דרכים מעולות לחימום חדר האמבטיה בחורף

מקלחת חמה בחורף היא אחד התענוגות הכי גדולים שיש, אך אם המים קרים או החלל קפוא, היא הופכת את השהות לבלתי נסבלת.

אז מה עושים כדי לחמם את חדר האמבטיה? קבלו את כל הדרכים שיסייעו לכם להפוך אמבטיות חורף לתענוג אמיתי ולצלוח את מקלחות החורף בשלום ובהנאה.

 

למה לרכוש חימום נפרד?

בניגוד ליתר חדרי הבית, חדר אמבטיה דורש דרכים ייחודיות לחימום. לרוב מדובר בחדר לח ורטוב, זהו המקום הראשון בו נבקר בבוקר, הוא קטן יותר מאשר החללים האחרים בבית ובד"כ נשהה בו לאחר שנסיר את כל הבגדים. התוצאה: דרישות חימום ייחודיות. בשל כך, לא מעט אנשים בוחרים לרכוש אמצעי חימום ייעודי לחדר המקלחת ולא להסתמך על החימום הפועל ביתר חדרי הבית. אך כיצד תדעו מהי הדרך הטובה ביותר לחמם את החדר ומה מתאים לכם? בדיוק לשם כך אנחנו כאן!

חימום תת רצפתי

קבלו את אמצעי החימום היוקרתי והמפואר ביותר: חימום תת רצפתי. אין ספק שמדובר בפתרון למשקיענים בלבד, אך הוא מספק תמורה הולמת לכך. מערכת החימום מחממת את רצפת האמבטיה, מעניקה לכפות הרגליים שלכם שהות בלתי נשכחת על הרצפה הנעימה וגם מעלה את הטמפרטורות בחלל כולו, באופן עדין ונעים. חימום תת רצפתי לחדרי אמבטיה כולל שני סוגים – מערכת יבשה וחשמלית או מערכת רטובה המופעלת על ידי צינורות מים חמים.

מחמם מגבות

חדרי אמבטיות גדולים או קטנים – מחמם מגבות הוא אחד הפתרונות הפרקטיים והנוחים ביותר לחימום החדר. למעשה, מדובר במתקן מתכת הנראה כמו מתלה מגבות רגיל, בעל מספר גופים, המחמם את המגבות – וגם את החלל. זהו פתרון פרקטי ובטוח הרבה יותר מאשר רדיאטור רגיל, שכן הוא לא מייבש את המגבת אלא רק מעניק לה חמימות עדינה, אינו מייבש את החלל ולא פחות חשוב – שומר על רמת אסתטיקה ועיצוב גבוהה בחלל. אם אביזרי אמבטיה מעוצבים חשובים לכם ואתם רוצים שאביזר החימום שבחרתם ישתלב בחלל בהרמוניה, זהו פתרון נהדר. עם זאת, חשוב לקחת בחשבון שמדובר בפתרון הדורש מקום משמעותי בחלל.

פתרונות חימום נוספים

לצד הפתרונות החדשניים יותר, יש עדיין פתרונות מסורתיים ונוחים להפליא בצורת תנורי חימום מסוגים שונים. בין השאר, תוכלו לבחור להתקין תנור ספירלי הקבוע בקיר המקלחת, לבחור במפזר חום עומד ייעודי לחדרי מקלחת או בפתרונות נוספים המופעלים על ידי חשמל ומחממים את החלל. לפני שאתם בוחרים את פתרון החימום שאהבה נפשכם, חשוב לשים לב, בראש ובראשונה, לדרגת הבטיחות שלו. כאמור, חדר האמבטיה הוא חדר לח ורטוב – אם לא עושים שימוש בפתרונות חימום ייעודיים, התוצאות עלולות להיות מסוכנות והרסניות. שנית, מומלץ לעשות שימוש בפתרונות חימום הנחשבים לבעלי דירוג אנרגטי גבוה (A הוא הגבוה ביותר ו-G הוא הנמוך ביותר), על מנת לחסוך בהוצאות החשמל ולשמור על הסביבה.