כך תשפצו את חדר הרחצה שלכם בצורה מושלמת

אם הייתם עורכים סטטיסטיקה ושואלים מהו החדר הפופולרי ביותר לשיפוץ ביתי, כנראה שהייתם שומעים שתי תשובות: המטבח וחדר האמבטיה. ואכן, חדר הרחצה הוא אחד המקומות הנפוצים ביותר לשדרוג ומייקאובר עיצובי, וזה אפילו לא קשה במיוחד. התוצאה, אם תעקבו אחר כמה כללים פשוטים, עתידה לשמח אתכם מאוד ולהעניק לחלל כולו מראה חדש ורענן. אז איך עושים זאת נכון? הנה כל מה שצריך לדעת על שיפוץ חדר אמבטיה.

 

מתחילים בהגדרת תקציב

הצעד הראשון בדרך לחדר אמבטיה מעוצב הוא לקבוע את התקציב המתאים לכם לצורך השיפוץ. לשם כך תצטרכו להגדיר, ראשית, מה אתם רוצים לשפץ, ובמקביל לבחון עלויות ולקבל הצעות מחיר מהספקים הרלוונטיים. באופן הגיוני למדי, יש הבדל בין שיפוץ החדר כולו כולל אריחי הקרמיקה והצנרת לבין שיפוץ עדין יותר, הכולל רק החלפת מקלחת לאמבט, לדוגמה. במקביל לקביעת התקציב, זהו השלב בו תצטרכו גם להחליט האם לשפץ בעצמכם או לשכור לשם כך אנשי מקצוע. גם הסוגיה הזו תלוית תקציב ותלויה גם בהיקף השיפוץ.

תכנון מיטבי

לאחר הגדרת התקציב, שכירת אנשי המקצוע המתאימים ורכישת החומרים הנדרשים למלאכת השיפוץ ורגע לפני שיוצאים לדרך, יש לתכנן באופן מיטבי את מהלך העבודה. במסגרת השלב הזה, חשוב להגדיר לאנשי המקצוע את תפקידם, לוודא מולם לוחות זמנים ושעות עבודה, להבין מה כולל השיפוץ, ממה כדאי להתחיל וכיצד להמשיך, ולבדוק גם מול הספקים השונים האם העיצובים שבחרתם אכן זמינים במלאי (ואם לא – מתי יהיו זמינים) כדי שתוכלו להתקין אותם מיד לאחר השיפוץ או במהלכו.

בחירת עיצוב

כשמתחילים את השיפוץ עצמו, כדאי כבר להיות מצוידים באלמנטים העיצוביים או הפונקציונליים שהוא כולל (אמבטיה / מקלחון / ארון אמבטיה / כלים סניטריים וכדומה). העיצוב הוא אחד האלמנטים החשובים ביותר בפרויקט, וייתכן ותעדיפו להתייעץ עם מעצבי פנים או אנשי מקצוע מתאימים כדי לבחור את העיצוב שאהבה נפשכם. כדי להבין מה אתם צריכים, כדאי להבין אילו אלמנטים ייראו הכי טוב בחלל ומה ישלים את המראה הכללי. בין השאר, יש לבחור פלטת צבעים שתשרת אתכם לאורך כל הבחירות העיצוביות השונות, גופי סניטריה חדשים (כיור, מקלחת, אמבטיה, אסלה ברזים, ידיות וכדומה), אילו מקומות אחסון תצטרכו שיהיו בחלל והיכן ימוקמו ואם אתם נכנסים לעומק במלאכת השיפוץ, הרי שכלולה כאן גם בחירת אריחי קרמיקה חדשים.

מתחילים ליהנות

אם ערכתם טבלת תקציב מסודרת, שכרתם אנשי מקצוע איכותיים והובלתם את הפרויקט תוך בחירת העיצוב והסגנון המתאים לצד הפרקטיקה המיטבית – הגיע הזמן לחלק המהנה ביותר: בחירת טקסטיל לחדר האמבטיה. כעת, כשהחדר כולו מושלם קל מאוד לבחור את פריטי הטקסטיל המתאימים, החל משטיחי אמבטיה, דרך מגבות וכלה באלמנטים עיצוביים לארון האמבטיה. כעת החדר שלכם מושלם באמת – תתחדשו!