טיפים ליצירת עוד מקום אחסון בחדר השירותים

חדר השירותים הוא בדרך כלל חדר קטן יחסית, אך לעיצוב שלו יש השפעה רבה על התחושה שלנו בחי היום-יום. לא תמיד אנחנו שמים לב לכך, אך כאשר אנחנו נכנסים לחדר שירותים נעים אצל חברים, או כאשר אנו מתפלאים מיופיו של חדר שירותים במסעדה, אנחנו נזכרים פתאום עד כמה החדר הקטן הזה הוא למעשה חשוב מאוד. לכן, דווקא בחדר השירותים רצוי מאוד לשמור על אווירה נעימה וכמובן – לא צפופה מדי. איך נעשה את זה? כל הטיפים מייד.

עושים סדר

בשלב הראשון, עוד לפני שאנחנו חושבים על פתרונות אחסון אפשריים, כדאי לבחון היטב את מצבו העדכני של חדר השירותים. לשם כך שימו לב לנקודות הבאות:

 • ממדי החדר: אם אתם אינכם שוקלים שיפוץ מקיף, הרי שממדי חדר השירותים שלכם יישארו קבועים. לכן, מדדו היטב את החדר, ובדקו כמה מקום פנוי יש בו לאחסון.
 • פריטי אינסטלציה מיותרים: בבתים רבים ישנו חדר שירותים הממוקם סמוך לחדר האמבטיה. חדרי שירותים אלו כוללים לפעמים כיור קטנטן שהשימוש בו אינו נוח במיוחד. במצב זה, בני הבית אינם משתמשים בכיור זה, אלא שוטפים את ידיהם בחדר האמבטיה הסמוך. לכן, אם בחדר השירותים יש לכם פריט בלתי שימושי מעין זה שרק תופס מקום יקר, כדאי לשקול להסיר אותו מהחדר ולהתקין במקומו מקום אחסון נוסף.
 • פריטי החובה: כמו בכל חדר, גם בחדר השירותים יש בוודאי פריטים רבים שאתם אינכם זקוקים להם. לכן, בדקו היטב מהם פריטי החובה שצריכים להיות בחדר, ופנו ממנו את כל אתם חפצים המעמיסים עליו. בחדר השירותים צריך להיות די מקום לאחסון גלילי נייר, מוצרי היגיינה, מברשת ניקוי ופח. עם זאת, חדר שירותים אינו בהכרח המקום הראוי לאחסון של מגבות או מוצרי ניקוי.

מחדשים את ציוד האינסטלציה

חדר השירותים הוא אומנם קטן, אך לעיתים קרובות הוא נראה קטן אף יותר בשל ציוד האינסטלציה המותקן בו. בעבר למשל, חדרי השירותים כללו אסלות מונובלוק בעלות ניאגרה חיצונית, וכך המרחב המצומצם גם ככה נהיה קטן עוד יותר. כיום לעומת זאת, ישנם פתרונות סניטריים מתקדמים הרבה יותר, המאפשרים להגדיל את המרחב העומד לרשותכם בחדר השירותים. תוכלו לדוגמה לרכוש אסלה תלויה עם ניאגרה סמויה המותקנת בקיר, וכך לחסוך משמעותית במקום, וליצור מראה אלגנטי ונעים לחדר השירותים. אם בחרתם בדרך זו, שימו לב לשני טיפים הבאים:

 • בחרו מותג איכותי המציע חומרי גלם מעולים: בחדר השירותים מצטברת לחות העלולה לשחוק את הרכיבים השונים ולגרום לקילוף הציפוי של לחצן הניאגרה. לכן, אם אתם מעוניינים בפתרון סניטרי לטווח רחוק, חשוב מאוד לבחור במותג מוכר המציע מוצרים מאיכות גבוהה.
 • התקנה רק בידי מומחה: התקנה של אסלה תלויה עם ניאגרה סמויה צריכה להיעשות בידי מומחה בתחום.

