האם כדאי להתקין פרקט בחדר האמבטיה?

אין כמו חיפוי רצפה אשר מספק תחושה עוטפת של עץ, טבע ומרגוע במיוחד בחדר אמבטיה. הפתרון העיצובי של פרקט בחדרי אמבטיה היה שנוי במחלוקת, אבל דברים מתחילים להשתנות

פרקט לחדר האמבטיה – עיצוב ברמה אחרת

לפני שנתחיל עם האפשרויות, היתרונות והחסרונות, אם בכלל, חשוב לנו להקדיש רגע לפן העיצובי של רצפת פרקט בחדר אמבטיה. אם זה היה פרקטי, יכול להיות שרבים יותר היו עושים שימוש ברצפת עץ של ממש בחדר האמבטיה שלהם. כיום, פרקט מהווה חלופה נפלאה לרצפות עץ ויוצר אווירה מרגיעה ועוטפת בכל חדר, אך אחת השאלות הגדולות היא, האם הוא מתאים גם ל"חדרים רטובים" בכלל וחדרי אמבטיה במיוחד? הכנו לכם את המדריך המלא של אמבט פור יו שיספק לכם מענה לכל השאלות בנוגע לרצפת פרק בחדר אמבטיה. יש מצב שזה הדבר הבא שיקרה לכם.

3 סוגים עיקריים – קצת על פרקטים

לא כל סוג פרקט מתאים לאמבטיה. באמבט פור יו סקרנו עבורכם את שלושת סוגי הפרקטים העיקריים הקיימים, כשלכל אחד מהם יתכן וישנם גם "תתי סוגים" עליהם לא הרחבנו בסקירה:

  • פרקט עץ: מדובר למעשה בציפוי העשוי עץ, לרוב עץ מלא למשטחים שונים. לא פעם מדובר בחיפוי מקובל לשטחים מחוץ לבית, אך יותר ויותר עיצובים, במיוחד אלו בסגנון יותר "כפרי" או "נורדי" עושים שימוש ברצפות בעלות חיפוי עץ.
  • פרקט למינציה: הפרקט המוכר בו נעשה שימוש נפוץ במגוון עצום של חללים: החל מחללים ציבוריים כמו ספריות וכו', דרך משרדים ועסקים שונים וכמובן בבתי מגורים. מדובר בחיפוי לרצפה העשוי ציפוי עץ בעל יתרונות של מחיר ונוחות התקנה אך עלול לא פעם, להיות רגיש לרטיבות ואף לסוגים מסוימים של חיכוכים, כמו למשל ציפורני בעלי חיים.
  • פרקט פולימרי: מדובר בפרקט פלסטיק בעל הדפס דמוי עץ אשר עובר ציפוי של שכבה בעלת עמידות גבוהה, גם למים. מדובר באחד מסוגי הפרקט היותר עמידים כיום ובשל כך גם אחד הפופולריים שבחיפויי רצפה בכלל ופרקטים בפרט.

אז אפשרי להתקין. אבל השאלה היא האם כדאי?

כיום, כאשר ישנה האפשרות ליהנות מפרקט עמיד במים, נשאלת השאלה האם אכן כדאי להתקין פרקט בחדר האמבטיה. מהניסיון שנצבר באמבט פור יו במענה לשאלה זו, בדומה למענה לשאלות אחרות, נמצא כי התשובה תלויה בהרגלי השימוש של האנשים העושים שימשו בחדר האמבטיה. במידה וישנה האפשרות לנגב את הפרקט מיד לאחר השימשו בחדר האמבטיה, ולהמעיט בהשארת נוזלים מרובים לפרקי זמן ממושכים באופן יחסי, אז יתכן שבהחלט תוכלו ליהנות מפרקט בחדר האמבטיה שלכם. השאלה היא, כמעט כמו בכל נושא אחר, היא שאלת אופן התחזוקה.

טיפ של אמבט פור יו: במידה והחלטתם לחפות את חדר האמבטיה שלכם בפרקט, וודאו כי אתם רוכשים פרקט שעמידותו תואמת את הרגלי השימוש שלכם, כי בטוח יש אחד כזה בדיוק.

3 יתרונות להתקנת חיפוי פרקט, גם בחדר האמבטיה

מהלקוחות של אמבט פור יו חוזרים ועולים לאורך השנים, שלושה יתרונות משמעותיים להתקנה של פרקט באופן כללי וגם בחדר האמבטיה ואלו הם:

  • חסכון: המחיר עבור פרקטים כולל, לא פעם גם את המחיר התקנתם ובשקלול סך כל המחירים, לא פעם, חיפוי הרצפה באמצעות פרקט מהווה חלופה זולה ואיכותית הכוללת גם את התקנתה מההתחלה ועד שלבי הגימור הסופיים.
  • עמידות: פרקט הינו חיפוי רצפה עמיד ביותר. כמובן שעל מנת לבצע חיפוי של פרקט ברצפת חדר האמבטיה, יש לבצע זאת אך ורק עם פרקט מתאים וייעודי לכך.
  • מראה: אין ספק שמראה של רצפת עץ, בכל אחד מחדרי הבית, יוצר אווירה חמימה ונעימה. ההקשר הפסיכולוגי של בני האדם אל הטבע, דרך העץ הוא מידי ומשרה אווירה בטוחה.

אפשרויות עיצוביות מרהיבות של פרקטים

בזכות החומרים ממנו עשוי, כיום פרקט פולימרי יכול, כמו פרקטים אחרים, להגיע במגוון רחב של עיצובים. אתם יכולים לספק לחדר האמבטיה שלכם מראה של עץ יותר ישן, או מעט יותר צבעוני ואף מודרני, ניתן למצוא פרקט פולימרי בעיצוב פסים ישרים, אלכסוניים, משולבים ועוד. בזכות העיצובים השונים אותם מציע הפרקט, אתם יכולים לדייק בצורה טובה יותר את העיצוב עליו אתם חולמים עבור חדר האמבטיה שלכם.

טיפ לסיום, תכננו שלב אחר שלב: אם אתם מתכננים התקנת פרקט בחדר האמבטיה שלכם, בחנו את הרגלי השימוש שלם בחדר האמבטיה ובחרו את הפרקט לפיו. אם אתם רוצים לעשות עיצוב מחדש של חדר האמבטיה שלכם, אין ספק שהבחירה בפרקט כחיפוי לרצפה תגרום לשינוי המהותי ביותר שניתן לקבל.

אמבט פור יו עוזרים לכם לעצב את חדר האמבטיה החלומי שלכם

אין ספק שישנה האפשרות להקפיד על עיצוב ברמה גבוהה ולשמור על הכיס. עם ההיצע שתמצאו באמבט פור יו, תוכלו ליהנות מחדר אמבטיה איכותי, מפנק ומעוצב במחירים אטרקטיביים במיוחד. אם אתם רוצים ליהנות ולהתפנק בחדר האמבטיה שלכם, גם אם אתם לקראת התקנת פרקט וגם אם אתם רוצים להתחיל בקטן יותר, חשוב שתיהנו ממוצרים איכותיים, ברמות עיצוביות גבוהות ובמחירים שיאפשרו לכם כבר עכשיו לתכנן את השדרוג הבא בבית שלכם.

עכשיו דמיינו את חדר האמבטיה שלכם, בחיפוי פרקט מושלם, עם מוצרים סניטריים מעוצבים וחלל שרק מזמין אתכם לשהות בו עוד ועוד. תתפנקו, מגיע לכם