מנקים נכון עם ambat4u המדריך לניקוי כיורי מטבח

מנקים נכון עם ambat4u
המדריך לניקוי כיורי מטבח


כחלק מעבודתנו אנו נתקלים בכמות גדולה של לקוחות שנמנעים מרכישת כיורי מטבח מסוגים שונים עקב דברים ששמעו או חוו על עצמם בקשר לניקיון כיור המטבח. צוות אמבט פור יו החליט שהגיע הזמן להוריד ממכם את החששות השונות ברכישת כיור מטבח. ולתת לכם את כל הטיפים לניקיון כיורי המטבח השונים.


ישנם כיורי מטבח מסוגים שונים ולכל סוג שיטת ניקיון שונה:

1. כיור מטבח גרניט –
 כיור מטבח מהסוג הנ"ל נחשב לסוג עם הביקוש הגבוה ביותר כיום. הסיבה העיקרית היא העמידות הגבוהה שלו מפני שריטות, שינוי טמפרטורה, והכי חשוב כתמים וספיגה של חומרים שונים.

לכיור מטבח מסוג זה יש מספר דרכים לניקוי:

• שימוש בתערובת של מים עם חומץ ביתי. כלומר: השתמשו בספוגית רכה, טבלו אותה בתערובת ושפשפו את הכיור בעדינות. במידה והסימנים לא יוצאים ניתן להשתמש בברזלית או סקוץ'.
• סגרו את הפקק הכיור, מלאו מעט את כיור המטבח במים רותחים ושפכו לתוכו 2 פקקים של אקונומיקה. השרו את הכיור למשך חצי שעה עד שעה. לאחר השרייה נשחרר את פקק הכיור ונשטוף אותו עם מים חמים. לאחר מכן שפשפו את כיור המטבח עם ספוגית רכה. והנה זכיתם בכיור מטבח מבריק.
• כמו הדרך השנייה אך בשונה מהשימוש באקונומיקה. סגרו את הפקק הכיור, מלאו מעט את כיור המטבח במים רותחים והכניסו לתוכו טבלית מדיח כלים. השרו את הכיור למשך חצי שעה עד שעה. לאחר ההשריה נשחרר את פקק הכיור ונשטוף אותו עם מים חמים. לאחר מכן שפשפו את כיור המטבח עם ספוגית רכה. הכיור מטבח שלכם חזר להיות שוב כמו חדש.

2. כיור מטבח נירוסטה –
 כיור הנירוסטה הוא מבריק מטבעו אך שימוש היום יומי במוצר עלול לפגוע במראה הנוצץ שלו. בניגוד לכיור הגרניט את כיור הנירוסטה לא כדאי לנקות עם סקוץ' או ברזלית. הסיבה העיקרית היא רגישות כיור המטבח הנ"ל לדברים קשים. כיור מטבח נירוסטה נחשב לכיור רגיש שיכול להישרט ולכן את תהליך הניקוי שלו נבצע אך ורק עם חומרים ייעודיים לנירוסטה. שניתן לרכוש בחברת אמבט פור יו. נפזר את החומר הייעודי על הכיור ונעבור עליו באמצעות מטלית רכה.

כיור נירוסטה


3. כיור מטבח חרס – 
כיור מסוג זה נחשב לכיור מבריק מטבעו אך גם כיור מטבח זה רגיש לשריטות ולכן השיטה הטובה ביותר לנקות כיור מסוג זה היא באמצעות חומר להברקת חלונות ולאחר מכן מעבר עם סמרטוט . במידה והכתמים עדיין מתעקשים להישאר ניתן למלא מעט את הכיור ולהשרות אותו עם אקונומיקה.
4. כיור מטבח קוריאן – בשנים האחרונות חלה עלייה במספר האנשים שעושים כיורי מטבח העשויים מקוריאן. הקוריאן נחשב לחומר עמיד מאוד וגם מרשים ביופיו עם מגוון רחב של דוגמאות . אך חומר זה רגיש מאוד לכתמים ולכן חשוב לנקות אותו לאחר כל שימוש. אופן הניקוי שלו מתבצע בעיקר באמצעות מים חמים וסבון כלים.