איך לבחור את הצבע האידיאלי לאמבטיה

שיפוצים בבית הם תמיד הזדמנות להתחדשות מעניינת לא רק של רהיטים אלא גם החלפה מוחלטת של צבעים וגוונים. נהוג לחשוב שצבעים מלווים אותנו כל החיים והם אינם משתנים, אבל מלבד כמה יוצאים מהכלל שקשורים לבגדים או העדפות עקרוניות, אנחנו דווקא אוהבים לגוון בסביבת חיינו וזה קשור ישירות לכך שאנחנו צומחים, מתפתחים, מתבגרים ומתעדנים או להפך – מעזים יותר להשתחרר ולזרום יותר עם צבעים שאנחנו אוהבים באמת. כשמוסיפים לזה גם את ההשראה שאנחנו מקבלים מטיולים בחו"ל, מביקורים אצל חברים עם בית מעוצב יותר, או כאשר אנחנו צופים בנטפליקס או בתכניות עיצוב שונות, ברור למה שום דבר אינו נשאר מקובע כשהיה והוא דווקא דינמי יותר. זה כולל העדפות צבעים שיכולים להשתנות לגמרי או לנוע מעט על סקאלת הגוונים לכיוון האישיות שלנו כיום. כשמחפשים גוונים וצבעים כאלה גם באביזרים לאמבטיה שמוצעים בחנות כמו אמבט פור יו, אפשר גם לקבל מושג איך זה נראה באמת בשטח כשמעזים לשנות את קשת הצבעים הרגילה שלנו. המסר הוא להעז יותר גם אם מדובר בוויתור על הנועזות שלנו כדי לתת למאפיינים היותר מתוחכמים שלנו לקבל מקום, או בדיוק להפך. בכל מקרה, להלן מדריך לבחירת הצבע האידיאלי לאמבטיה ולחדר הרחצה כולו.

לבן, אבל לא רק – איך לבחור לבן בצורה נכונה

לבן הוא תמיד הבחירה האידיאלית לכל חדר רחצה וגם לאמבטיה, עדיין וכנראה שלתמיד, אבל לא תמיד ברור שהוא חייב להישאר כפי שהוא, דומיננטי ומבהיק וזוהר בבדידותו. לא ברור למה דווקא לבן נבחר מאז ומתמיד לאמבטיה כשברור שהוא דורש הרבה יותר תחזוקה, מלבד העובדה שכנראה זה בגלל הקלות שבייצורו ובגלל השמרנות שנהוגה בחדרים כאלה, אבל היום זה כבר מזמן לא חייב להיות כזה. נתחיל ביתרונות של לבן בחדר האמבטיה – הוא יוקרתי, הוא מלכותי, הוא טהור, הוא משדר הרבה מאוד קלאס, אבל יש לו חסרונות. הוא משעמם והוא מתלכלך מהר כך שחייבים כל הזמן לנקות אותו והוא גם נדוש למדי. אם אתם לא יכולים לוותר על לבן הנה שני רעיונות שיכולים לגוון:
• הוסיפו אבזרים שונים שהם בצבע אחר, או מסגרו אותו בעזרת עץ או דמוי עץ. לבן ועץ הם שילוב מעולה יחד. הם נראים מעודכנים בהתאם לזמננו והם יכולים להיות השילוב האידיאלי שמעמעם קצת את הבוהק. יש אבזרים מתאימים שונים שאפשר למצוא בצבעים אחרים בחנות אמבט פור יו ואפשר גם לוותר לגמרי על לבן מלבד שלושת הכלים הסניטריים העיקריים שהם אסלה, כיור ואמבטיה, כשכל השאר יכולים להיות בצבעים אחרים, כמו אריחים או ארונות אחסון.
• מראה הפינגווין, שאפשר לקרוא לו גם פנדה או טוקסידו – שילוב אלגנטי של שחור ולבן בלבד הוא פתרון מעולה לכל מי שרוצה לשלב צבעים מנוגדים לגמרי, חדים וברורים וללא שעמום בעיניים. זהו שילוב שיוצר ניגודים שרק אתם יכולים לקבוע את האינטנסיביות שלהם – ארונות לבנים וכל השאר שחור או בדיוק להפך. אין ספק שמדובר בשילוב דרמטי שמתאים למי שבאמת לא מתעייף מזה.

צבעים לטווח הארוך שמוצעים גם בחנות אמבט פור יו

גם אם נניח שהאישיות שלכם תוססת מאוד והיא תזזיתית, עדיין יש איזשהו רגע שבו תרצו להירגע ולטבול בשקט וברוגע ואין מתאים מחדר הרחצה והאמבטיה שלכם למצב כזה. לכן, ססגוניים ככל שתהיו, מומלץ שלא לבחור בצבעים רועשים ותזזיתיים מדי בעיניים גם לחדר כזה. זה עלול לגרום לכך שתתעייפו מהר מאוד מהאמבטיה ותרוצו בתוך כמה שנים לחנות אמבט פור יו להחליף שוב את כל הריצוף, הכלים הסניטריים והאבזור של חדר האמבטיה. זה טוב לעסקים כמובן, אבל פחות מוצלח לכל מי שרוצה לשפץ וזהו, לנוח בחדר הספא הביתי שלו בכיף. אם אתם רוצים בכל זאת כתם צבע בעיניים, פריט צבע עז או שניים עשויים לספק את מבוקשכם ולתת לכם את מה שאתם רוצים לראות וזה גיוון אינדיבידואלי שעושה לכם את כל הכיף. זה יכול להיות פריט לאחסון כמו ארונות ושידות או כיור מיוחד או אריחים או חלק מהם, וזה מה שיהפוך את העיצוב של החדר למעניין בעיניכם.

סקאלת צבעים משתלבת, רגועה

סקאלת צבעים משתלבת ורגועה מתאימה לכל מי שאינו רוצה חדר אמבטיה משעמם אבל אינו רוצה להקצין בבחירת הגוונים והצבעים. צבעים כאלה יכולים להשלים אחד את השני, להשתלב בצורה רגועה והם בדרך כלל קלאסיים ושמרנים. אפשר למצוא פריטים בגוונים האלה בקולקציות של אמבט פור יו והם יכולים להיות מסדרות שונות ובלבד שהצבעים יתאימו זה לזה בהרמוניה.

בחירת צבעים על פי מבנה החדר והתאורה שלו

בחדר הרחצה אנחנו מבלים גם בשעות היום וגם בשעות הלילה ולכן התאורה המתחלפת לפי חדירת האור מבחוץ היא משמעותית מאוד לבחירת הצבעים שנתקין באמבטיה. אם החדר חשוך רוב הזמן גם בשעות היום ואין לו מספיק אור טבעי שנכנס אליו בשעות כאלה, רצוי לא "להחשיך" אותו יותר מדי גם בעזרת אבזור והתקנה של צבעים כהים מדי. חשוב לזכור שהאריחים, החרסינה והמתקנים מחזירים אור כשהם מבריקים וזוהרים ובאריחים כהים מדי האור נבלע לבלי שוב והחדר עצמו קודר יותר. אפשר אמנם לפתור את זה בעזרת גופי תאורה שמותקנים בצורה חכמה אבל השאלה שאתם צריכים לשאול את עצמכם האם זה גם יתאים לכם.