4 נקודות חשובות לעיצוב האמבטיה

אומנם זהו חלל קטן יחסית, אבל כשמעצבים חדר אמבטיה אפשר לעשות כמעט הכול. אפשרות אחת היא לרענן קלות את המראה באמצעות זריקות של צבע, אך אם אתם רוצים לקחת את זה עד הסוף, תוכלו ליצור את חדר הרחצה האידאלי שתמיד רציתם. אז כדי לעשות לכם קצת סדר, וכדי שתדעו איפה להתחיל, הנה הדברים שאתם צריכים לדעת על עיצוב חדר האמבטיה.

תקציב

רגע לפני שמתכננים את עיצוב חדר הרחצה ומגיעים לחנות לבחור אביזרי אמבטיה, חשוב מאוד שתגדירו לעצמכם מהו התקציב שעומד לרשותכם. אם החלטתם על תקציב מצומצם יחסית, מומלץ להתמקד בשינויים קוסמטיים כגון התקנת ברזים חדשים ורענון הצבע. לעומת זאת, באמצעות תקציב גדול יותר ניתן גם להחליף את ארונות האמבטיה, לבחור כיור חדש ואף להתקין ריצוף ואריחים חדשים. כך או כך, כאשר אתם מגדירים את התקציב הגדירו מהו הדבר שחשוב לכם ביותר להתמקד בו, ומה יסייע לשפר את חוויית השימוש היום-יומי בחדר.

מקומות אחסון

חדר אמבטיה אמור להיות מקום של שלווה, חדר מזמין שכיף לפתוח איתו את הבוקר או להירגע בו אחרי יום מתיש. כדי ליצור את האווירה הנעימה הזאת חשוב להתייחס לגוונים ולסגנון העיצוב, אך לא פחות חשובים מכך הם להיבטים הפונקציונליים של החדר. תכנון חכם של מקומות האחסון יאפשר לכם למצוא בקלות ובמהירות את הפריטים שאתם זקוקים להם בעת התארגנות לעבודה בבוקר, וישמור על חדר נקי ומסודר. כדי להשיג את המטרה הזאת, חשוב למצוא ארון אמבטיה שיענה על הצרכים שלכם ויהיה בעל נפח אחסון מתאים וחלוקה פנימית הנכונה עבורכם.

בטיחות

חדר רחצה יפה ומעוצב יכול להיות נעים מאוד, אך אין זה אומר שעליכם להתפשר על הבטיחות. בחדר האמבטיה מצטברת לחות רבה, וכך משטחים ומרצפות הופכים להיות חלקים ומסוכנים. כדי לצמצם את הסיכון הזה, בייחוד בבתים עם ילדים קטנים ואנשים מבוגרים, חשוב לבחור בפתרונות שימנעו החלקה, ולצייד את האמבטיה או את המקלחון בידיות אחיזה שיאפשרו רחצה בטוחה. בטיחות חדר הרחצה מחייבת התייחסות גם לנושא תכנון שקעי החשמל, ויש לוודא שהם אינם חשופים לרטיבות וללחות.

אוורור מספק

רטיבות ולחות עלולות לפגוע גם בריהוט שאנחנו בוחרים לחדר האמבטיה. אפילו אם התקנו ארון אמבטיה איכותי, הלחות עלולה לחדור לעץ ולגרום להופעת פגמים ולהתנפחות העץ. כדי להתמודד עם הסביבה המאתגרת הזאת, חשוב מאוד לדאוג לאוורור מספק של חדר האמבטיה, ולשם כך ניתן להיעזר בשני אמצעים מרכזיים:
• חלונות: הדרך הטובה ביותר לאוורר חדר אמבטיה היא באמצעות חלונות המאפשרים לאוויר הלח לצאת החוצה. רק שימו לב! בעת עיצוב חדר האמבטיה ודאו כי יש לכם גישה קלה לחלונות על מנת שתוכלו לנקות אותם ללא קושי.
• מאווררים: מטרתו של המאוורר היא לשאוב החוצה את האוויר הלח של חדר האמבטיה, אך הם גם יעילים לצורך ניקוי החדר מריחות לא נעימים. כדי לבחור במאוורר המתאים ודאו שהוא בגודל הנכון וכי פעולתו שקטה ככל האפשר.