טיפים קטנים שיחסכו כסף גדול בשיפוץ חדר השירותים

לשיפוץ של חדר האמבטיה והשירותים יש שם רע של שיפוץ מסובך ויקר ממש כמו שיפוץ של המטבח. אין ספק שיש כמה אלמנטים מרכזיים שחייבים להשקיע בהם סכומים נכבדים, אך לצד זה יש כמה וכמה דרכים לחסוך ולקצץ בעלויות מבלי להתפשר על המראה הסופי.
נשמע בלתי אפשרי? הנה כמה טיפים שיעזרו לכם לעשות את זה.

אתם צריכים תקציב ותוכנית
זה נשמע מובן מאליו, אבל תכנון של התקציב הוא כל כך חשוב והוא חייב להיות הצעד הראשון שלכם, עוד לפני שמתחייבים וקונים. אתם חייבים לדעת כמה כסף אתם יכולים ורוצים להשקיע בפרויקט השיפוץ, וזה גם מה שיעזור לכם להישאר עם הרגליים על הקרקע ולא להתפתות לרכישות מיותרות. ובתוך מסגרת התקציב הזו תוכלו לבנות את תוכנית השיפוץ, ולעקוב כל הזמן אחרי העלויות גם של הפרטים הגדולים כמו מקלחון חזית או אמבטיה חדשה, וגם של הפרטים הקטנים כמו קרמיקה, ברז אמבטיה ואפילו הידיות של הארון.

מראה? עשו זאת בעצמכם
ארונות האמבטיה הם הוצאה משמעותית, אך יש להם גם תפקיד חשוב בארגון של החדר ובהנאה שלכם מהתוצאה הסופית. אך גם כאן יש דברים שתוכלו לחסוך, למשל במשהו פשוט ובסיסי כמו מראה. אם הצעת המחיר שקיבלתם גבוהה מדי, אין שום בעיה ללכת ולרכוש מראה, ולהתקין אותה בעצמכם. יש באינטרנט מגוון ענק של מדריכים שיסבירו כיצד לעשות את זה נכון. לא לכולם יש את הידע והניסיון (וגם את הרצון) להתקין לבד אביזרי סניטציה ולחבר ברזים לאמבטיה, אבל מראה היא בהחלט משהו שכל אחד יכול לעשות בעצמו.

צבע? עושה את ההבדל
בתוך הרכישות הגדולות של אביזרי סניטציה, מקלחון חזית, כיור חדש וכדומה, בחירת הצבע נראית כמו פרט קטן ושולי. המחיר שלה הוא אכן קטן ושולי בהשוואה אליהם, אך האפקט וההשפעה על החדר? משמעותיים פי כמה. ריענון של הצבע מכניס חיים חדשים לחדר כולו, וכך גם שילוב של צבעים מיוחדים בתוך הקיים. ראיתם קרמיקה מיוחדת ששוברת את מסגרת התקציב? חשבו מחוץ לקופסה, ונסו לראות איך אפשר ליצור את האווירה בעזרת שילובי צבעים.

מדפים במקום ארונות
כאשר משפצים את חדר האמבטיה יש פריטים שאי אפשר לוותר עליהם. אי אפשר לוותר על ברז אמבטיה, אסלה, מקלחון חזית או כיור. אבל בהחלט אפשר להמיר את מקום האחסון מארונות כבדים- למדפים. מדפים הם דבר שאפשר לרכוש בזול בכל מקום כמעט, ולמקם אותם בצורה אסטרטגית ברחבי החדר כך שגם ייצרו אווירה מסוימת. יש פריטים שהייתם רוצים להסתיר? קופסאות אחסון יפות וזולות יעשו את העבודה. אם בהמשך תחליטו שאתם בכל זאת רוצים להתקין ארון אמבטיה וגם שיש לכם את התקציב, תוכלו בקלות להוריד את המדפים ולהחליף אותם בארון או בארונות.