כל מה שצריך לדעת על בידה

 

הוא נפוץ מאוד באירופה, אך בארץ הוא חדש יחסית. ובכל זאת, הבידה משנה לאט אך בטוח את עיצוב חדרי השירותים שלנו, במטרה ליצור חוויית שימוש נעימה והיגיינית. עם זאת, לעיתים נראה שהוויתור על נייר טואלט אינו פשוט, ורבים חוששים מהשימוש בבידה. אז אם אתם מתלבטים ולא בטוחים אם הבידה אכן בשבילכם, תוכלו להיעזר במדריך הקצר הבא.

בידה נפרד או משולב באסלה?

במבט ראשון, הבידה ייראה לכם קצת כמו אסלה רגילה עם ברז. אך בניגוד לאסלה רגילה, הוא לא נועד לעשיית צרכים, אלא הוא משמש לניקוי פלג הגוף התחתון. את הבידה ממקמים בחדר השירותים בסמוך לאסלה ואופן השימוש בו הוא פשוט למדי: לאחר השימוש באסלה הרגילה, ניתן לשבת על הבידה, לפתוח את הברז ולשטוף את האזור היטב במים. ניתן כמובן להשתמש בסבון, ומומלץ לוודא כי בסמוך לבידה תחכה לכם מגבת לייבוש העור. מלבד הבידה הסטנדרטי, קיימות היום אסלות הכוללות אפשרויות שטיפה המובנות בתוך האסלה הרגילה, ואפשרות זו יכולה להתאים גם לחדרי שירותים קטנים יחסית.

יתרונות הבידה

קשה לדמיין את החיים המודרניים ללא שירותים, ואין ספק כי הכלים הסניטריים הקיימים היום מצליחים לשלב בין שימוש נוח לבין עיצוב בקווים נאים ואלגנטיים. סביר להניח שלא רחוק היום שגם הבידה יהפוך להיות מתקן הכרחי בחדר השירותים, בין השאר בזכות היתרונות המרכזיים הבאים:

  • היגיינה אישית: זהו אולי היתרון המשמעותי ביותר לשימוש בבידה. הבידה מאפשר לנו להתנקות באופן יסודי אחרי השימוש באסלה, וכך הוא מבטיח שמירה על רמת היגיינה אישית גבוהה.
  • שטיפה עדינה: השימוש בנייר טואלט עלול לגרות את העור ובמקרים מסוימים הוא אף יכול להזיק לנו. אדם הסובל לדוגמה מפצעים או טחורים באזור יתקשה להשתמש בנייר טואלט רגיל, ובדרך כלל יצטרך להיעזר במגבונים מיוחדים. אך כאשר משתמשים בבידה, ניתן לנקות את העור העדין של האזור בעדינות ובמהירות.
  • פתרון ידידותי לסביבה: הבידה מייתר את הצורך להשתמש בנייר טואלט. הניקיון של האזור מתבצע באמצעות מים וסבון, וכך ניתן לחסוך בנייר טואלט ולהגן על הסביבה.

טיפים לשימוש נעים ובטוח

קל מאוד להתרגל לשימוש בבידה, אך כדי לוודא שהשימוש בו יהיה נעים ובטוח, חשוב לשים לב להנחיות הבאות:

  • התקנה מקצועית: בין אם בחרתם בבידה המושלב עם אסלה סמויה רגילה, ובין אם בחרתם בבידה נפרד, מומלץ להיעזר באיש מקצוע לצורך ההתקנה. התקנה נכונה תאפשר שימוש בטוח במכשיר לאורך שנים.
  • קראו היטב את הוראות השימוש: כמו כל מכשיר חדש, חשוב שתכירו את אופן השימוש הנכון בבידה. לכן, מומלץ לקרוא היטב את הוראות השימוש במכשיר ולשמוע הנחיות והמלצות נוספות מהנציגים בחנות.
  • שימו לב לטמפרטורת המים: את טמפרטורת המים של הבידה ניתן לכוונן בהתאם להעדפות האישיות שלכם. לשימוש בטוח מומלץ לבדוק את טמפרטורת המים לפני כל שימוש.
  • ניקוי בהתאם להוראות היצרן: בדומה לאסלה, גם את הבידה יש לנקות, וחשוב לעשות זאת בהתאם להוראות היצרן, תוך שימוש בחומרי ניקוי מתאימים.