשילוב פטנטים

מעבר לעיצוב ומראה ומעבר לאיכות וחוזק, יש היום ברזים למטבח שמשולבים בהם פטנטים שונים. כך לדוגמא יש פטנטים שמונעים אבנית ושומרים על הברז לאורך זמן, יש פטנטים שמאפשרים זרימה חזקה יותר של המים ויש כאלו שפועלים באמצעות עינית וללא מגע יד אדם, מה שחסוך לא מעט לכלוך וגם יחסוך לא מעט מים. עוד פטנט שקיים היום הוא פילטר פחם שמותקן על הצנרת ומסנן את המים וגורם להם להיות טעימים יותר, ממש בטעם של מים מינרליים.

התאמת הברז למטבח

ברזים למטבח צריכים להתאים לקו העיצובי שלו וככאלו צריך להשקיע מחשבה לפני הבחירה שלהם. יש סוגים שונים של מטבחים אבל שניים מהם הם העיקריים – מטבחים בסגנון מודרני המתאפיינים בקווים נקיים, מונוכרומטיים ומינימליסטים ומטבחים כפריים, מטבחים בגימור כבד וחם שעשויים בעיקר מעץ. יש עולם שלם של גימורי ציפויים שונים בכל מה שנוגע לברזים, גימורים במראה שחור או לבן או מט או מבריק שיתאימו יותר למטבחים המודרניים וברזים בסגנון וינטאג' עתיק שיתאימו יותר למטבחים הכפריים.
יש שלל ברזים בשלל עיצובים ואם אתם רוצים לקבל השראה לפני שאתם מתחילים את המסע שלכם למציאת הברז שיתאים למטבח שלכם אתם יכולים להיכנס לאתר כמו פינטרסט כמו גם אתרים נוספים ברשת ולקבל רעיונות. כך תוכלו לראות מטבחים בסגנון המטבח שלכם עם ברזים שמתאימים להם ולא תצטרכו רק לדמיין.

אין כמו ייעוץ מקצועי.

רוצים ללכת על בטוח? לא לעשות טעויות? קחו איתכם מעצב.ת פנים או מי שמומחה.ית להלבשת הבית (הום סטיייליסטית) שיכוונו אתכם. הם יקחו בחשבון גם את הצד הפרקטי, את ההרגלים שלכם ואת הצרכים שלכם וגם את הצד העיצובי – את הנתונים של המטבח שלכם ואת המראה שלו.