כל מה שחשוב לדעת על ריצוף נכון של חדר האמבטיה

תכנון חדר האמבטיה היא משימה מורכבת וחשובה, בתוך מגוון הפריטים שעליכם לבחור ולתכנן את הימצאותם בחלל יש חשיבות בראש ובראשונה לתכנן את הריצוף המתאים כיוון שהוא הבסיס לסגנון העיצובי אותו תמשיכו בשאר הפריטים שבחדר. בחירת ריצוף מתאים משפיעה על האווירה שבחדר ועל מה שהחלל משדר עבורכם. יחד עם הרצון לשמור על ייחוד עיצובי יש חשיבות גם לבחור ריצוף שמתאים לתנאים הייחודיים של חדר אמבטיה כמו רטיבות ולחות ולוודא כי הריצוף עמיד ויכול לשמור על יופיו לאורך זמן. בבחירת ריצוף מומלץ להתייעץ עם אנשי מקצוע על מנת להכיר את סוגי האריחים וכן להתאים את שלל האביזרים לאמבטיה ע"י צוות המקצועי של אמבט פור יו בחנות ובאתר.

אמבט פור יו- המקום בו תמצאו אביזרים משלימים:

ריצוף חלל האמבטיה לרוב יהיה עשוי מקרמיקה וגרניט פורצלן, בתוכם יהיה מגון רחב של רמות חומר וגימורים כך שתוכלו לבחור את הריצוף תוך מחשבה על העיצוב אך גם על הצרכים והדרישות של החלל. טווח הגוונים והצבעים שיש כיום בריצוף הוא גדול אך חשוב לקחת בחשבון גם את הצבעים של שאר הכלים הסניטריים, הקירות והארונות ולהתאים אליהם, לנוחיותכם אמבט פור יו היא הכתובת למגוון של אביזרים ופריטים שיתאימו לריצוף שלכם.

סוגי ריצוף לחדר האמבטיה:

סוגי האריחים הנפוצים ביותר לחדרי האמבטיה הם לרוב קרמיקה וגרניט פורצלן שכן סוגים אלו מתאימים בתכונותיהם לחדרי אמבטיה ואפשר למצוא מהם בעיצובים רבים ומגוונים כך שהבחירה יכולה להיות הכי קרובה לטעם האישי שלכם. אז אתם בונים חדר אמבטיה מאפס או משפצים ישן, זכרו שרצפת חדר האמבטיה היא בסיס ממנו ממשיכים אל הקירות, האביזרים, הארונות, גופי תאורה דלתות וכל פריט נוסף שימושי או דקורטיבי, יהיה בהתאם למראה הכולל, על מנת להתאים את כל האביזרים הנדרשים, אמבט פור יו הוא המקום בו תוכלו לבחור ממגוון סגנונות ועיצובים.

אריחי גרניט פורצלן:

אריחי גרניט פורצלן הם סוג של אריחי קרמיקה המכילים חרסית ההופכת אותם לחזקים, עמידים ואטומים יותר למים בשל רמת נקבוביות נמוכה. אריחים אלה נחשבים משופרים יותר מהקרמיקה הרגילה, גרניט פורצלן יכולים להגיע במגוון רחב של טקסטורות, עיצובים וצבעים המאפשרים להתאים אותם לכל חלל וכל סגנון עיצובי. כפי שהזכרנו אריחים אלו עמידים יותר גם בפני כתמים לכן הם קלים לתחזוקה ופשוטים להתקנה. בחירה בריצוף המכיל את חומר החרסינה מבטיח יופי ועמידות לאורך זמן וכן ניקיון ותחזוקה קלים. שימוש נפוץ נוסף בחרסינה הוא בשאר אביזרי האמבטיה כגון כיורים, אמבטיות וכו', אותם תוכלו לקנות בחנות או באתר אמבט פור יו מתוך מגוון רחב של מוצרים.