מקומות אחסון המתאימים לחדר השירותים

תכנון מקומות האחסון בחדר השירותים יכול להיות אתגר אמיתי, אבל דווקא כאן יש לכם הזדמנות לחשוב מחוץ לקופסה ולייעל את המרחב הקיים בחדר השירותים שלכם:

 • מדפים: זהו אולי הרהיט השימושי ביותר בחדר השירותים, מכיוון שניתן להתקין את המדפים בקלות יחסית ולנייד אותם בעת הצורך. רק שימו לב! כדי שהמדפים אכן יהיו שימושיים עליהם להיות מותקנים בגובה נוח יחסית ונגיש.
 • מדף קטן מעל המכל הניאגרה: בבתים רבים המכסה של מכל הניאגרה משמש כמקום אחסון של פריטים כגון מגבונים או גלילים. זוהי בהחלט אפשרות סבירה, אך אם תרצו, תוכלו להתקין מדף קטן מעל לניאגרה לפריטים אלו. עם זאת, שימו לב כי המדף אינו חוסם את הגישה לניאגרה ואינו מקשה עליכם להרים את המכסה בעת הצורך.
 • יחידת אחסון בסמוך לקיר: בחדר שירותים מסוימים תהיה לכם אפשרות להתקין יחידת אחסון קטנה וצמודה לקיר. תוכלו לדוגמה להרכיב ארגז קטן בעל מכסה הנפתח כלפי מעלה ולאחסן בתוכו גלילי נייר ופריטים קטנים אחרים.
 • דלת חדר השירותים: נכון, דלת חדר השירותים היא לא בדיוק מקום אחסון אידאלי, אך אם יש לכן חדר שירותים קטן יחסית, ניתן בהחלט להיעזר בה לאחסון של פריטים קטנים. תוכלו למשל לתלות על הדלת ארגונית בעלת כיסים מפלסטיק ולאחסן בה פריטים קטנים כגון מוצרי היגיינה או מגבונים.
 • חשיבה יצירתית: חדר שירותים קטנים מחייבים יצירתיות גדולה. לכן, נסו לבחור פריטים רב-תכליתיים שיתפסו כמה שפחות מקום במרחב. ניתן לדוגמה לבחור מברשת ניקוי בעלת מקום לאחסון גלילי נייר, או למקם את הפח לא על הרצפה דווקא אלא על הקיר.

כשהשירותים בתוך חדר האמבטיה

בבתים רבים, השירותים הם חלק מחדר האמבטיה, ולמצב זה יתרונות משמעתיים. גם כאשר חדר האמבטיה לא מאוד גדול, עדיין ניתן לשלב בו ארון אמבטיה תלוי המאפשר לנו לאחסן בנוחות פריטים טואלטיקה שונים. עם זאת, לעיתים דווקא מקום האחסון הרב יכול לעודד אותנו לצבור חפצים שונים שאין לנו צורך בהם. לכן, אם השירותים שלכם ממוקמים בחדר האמבטיה, שימו לב לטיפים הבאים:

 • סדר יסודי תקופתי: מדי פעם מומלץ מאוד לבצע סדר יסודי בחדר האמבטיה. ייתכן כי תגלו ששמרתם בקבוקים ישנים או שהארונות מלאים במוצרי טיפוח שכבר כמעט אינכם משתמשים בהם. לכן, מעת לעת רוקנו את הארונות ושמרו רק את אתם פריטים שבהם משמשים אתכם.
 • הפרד ומשול: חדר האמבטיה והשירותים יהיו מסודרים הרבה יותר אם נארגן את הפריטים השונים על פי קבוצות רלוונטיות. למשל – את המגבות מומלץ לאחסן במקום אחד (באזור יבש יחסית), ואת ניירות הטואלט כדאי לאחסן במדף אחר. באופן זה יהיה גם הרבה יותר למצוא את הפריט המבוקש ולשמר את הסדר שטרחתם ליצור בחדר.
 • ריהוט רב-תכליתי: בחדר האמבטיה אנחנו ממקמים לעיתים קרובות פריטי ריהוט כגון סל כביסה או שרפרף נוח לישיבה. כדי למקסם את החלל העומד לרשותכם תוכלו לבחור בריהוט רב תכליתי שישמש לשתי מטרות שונות. לדוגמה, ניתן לבחור ארגז קטן לאחסון הכביסה ולהתאים לו מושב נוח שעליו ניתן גם להניח בגדים נקיים.

לסיכום, חדרי שירותים ואמבטיה קטנים יכולים להוות יתרון משמעותי; הם מחייבים אותנו להקפיד על סדר וניקיון ומלמדים אותנו כיצד לארגן את המרחב ביעילות מרבית. אם בכל זאת אינכם בטוחים מהי הדרך הטובה ביותר לארגן את חדרי השירותים והאמבטיה שלכם, תוכלו לפנות לייעוץ מקצועי שיספק לכם זווית ראייה חדשה ומותאמת לצרכים האישיים שלכם.