איך להכין את האמבטיה שלכם לחורף?

החורף מתקרב, הטמפרטורות צונחות ואתמול אפילו שלפתם את המעיל בפעם הראשונה לעונה – הגשם בחוץ הוא לא הסימן היחיד לכך שהגיעה העונה הקרה בשנה. יכול להיות שגם חדרי הבית שלכם רומזים על כך בעדינות. אם חדר האמבטיה שלכם לא מוכן לקראת החורף, זה בדיוק הזמן לערוך בו שפצורים קלים (או שלא) כדי שיעמוד במזג האוויר הקר ולהבטיח שתיהנו מרחצה חמה ונעימה גם כשבחוץ סוער. הנה כמה דרכים מצוינות לעשות זאת.

חימום החדר כולו

חימום חדר האמבטיה הוא הצעד הראשון בדרך להכנת החדר לחורף, ותוכלו לעשות זאת במספר דרכים. השיטה היסודית ביותר היא לדאוג לבידוד מיטבי בחדר האמבטיה, למשל באמצעות הוספת חיפוי שטיחים או חיפויים אחרים בקירות. אם אתם מעצבים חדר אמבטיה חדש ונעים בין מושגים כמו אינטרפוץ, אמבטיה עומדת וקרמיקות בשלל סוגים – התחילו ביסודות ודאגו לבידוד הרמטי של החדר. זה המפתח לאמבטיה נעימה יותר.

הדרך הפופולרית והמהירה לחימום חדר האמבטיה היא לבחור בגוף חימום כמו מפזר חום או תנור התלוי לגובה ומפיץ חום נעים בחלל. מאחר וחדרי אמבטיה נוטים להיות לרוב קטנים יותר בהשוואה לחללים אחרים, זה לא ייקח זמן רב עד שהחדר יתחמם. לרוב התנור שתבחרו יהיה גם נייד, כך שתוכלו להעביר אותו בעת הצורך לחדרים אחרים בבית.

שקלו להוסיף חימום רצפתי

על אף שמדובר באפשרות יקרה יותר בטווח הקצר, זוהי אחת הרכישות המתגמלות ביותר שתוכלו להשקיע בהן. ריצוף מחומם דורש התקנה, והוא פועל באמצעות שילוב של צינורות מים מחוממים או סלילים חשמליים מתחת לרצפות, כך שנוצר מקור חום תמידי ונעים בחדר כולו.

בדקו את הדוד שלכם

בדיקת הדוד היא משהו שכדאי לעשות באופן קבוע ובכל עונות השנה, אך זה חשוב במיוחד בחודשי החורף. הדבר האחרון שאתם רוצים שיקרה הוא שתיכנסו יום אחד לחדר האמבטיה, תפתחו את ברז המים רק כדי לגלות שהמים החמים לא מתכננים לצאת בקרוב. אם אתם לא בטוחים מה כדאי לבדוק, שקלו להזמין איש מקצוע שיערוך בדיקה ויוודא שאין צורך בתיקונים – ואם יש, תוכלו להקדים רפואה למכה הקרירה ופשוט לדאוג לכך מבעוד מועד. כל דליפה או שבר במערכת העדינה הזו עשויים לגרום לנזק לדוד שלכם, ולכן חשוב מאוד לטפל בכך בהקדם.

מחמם מגבות

מחמם מגבות הפך מזמן לסטנדרט בבתים רבים, ולגמרי בצדק. אחרי הכל, אין נעים יותר ממגבות חמות ורכות בתום מקלחת מפנקת! מחממי מגבות בנויים לרוב כמתלי מגבות סטנדרטים התלויים על הקיר, וכך הם לא תופסים מקום רב. מה הם כן יודעים לעשות? להתחמם, לחמם את המגבת ולהפוך את הרחצה למושלמת.

תוכלו להתקין אותם במקום מתלי המגבות שיש לכם היום בחדר וכך לחמם מספר מגבות בבת אחת. בחודשי הקיץ, כשאין צורך בחימום נוסף, פשוט אל תפעילו את המכשיר.

הוסיפו אור לחדר

בייחוד בחודשי החורף, האור עשוי להיות מעט דל וזרימת האוויר מועטת. תוכלו להוסיף גופי תאורה בחדר או למקסם את תרומתם של החלונות בחדר. החלונות יכולים גם להכניס אור טבעי והם גם מקור עיצובי נהדר. אם יש לכם ברירה בין אור טבעי לבין מלאכותי – תמיד תעדיפו להעצים את האור הטבעי. לא רק שכך תחסכו לא מעט כסף, כך גם תזרימו אוויר נקי אל החדר (כמובן, לא כשאתם משתמשים בו). החורף הוא גם הזדמנות נהדרת לרענן את וילונות החלון כך שיתאימו בגווניהם ובסגנון לעונה הקרה ויוסיפו חום לחדר.

אם אתם מוסיפים אור מלאכותי בחדר, העדיפו לבחור בתאורת LED הנחשבת חסכונית יותר בחשמל. תוכלו לשלב מספר גופי תאורה בחדר, כמו תאורת תקרה וגופי תאורה עצמאיים, מונחים, תלויים וגם באמצעות הוספת ספוטים במראת החדר.

גווני חורף

דיברנו על לא מעט פרמטרים טכניים של חימום ותחזוקת החדר לקראת החורף, אך לא דיברנו על הוספת טאצ' עיצובי לחדר לכבוד החורף! אם אתם אוהבים להוסיף מגע אישי לחדרי הבית בהתאם לעונות השנה, תוכלו לשדרג גם את חדר האמבטיה באמצעות צביעה, הוספת פריטי נוי עונתיים ודרכים נוספות שישמחו את ליבכם גם כשקר מאוד בחוץ. תוכלו לשלב כמה צמחי חורף טבעיים, לבחור מגבות בגוונים חמים יותר או בגוונים ניטרליים כמו לבן, חום, אפור וכחול או פשוט להוסיף תמונות נעימות וחורפיות.

לסיכום

הכנת חדר האמבטיה שלכם לעונת החורף היא משהו שחשוב לדאוג לו לפני שהחורף מגיע, ובוודאי כשהוא כבר כאן. יש מספר דרכים לעשות זאת, חלקן זולות יותר בהשוואה לאחרות, אך מעל הכל חשוב לבחור בדרך שתתאים לכם באופן אישי, הן מבחינת תקציב והן מבחינת השימוש שלכם בחדר האמבטיה. חלק מחדרי האמבטיה גדולים יותר מאחרים, חלק מהם צפופים מאוד ואי אפשר להכניס בהם חפצים נוספים וחלקם פשוט נמצאים בבית שכור שאתם לא רוצים להשקיע בו שיפוץ נרחב מדי.

ככלל, לקראת החורף, כדאי לוודא שכל החדר עובד כמו שצריך – אם יש לכם ברז אינטרפוץ, וודאו שהוא יעיל ועובד באופן תקין. אם האמבטיה מתחילה להיסדק, זה כנראה הזמן להחליף אותה. אם החדר קר מאוד, שקלו להוסיף גופי חימום מסוגים שונים וכן הלאה. ככל שתשקיעו בכך לפני שיגיע החורף, כך תוכלו להתפנות למה שכיף באמת לעשות כשקר בחוץ – פשוט להיכנס תחת זרם המים החמים וליהנות!