כך תחסכו במים בחדר האמבטיה

חיסכון במים הוא עניין חשוב בכל עונה במדינת ישראל ובעולם כולו. הכנו לכם כתבה אשר מרכזת 7 טיפים שיעזרו לכם לצמצם את חשבון המים וליהנות מצריכה נכונה יותר בבית שלכם

כללי

חסכון במים הוא חסכון בכסף, חסכון באנרגיה וחסכו במשאבים. מדובר בחסכון שהוא טוב לסביבה שלנו, במיוחד בישראל. בטיפים שרכזנו עבורכם במטרה לעזור לכולנו לקחת חלק במאמץ משותף לחסוך במים, סקרנו שיטות יצירתיות לחיסכון מים, אביזרי אמבטיה שיוכלו לעזור לכם לחסוך מים וטיפים שימושיים נוספים שיעזרו גם לכם לקחת חלק בחסכון הגדול הזה.

טיפ מספר 1: חסכון כבר מהטיפה הראשונה

בזכות התקנת אביזרי אמבטיה פשוטים כמו ברז חסכוני או אביזר כמו "חסכמים" תוכלו לחסוך באופן משמעותי בצריכת המים היום-יומית בשימוש בחדר האמבטיה שלכם. חשוב לדעת, שאביזר כמו "חסכמים" ניתן להתקנה בקלות וללא איש מקצוע וניתן לרכוש אותו במגוון חנויות.

טיפ מספר 2: בלי פיתויים, התקינו מקלחון במקום אמבטיה

אמבטיה היא אחד מהכלים הסניטריים המפנקים ביותר. היא מזמינה פינוק ממושך בזמן אמבטיה שכולו "אני". רוצים לחסוך במים? מראש דאגו לבצע התקנה של מקלחון במקום אמבטיה. בשנים האחרונות, מקלחונים הופכים ליותר ויותר מפנקים, כך שניתן ליהנות מהאלמנט המפנק והמתמסר שברחצה מהנה מבלי לבזבז כמויות מים מיותרות. בזכות אביזרי אמבטיה משלימים ומעוצבים, כמו חיפויי עץ, למשל, תוכלו לגרום גם למקלחון שלכם להיראות כמו פרסומת לספא מפנק.

 

טיפ מספר 3: תרגלו מקלחות קצרות

עברתם מאמבטיה למקלחון? מעולה. בואו נקח את זה לשלב הבא. בזכות קיצור זמני המקלחת,תוכלו לחסוך כמויות עצומות של מים. לא כולנו נמצאים עם שעון במקלחת ולפעמים יש לנו נטייה "לשכוח את עצמינו" בהנאה. קבלו כמה טיפים שימושיים במיוחד, שיעזרו לכם לקצר את זמן המקלחת:

  • לכל דבר העת שלו: וותרו על צחצוח שיניים או גילוח בזמן המקלחת. הקצו לכך זמן בנפרד.
  • קחו את האתגר בכיף: רוצים לעלות שלב? ציידו את המקלחת באביזרי אמבטיה טכנולוגיים כמו רמקול עמיד למים, הפעילו שיר אהוב עליכם וסיימו את המקלחת לפני שיסתיים. הצלחתם? אין עליכם! זה אתגר מהנה ומאתגר.

חשוב שתדעו: אם תצליחו לצמצם אפילו 2 דקות מכל מקלחת, תוכלו לחסוך בממוצע כ-20% מצריכת המים היומית.

טיפ מספר 4: שימוש נכון במכלי הדחה באסלות

שימוש בשירותים והדחת האסלות הינה אחת מהפעולות החוזרות על עצמן, במיוחד בבתים בהם גרות מספר נפשות. בזכות אביזרי אמבטיה וחדרי אמבטיה ושירותים כמו מכל הדחה דו כמותי, תוכלו לחסוך באופן  משמעותי במים, מבלי להתפשר על ניקיון והיגיינה בחדר השירותים שלכם.

טיפ מספר 5: שימו לב, פקחו עיניים וכך תוכלו לחסוך במים

ואם תזכרו את זה בזכות החרוז, אז אנחנו כבר יודעים שאת שלנו עשינו! רבים האנשים שנוטים להזניח נזילות, דליפות ותקלות שונות לא חלילה מכוונה רעה, אלא פשוט כי לא שמו לב. בזכות בדיקה שגרתית אחת לתקופה של תקינות הצנרת, אביזרי האמבטיה והציוד שבחדר האמבטיה או השירותים, תוכלו להיות בטוחים שתגלו במועד כל ליקוי ותוכלו לטפל בו ולחסוך החמרה של המצב וכמובן, לחסוך במים.

טיפ מספר 6: מתי ואיך לסגור את הברז

אם דברנו על להפריד פעולות טיפול מזמן המקלחת, תחת טיפ זה נעזור לכם לחסוך במים בזמן ביצוע פעולות אלו. בעת גילוח, או צחצוח שיניים, כלומר פעולות אשר לוקחות דקות אחדות, אם מבוצעות כראוי, מומלץ לסגור את הברז.

טיפ טכנולוגי חכם: כיום, ישנם אביזרי אמבטיה כמו עין אלקטרונית אותה ניתן להתקין בסמן לברז וכל עוד אין גוף מול העין, הברז מפסיק את הזרימה. פתרונות חכמים, כבר אמרנו?

טיפ מספר 7: אביזרי אמבטיה מעוצבים שיעזרו לחכם  לחסוך מים (ואפילו כסף)

ישנם כמה אביזרי אמבטיה שנראים כמו פרטי חובה., עם מחשבה ועיצוב יצירתיים, הם יכולים לחסוך לכם גם מים וכסף. למשל, מתלי מגבות. אם תהיה הקפדה של שימוש אישי במתלי המגבות, לכל אחד יהיה מעקב על כמות השימוש שעושה במגבת, וכך לא תושלכנה מגבות לכביסה סתם כך. בנוסף, ניתן לעשות "ווים משתנים" ובכך על כל וו תלויה מגבת אחת שהיתה בשימוש ומגבת אחת לפני שימוש ובכך לחסוך או לתכנן נכון יותר את הכביסות. הפתרונות צריכים להיות מותאמים, כמובן, לכמות הנפשות אשר עושות שימוש בחדר האמבטיה.

ולמה כל זה חשוב?

יש הסבורים כי כבר אין צורך לחסוך במים וזו כמובן טעות.  מים כמו כל משאב טבעי, נתונים לשינוים אקלימיים ולשינויים בצריכה של האדם. כבר היום יותר מים נדרשים למחייתנו לא רק בקשר לשתייה, אלא גם בקשר גידולי תבואה וצאן/בקר. בזכות שינויים קטנים שנשעה בעיצוב, באביזרי אמבטיה, בהרגלים שלנו, נוכל להבטיח שאנחנו לוקחים חלק בשימור המשאבים הטבעיים שיש לנו על בכדור הארץ.

כל מה שאתם צריכים כדי להתחיל לחסוך במים

אנחנו מזמינים אתכם ליהנות ממגוון רחב של כל הדרוש לכם כדי לעצב, לחסוך במים וליהנות מחדר האמבטיה שלכם. אצלינו, באמבט פור יו תמצאו מגוון רחב של אביזרי אמבטיה, כלים סניטריים, כלים עיצוביים וצוות של מקצוענים שישמח לייעץ בכל  הקשור לחדר האמבטיה שאתם רוצים ליצור עבורכם. לכל אחד מגיע להתפנק בחדר האמבטיה החלומי שלו. גם לכם ואין שום סיבה שהוא לא יהיה גם חסכוני במים ומשאבים אחרים.