ג'קוזי באמבטיה – איזה אפשרויות יש?

אנחנו מאמינים שחדר האמבטיה הוא לא רק חדר פרקטי ומשעמם, אלא הוא יכול להיות הפינה הקטנה והשקטה שבה תוכלו להתחיל כל יום באנרגיות טובות, ואליה תוכלו לברוח אחרי יום ארוך ועמוס. אחד האביזרים הכי מפנקים שאפשר להתקין בחדר אמבטיה הוא הג'קוזי, ולכן ריכזנו עבורכם כמה דברים שחשוב לדעת לפני הרכישה וההתקנה.

מה היתרונות של הג'קוזי?


לג'קוזי יש כמה יתרונות משמעותיים על פני אמבטיה סטנדרטית. בראש ובראשונה זה פינוק גדול, במיוחד למי שאוהב לטבול במים חמים. הג'קוזי תורם גם מהבחינה הבריאותית, מאחר וזרמי המים החמים הם כמו עיסוי רפואי שמסייע להמריץ את זרימת הדם ולשחרר שרירים תפוסים, וגם להקל על כאבי שרירים ומפרקים.
אם אתם חולמים להפוך את חדר הרחצה ביחידת ההורים לחדר רומנטי – מה יותר מושלם מאשר ג'קוזי עם שני מקומות ישיבה? תוכלו לשלב אותו ביחד עם מקלחת זכוכית שתתפוס מקום מינימלי ותהיה פרקטית לשימוש זריז, והג'קוזי יחכה לכם לערב רומנטי ומרגיע.

מה התקציב שלכם?


לפני שמתחילים בשיפוץ חדרי אמבטיות, חשוב מאוד להבין מה מסגרת התקציב וכמה כסף תוכלו להקדיש לכך. חשוב אפילו יותר לקחת בחשבון את עלויות החומרים והאביזרים הסניטריים, אבל גם את העלויות הנלוות כמו הובלה והתקנה של הג'קוזי שכוללת עבודה של אנשי מקצוע כמו חשמלאי ואינסטלטור.

כמה מקום פנוי יש לכם?


יש היום בשוק פתרונות שונים שמיועדים לחדרי רחצה קטנים, אבל ג'קוזי הוא ההיפך הגמור מכך! זהו אביזר מפנק שדורש הרבה מקום, גם בגלל הגודל של האמבט עצמו וגם בגלל כל המערכת הנלווית – חיבור לצנרת, וכמובן התקנת המנוע והחיבורים לחשמל. כאשר תגיעו לשלב של ההתלבטות בין מספר מצומצם של דגמים, אנחנו ממליצים בחום לבקש את המפרט המלא של כל אחד ואחד מהדגמים, ולהתייעץ עם האינסטלטור לגבי התקנתם, וכך לוודא שהגדלים תואמים את החדר הקיים.
ואם בכל זאת אין מספיק מקום אפילו בשביל ג'קוזי קטן? לא קרה אסון, יש היום מגוון של פתרונות שיהפכו גם מקלחת זכוכית רגילה למפנקת במיוחד. יש מערכות של זרמים שניתן להתקין בתוך המקלחון, וגם מערכות שיוצרות סאונה רטובה.

כמה מילים על התחזוקה השוטפת

 

 מלבד המורכבות של בחירת הדגם הנכון והתקנתו, חשוב לזכור שג'קוזי דורש תחזוקה שוטפת. כמובן שכל מקלחת או אמבט שנמצאים בשימוש יומיומי דורשים ניקיון ותחזוקה, אבל כאן העניין מורכב הרבה יותר. בעוד שבאמבט או מקלחת זכוכית רגילים אפשר לראות בקלות בעיות כמו הצטברות של עובש, בג'קוזי זה לא בהכרח יהיה המצב. חשוב לזכור שכל עיקרון הפעולה של הג'קוזי מבוסס על מערכת של צינורות שמזרימות מים או אוויר, כדי ליצור את אפקט העיסוי. במידה ונשארים מים בצנרת הם יכולים בקלות לצבור עובש ובקטריות. אחת הדרכים להתגבר על כך היא לבחור בדגם שמבוסס על סילונים של אוויר, שניתן להפעיל גם לאחר ריקון המים כדי שהמערכת תוכל לייבש את עצמה.