הטרנדים של 2023 למטבח שכדאי להכיר

אם אתם בונים או משפצים מטבח, הכתבה הזו היא בדיוק מה שחיפשתם. קצת סדר בכיווני המחשבה והעיצוב עם כל מה שצפוי לנו ב-2023. בואו לגלות את המטבחים של השנה הקרובה

7 קווי עיצוב מטבח בהתאם לטרנדים של 2023

כל מי שרוצה להיות עם יד על הדופק, לדעת מה נכון או לא נכון, או לפחות לקבל השראה ברוח עיצובים עדכניים, כדאי שיכיר את הטרנדים בעיצוב המטבחים הצפויים לנו בעולם עיצוב המטבחים. מדובר בכל מה מה שאתם ממש חייבים לדעת בנוגע לחומרים, מכשירי חשמל, ברזים למטבח, גוונים ועוד. בכתבה שהכנו בנושא זה בדיוק, נציג לכם 7 קווי עיצוב מנחים שיעזרו גם לכם להישאר מעודכנים.

נגיעות של אמא אדמה

כל מה שעולה לכם בראש כשאתם רואים את המושג "אמא אדמה" יהיה במטבחי השנה הקרובה. צבעי חום, אדמה ושורשים, חומרים בעלי נגיעות של מרקמים, צבעים וחומרים של אדמה. המון חיבור אל הטבע באופן כללי ואל האדמה והשורשיות באופן ספציפי. אפשר לראות את נגיעות אמא אדמה בכל דבר; החל מצבעי קירות או משטחים, ועד לסגנונות עיצוב של ברזים למטבח. כולם עיצובים המחזירים אותנו בתחושות ובמראות אל אמא אדמה.

איים בזרם. או שלא

אין ספק שכל מי שמעצב מטבח ל-2023 ישתמש באי. אם בעבר איים היו מוצנעים יחסית, או מחוברים למשטחי עבודה ולברזים למטבח, טרנד האיים במטבח של 2023 מדבר על משהו אחר לגמרי. מדובר באיים בעלי נוכחות ואמירה של ממש. לעתים מדובר באמירה מקצועית של המטבח כמו פינת אפייה מקצועית, או טיפול בחומר גלם זה או אחר. לעתים, יהיה מדובר באמירה עיצובית עם קווים בולטים ובעיקר הרבה נוכחות של האי. כך או כך, מה שהיה חלק מהזרם, כבר ממש לא.

בגוונים כהים

בשנה הקרובה אנחנו צפויים לראות שימוש נרחב בעץ כהה במטבחים, כמו גם במשטחי עבודה כהים באופן יחסי. אבל זה ממש לא הולך להסתכם בזה ב-2023, שכן אנחנו צפויים לראות השנה גם ברזים למטבח בצבעים כהים, מכשירי חשמל כהים ועוד. אם בעבר חששו מלהכניס אל הבית את הצבעים הכהים ואפילו שחור, היום נגיעות של כהה, במיוחד של שחור, מוסיפות ממד של יוקרה לכל מטבח. לא סתם מדובר באחד מהטרנדים היותר בולטים בעיצוב הבית בכלל ובעיצוב מטבחים בפרט.

לדעת שלפעמים חשוב להכניס קצת צבע לחיים

אם ישנה בכם התעוזה להכניס גוונים כהים, או שחור אל עיצוב המטבח, חשוב גם שתכירו את הטרנד היותר צבעוני, שיוסיף גוון למטבח שלכם. אחד הטרנדים של עיצוב המטבחים ב-2023 הוא לא פחות ולא יותר מאשר ארונות צבעוניים. לעתים יהיה מדובר רק בחלק מהארון, שכן ארון שכולו צבעוני צריך להיבחר בקפידה בהתאם לעיצוב הכללי. בבחירת גוון לאזור אחד שיוכל מעט "לשבור" את הגוונים הקיימים של חומי האדמה והכהים, של משטחי העבודה והברזים למטבח, ישנה תוספת משמעותית ליצירת אווירה מעט קלילה יותר במבטח שלכם. זה מתחיל ונגמר בשאלה של מה אתם רוצים לשדר בעיצוב בו אתם בוחרים.

לרצף את ממלכת המטבח

אנשים רבים המשקיעים בעיצוב המטבח, עושים זאת גם מתוך רצון עיצובי אך לא פעם מדובר מתוך אהבה, שלא לומר תשוקה אמיתית לאחד מהפנים המרתקים שיש למטבחים להציע, בישול, אפיה וכיו"ב. ריצוף מעוצב למטבחים הוא ללא ספק טרנד מושלם לאוהבי ממלכת המטבח. כמו שישנם ברזים למטבח שכמעט יכולים לעשות לנו חשק לשטוף כלים, כך גם ניתן למצוא ריצופים שיהפכו את השהייה במטבח לשהייה בממלכה של ממש מחת לרגליכם.

בקווים ישרים

הכוונה היא לא בהכרח לעיצובים עצמם במטבח. מצד שני, אופי המטבח או לרוב קווי, בין אם מדובר בארונות, כלי החשמל הבסיסיים הם באופיים "קוויים" וכו'. לכן, נראה כי אחד הטרנדים הכמעט מתבקשים הוא טרנד התאורה הקווית. מדובר בתאורה ישרה אשר מאירה לאורך המטבח. ישנה תאורה קווית ייעודית לאזור שמעל לברזים למטבח, תאורה ייעודית למעל אזור העבודה וכמובן, בהתאם לטרנדים של 2023, תאורה קווית וישרה ייעודית לאזור שמעל לאיי מטבח. שימוש בתאורה ישרה הוא בעל נגיעה עיצובית עדכנית. יחד עם זאת, אין ספק שמדובר בתאורה פרקטית ביותר, במיוחד באזור כמו המטבח.

הזדקנות טבעית

טרנד הפרו-אייג'ינג הוא אחד מהבולטים אצל אנשים בשנים האחרונות המראה כי מקום להזדקנות טבעית. לאט לאט מתברר שהטרנד הזה מחלחל גם לעולמות העיצוב ובזמן שהיה מוכר בעיקר בעיצוב סלונים וחדרי שינה, הוא מגיע בשעה טובה גם לעיצוב המטבחים. קווי גימור של הזקנות טבעית. מדובר לרוב בשימוש בעץ בעל גימור "מיושן" כך שמייצר עבורנו רהיט או משטח המשדר הרבה אופי ולא רק מראה. לעתים מדובר בעיצובים חדשים העושים שימוש בטכניקות שונות להשגת המראה הישן יותר ולעתים מדובר בפיסות ישנות של ממש. מאחר והקווים העיצוביים של אלמנטים כמו שימוש בגוונים כהים ואביזרים שימושיים כמו ברזים למטבח הם עדכניים, ב-2023 ככל הנראה אנחנו נראה גם חומרים בעלי גימור מיושן יותר.

ברזים למטבח – טיפ מנצח לסיום

אם אתם מתכננים לשנות עוד דבר אחד במטבח שלכם השנה, כדאי שזה יהיה הברז במטבח. אין ספק שקווי העיצובים המגוונים שמציעים כיום מעצבי הברזים למטבח מאשרים לכל אחד ליצור רושם עיצובי או מקצועי במטבח שלו כמעט באופן מידי בשימוש בברז הנכון. עיצובי או מקצועי – זה שם.