אריחי קרמיקה:

קרמיקה הוא חומר אורגני עם תכונות שימושיות הכוללות עמידות למים, חוזק, בידוד ויכולת עמידה בטמפרטורות גבוהות, בשל כל זאת ובשל כך שאריחי קרמיקה הם זולים יותר מגרניט פורצלן זו בחירה פופולארית בקרב הרבה אנשים. אריחי קרמיקה המשמשים לחדרי אמבטיה הם עמידים אך נוטים יותר לספוג מים לכן אם בחרתם אותם תצטרכו לדאוג לאיטום (רובה) טוב ומקצועי. מחירם של אריחי קרמיקה תלויים באופן הייצור אך לרוב הם זולים יותר שכן הם עשויים משתי שכבות, כאשר התחתונה היא החומר המדובר והעליונה היא רק ציפוי. יחד גם זאת תוכלו לבחור ממגוון טקסטורות וצבעים כך שמלאכת בחירת האביזרים המשלימים תהיה קלה יותר במיוחד אם תרצו להיעזר באתר או בחנות אמבט פור יו ולקבל עזרה מצוות מקצועי ובעל ניסיון.

אז מה חשוב לדעת על ריצוף חדר האמבטיה?

• בסיס לעיצוב- הריצוף יכול לשמש אותנו כנקודת התחלה ממנה נבחר את שאר הפריטים והאביזרים לחדר האמבטיה. חשוב לבחור צבע שמצד אחד לא יהי בהיר מידי וכל לכלוך יבלוט ומצד שני צבע שישרה רוגע ונעימות כפי שצריך בחלל זה. בשביל לבחור אביזרים המשלימים את הריצוף בצורה מושלמת, תוכלו ליהנות ממגוון רחב של פריטים ולבחור נכון באתר או בחנות אמבט פור יו.
• איכות- כפי שהזכרנו גרניט פורצלן הוא הריצוף האיכותי ביותר לחדר אמבטיה, אך תוכלו גם לבחור ארחי קרמיקה פשוטים יותר בעלי שתי שכבות שגם יכולים לעשות עבודה טובה כמובן עם תחזוקה חוזרת ומתאימה.
• בטיחות- חדר האמבטיה לרוב הוא חדר בעל רטיבות ולחויות, לכן יש לבחור ריצוף עם מידת התנגדות להחלקה, על מנת לשמור על בטיחות בני המשפחה. למשל בחירה באריחים המתאימים לקיר לא תמיד יתאים לריצוף כיוון שאינם עומדים בתקנים נוגדי החלקה.
• כמות מספקת- יש לשים לב לקנות כמות מספקת של אריחים, בחדרי אמבטיה לא סטנדרטים, יהיה צורך לחתוך אריחים לפינות או זוויות ועשויים להיווצר חתיכות מיותרות אך לא שימושיות, לכן יש לקנות יותר חומר, גם שיהיה למקרה שישבר או יינזק בעתיד.
• פתחי ניקוז וביוב- חשוב לזכור שלא כל אריחי הקרמיקה מותאמים לחיתוך והתאמה אישית ולכלול אותם בחישובי הריצוף על מנת שהריצוף יהיה בצורה מדויקת ואסתטית בפתחי הביוב.

נקודות חשובות לריצוף חדר האמבטיה:

• ריצוף חדר האמבטיה צריך להיות בשיפוע מתאים על מנת שהמים יזרמו לכיוון פתח הניקוז.
• לא משנה איזה ריצוף בחרתם חשוב שהרווחים בין האריחים יהיו מלאים ברובה אפוקסית אוטמת המתאימה לחדרים רטובים.
• חשוב שהדבקת האריחים תהיה בצורה מקצועית, כיוון שבאזורים שלא יהיו בהם דבק כמו שצריך הדבר עלול ליצור סדקים באריח.
• חשוב לבחור איש מקצוע בעל ניסיון כדי שהריצוף יודבק בצורה טובה ויישמר לאורך זמן.