חידושים בעיצוב המטבח

חדר המטבח הוא מקום שמצליח כל פעם מחדש לעורר את החוש היצירתי שלנו. בשגרת היום-יום אנחנו מבשלים כאן את המאכלים האהובים עלינו, אך מדי פעם אנחנו יוצרים טעמים חדשים, משלבים בין רכיבים מפתיעים ויוצרים מנות מופלאות. לכן זה די מתבקש שמדי פעם אנחנו רוצים לעצב את המטבח מחדש כדי שיעניק לנו השראה למנה המשובחת הבאה. אז אם התחלתם לתכנן את מטבח החלומות הבא שלכם, הנה החידושים שיתנו לכם כמה רעיונות להמשך.

שובו של העץ

בשנים האחרונות נדמה כי הסגנון המינימליסטי התעשייתי שולט בתחום עיצוב המטבח. כיוון עיצובי זה דוגל בשימוש בבטון ובמתכת ולפעמים אף מבליט את תשתיות המטבח ונעזר בצנרת כאלמנט קישוטי. אך כיום, לצד הקו זה, מתחזק במטבח דווקא השימוש בעץ, גם בצורות שהיו עד עכשיו פחות מקובלות. כך, במקום לבנות את משטחי העבודה משיש, רבים בוחרים לשלב בוצ'ר מעץ שעובד במיוחד למטרה זו. השימוש בעץ מסייע ליצור אווירה חמה וביתית במטבח, ואם זה הכיוון שלכם כדאי בהחלט לשקול לחיוב את הטרנד הזה.

השיגעון לזהב

גם אם החלטתם שאתם מאמצים את טרנד העץ, אין זה אומר שעליכם לוותר על המתכת. ההיפך הוא הנכון. צבעי העץ יכולים להשתלב באופן הרמוני עם הברק המתכתי של הברזים, והם יכולים להשלים אחד את השני ולהחמיא זה לזה, בייחוד אם אתם בוחרים בגוון מוזהב. ברז מטבח נשלף מוברש בצבעי נחושת או ברז מטבח בעל גוון זהב מבריק עשויים "להרים" את עיצוב המטבח וליצור את המראה היוקרתי שאתם מחפשים.

שחור בעיניים

כיוון שונה, אך יוקרתי לא פחות, הוא עיצוב מטבח על טהרת השחור. הצבע השחור מזוהה אצלנו עם תחכום ואלגנטיות, והוא בהחלט מביא עימו את היתרונות הללו למטבח. על פי הטרנד הזה, אנחנו נבחר ארונות מטבח בצבעי שחור, ונשלים את המראה באמצעות משטחי עבודה בגוונים כהים. למרות זאת, אפשר ואף רצוי "לשבור" את בלוק הצבע הזה באמצעות נגיעות קטנות של לבן או שילוב של ברק מתכתי. גם כאן, ניתן להיעזר בגוון הזהב או הכסף בעת בחירת ידיות לדלתות או בבחירת ברזים למטבח.

ליטוש ותחכום

מראה נקי, חלק וזורם. זה אחד החידושים העוצמתיים ביותר כיום, כאשר הכוונה היא ליצור אווירה מתוחכמת שמזכירה אולי קצת סרט מדע בדיוני. השפה העיצובית הזאת מקפידה על ליטוש ברמה הגבוהה ביותר, והימנעות מחלקים בולטים שעלולים להפריע לעין ולפגוע בתחושה הנקייה שהעיצוב יוצר. את האפקט הזה משיגים בכמה דרכים עיקריות:

·   מגירות דחיפה: אם סגנון העיצוב המינימליסטי והמלוטש הזה מדבר אליכם, ותרו על ידיות. במקום זה, בחרו במגירות בעלות מנגנון push הנפתחות בלחיצה. המאפיין הזה מאפשר ליצור את המראה החלק והאלגנטי שרוצים להשיג.

·   מכשור מובנה: תנורים, מדיחים, כיריים – כל אלו בולטים על פני השטח ומפריעים לזרימה של הקווים הישרים. כדי לצמצם את השפעתם של מכשירים אלו על מתאר המטבח, תוכלו לבחור בהתקנה מובנית של המכשירים וכך להרכיב מראה "נקי, הרבה יותר.

·   חומרי גלם איכותיים: כמו בכל טרנד אחר, גם כאן דרושים חומרי גלם איכותיים. הבחירה בחומרים הנכונים תבטיח כי המטבח ישמור על מראה מושך לאורך זמן.