איך לארגן את חדר האמבטיה בצורה המיטבית?

גם אם אנחנו רוצים שכל חדרי הבית יהיו מסודרים, נקיים ומדיפי ריח ניקיון מושלם, יש משהו בחדר האמבטיה שגורם לנו להתאמץ לטובת המטרה שבעתיים. אולי זה קשור לכך שאנחנו מבקרים בו בתחילת היום וגם בסופו ורוצים להתחיל ולסיים אותו באווירה נעימה ואולי זה פשוט כי אווירת הניקיון והסדר מחמיאים לעיסוק שלנו בתוכו – כך או כך, לעתים זו נעשית מטלה מסורבלת למדי, בייחוד כשמשתמשים בחדר כמה אנשים. איך בכל זאת דואגים לארגון מיטבי של חדר האמבטיה? הנה כמה טיפים מעולים שיעשו לכם סדר, תרתי משמע.

לפני הכל: מנקים

לפני שאתם רצים לרכוש ארגוניות נוספות לחדר האמבטיה או מצטיידים בדגם חדש של ארון אמבטיה עומד  שיאצור בתוכו את כל הבלאגן, התחילו מהשלב הבסיסי והחשוב ביותר – שמרו על החדר נקי. נקו את האבק המצטבר, שפשפו כתמים נושנים, השליכו לפח או תרמו את הפריטים שאתם לא משתמשים בהם עוד והקפידו לוודא שאתם בדיוק היכן כל פריט נמצא (ובעיקר – למה הוא שם).

כמה שפחות פריטים על השיש

ככל שיהיו פחות פריטים על השיש בחדר האמבטיה או על דלפק הארון, כך המראה של החדר כולו יהיה מסודר ונעים יותר, וזה גם יקל עליכם לנקות את משטחי השיש באופן קבוע. איך עושים זאת נכון? העדיפו תמיד למקם את הפריטים שמקומם על השיש, בשליש האחורי, זה שצמוד ביותר למראה או לקיר, של הדלפק. כך יישאר שטח מספק להתארגנות וזה גם יראה נעים בעין. כדאי לשקול גם להוסיף מדף קטן עליו תניחו את משאבת הסבון ואת הכלי השומר על מברשות השיניים.

האוצר מתגלה: מה עושים בחלק הפנימי של דלתות הארון?

אם הייתם שמחים שיהיה לכם מקום אחסון נוסף בחדר האמבטיה (ובינינו, מי לא היה שמח?), הנה טיפ נהדר בשבילכם. פתחו את דלתות הארון ובחלקן הפנימי צרו אזור אחסון נוסף!

כל שעליכם לעשות הוא להצטייד בארגוניות קטנות הנתלות מעל ארון אמבטיה עומד או שוכב, ובהן תוכלו לאחסן מגוון פריטים, כמו מגבות פנים, מטליות ניקוי, מוצרים לעיצוב השיער, מוצרי ניקיון קלים וכדומה.

השתמשו במפרידי מגירות

יש כל כך הרבה פריטים קטנים שיכולים ללכת לאיבוד במגירות ארונות האמבטיה העמוסים, ולכן מחיצות הן פתרון נפלא שיעזור לכם לעשות סדר בבלאגן. מפרידי המגירות עוזרות ליצור "בית" קטן לכל פריט וכך אפשר לשלוף בעת הצורך בקלות את הפריט הרצוי. אחסנו פריטים דומים יחד כדי שתדעו איך למצוא אותם כשתזדקקו (ולא פחות חשוב – לאן מחזירים בתום השימוש).

מגירה לכל אחד מבני המשפחה

במקום שהפריטים השונים השייכים לחדר האמבטיה יהיו מפוזרים בכל מיני מגירות בתוך הארון, תוכלו פשוט לייעל את כל העניין ולהקצות לכל אחד מבני ובנות הבית מגירה או קופסה השייכים להם. כך כל אחד יניח את פריטי הטיפוח האישיים שלו במגירה והם יהיו זמינים לשימוש יומיומי בקלות. מדי בוקר הם פשוט יוציאו את הפריטים הדרושים, ישתמשו בהם וישיבו אותם למקומם. לא רק שכך תחסכו במקום, אלא גם תסייעו לילדים – גם הקטנים שבחבורה – לרכוש עצמאות ולהרגיש שיש פריטים השייכים רק להם.

סל כביסה נגיש

הוספת סל כביסה במקום נגיש בחדר האמבטיה זו אחת הדרכים הבדוקות לוודא שאף מגבת סוררת או הלבשה תחתונה תועה לא ימצאו את דרכם אל הרצפה. הילדים סיימו להתקלח? צריך לשים את המגבת בכביסה? הסל מוכן במרחק נגיעה. כך לא מבלגנים את החדר ולא יוצרים אי סדר גם בחדר השינה – כל הבגדים המלוכלכים עוברים אל הסל ומשם לחדר הכביסה, בקלות.

לכל מגבת מגיע וו משלה

הרבה יותר קל ופשוט לתלות מגבות רחצה על וו מאשר על מתלה מגבות ארוך. זה גם מסייע למגבת להתייבש טוב יותר, ומונע הצטברות של ריחות לא נעימים ושל עובש בסביבה. כמובן שכדאי שיהיה וו לכל אחד מבני ובנות המשפחה, ואם אין מקום תוכלו לשקול למקם אותו מאחורי דלת חדר האמבטיה.

השתמשו במיכלי אחסון שקופים

מיכלים בכל מיני גדלים המיועדים לאחסון פריטים שונים בחדר האמבטיה יכולים לפתור רבות מ"צרות" האחסון שלכם בבית. בייחוד אם אתם גרים בבית שכור או לא יכולים לשפץ את חדר האמבטיה ואין בו מספיק מקומות אחסון, זהו פתרון מצוין. במיכלים השקופים תוכלו לאחסן בקלות את פריטי האיפור שלכם, מוצרי ניקיון שונים, רפידות להסרת איפור או צמר גפן, תרופות ושלל פריטים נוספים, כשהבונוס הגדול הוא שניתן לערום אותם זה על גבי זה ולחסוך במקום עוד יותר. העובדה שהם שקופים רק מקלה על העניינים עוד יותר, שכן כך תוכלו לגלות בקלות מה אחסנתם בכל מיכל.

השתמשו בתוויות, כמעט לכל דבר

הדבקת תוויות לקופסאות האחסון השונות תסייע לכם לשמור על הסדר והניקיון לאורך זמן. במקום לנחש מה יש בתוך הקופסה או לאחסן מספר פריטים מעולמות לא קשורים במיכל אחסון אחד, תוכלו ליצור הפרדה מסודרת, לתייג את התכולה באמצעות מדבקה עם הכיתוב המתאים ופשוט לשלוף בעת הצורך את הפריט הרצוי וגם להשיב אותו למקום. אם יש לכם ילדים קטנים, זה גם יכול לעזור להם לשמור על הסדר ולא להתבלבל בין תכולת המדפים השונים. אם הם קטנים מדי ועוד לא יודעים לקרוא, תמיד תוכלו להוסיף אייקון נחמד המסמל את תכולת הקופסה.