אין מוצרים בסל
איך מגלים נזילות מים בעזרת ציוד טרמי?

איך מגלים נזילות מים בעזרת ציוד טרמי?

סובלים מנזילה או חוששים מקיומה של נזילה בבית? הידעתם כי ניתן לאתר נזילות מים בקירות וברצפת הנכס ללא צורך בקידוחים ובפירוק אריחי החיפוי? רוצים לדעת איך אנשי המקצוע המיומנים מאתרים כיום נזילות בבית או בעסק ללא הרס תשתיות ובלי להפוך את הנכס לאתר בנייה?

חלפו הימים בהן אינסטלטורים ושיפוצניקים איתרו נזילות באמצעות חפירות וקידוחים בכל הבית. כיום, בעזרת ציוד טרמי משוכלל וחדשני ניתן לאתר את הנזילה בקלות, ובלי הפיכת הבית לאתר בנייה. אמנם, השירות כרוך בעלות נוספת אך אין צורך לחפור בכל הבית ולסבול מאבק ושיפוצים מקיפים לאחר תיקון הנזילה.

איתור מקור הרטיבות והנזילה באמצעות מצלמה טרמית


מצלמה טרמית מבוסס על טכנולוגיה מתקדמת לאיתור נזילות במים, ליקויי וכשלי בנייה ולאיתור כשלים טכניים, המצלמה פותחה במקור לשימוש במערכות הביטחון במדינות המערב ולאור יעילותה היא הגיעה גם לשוק האזרחי.
באמצעות מצלמה טרמית ניתן לגלות את המיקום של צינורות בתוך קירות הבית או קירות כל מבנה אחר, ניתן לאתר את הצנרת החבויה וטמונה מתחת לאריחי הריצוף, וכך אפשר למפות את הצנרת הביתית ולאתר מוקדי לחות ורטיבות כדי לטפל נקודתית בבעיה.
המצלמה הטרמית שולחת קרניים אינפרה אדומות לעבר המשטח בו חושדים כי קיימת הנזילה, הקרניים חוזרות למכשיר והמצלמה ממירה אותן לאותות אלקטרוניים, לאחר חישובי טמפרטורה, כדי להציג תמונה חזותית ונוחה בצג הניצב לעיני המשתמש. ההמחשה הוויזואלית מאפשרת למשתמש למפות את מוקדי הרטיבות והלחות. הנתונים המתקבלים מהמצלמה עוברים הצלבה במכשיר הייעודי על ידי תוכנה משוכללת לפענוח תוצאות הסריקה. מצלמות טרמיות הפכו לכלי עבודה ייעודי ומתקדם המשמש אינסטלטורים, קבלני שיפוצים ומומחים לאיתור ליקויי בנייה.

אלו סוגי נזילות מים ניתן לגלות באמצעות ציוד טרמי?

ציוד טרמי נועד לאתר ולגלות נזילות מים ומוקדי רטיבות נוספים בתשתיות מבנים מכל הסוגים. בעזרת מצלמה טרמית ניתן לאתר בין היתר את הנזילות ומוקדי הלחות והרטיבות הבאים:
● איתור מוקדי רטיבות במערכות איטום כגון גגות, מרפסות, חדרי רחצה, קירות פנימיים וחיצוניים, תקרות, מרתפים, חדרים תת קרקעיים, חניונים תת קרקעיים ועוד.
● איתור נזילות ומוקדי רטיבות בצנרת אספקת המים, בצנרת הניקוז וכדומה. נזילות רבות נגרמות כתוצאה מצנרת ישנה וחלודה, מסדקים הנוצרים בצנרת המתיישנת כתוצאה מבלאי טבעי, כשלי בנייה ועוד.
● איתור בעיות איטום בתשתיות המבנה ובחיבורים בין הצנרת.
● איתור מוקדי לחות בתוך המבנה כמו טחב, פטריות ועיבוי. באמצעות ציוד טרמי אפשר לגלות האם הרטיבות נוצרה בגלל עיבוי או חדירת מי גשמים.

מיפוי הצנרת


חשוב לציין כי ציוד טרמי מאפשר לאנשי המקצוע לבצע גם מיפוי של צינורות מים וביוב בקירות, ברצפה ובתקרה, בלי חפירות מיותרות. בעזרת מצלמה טרמית ניתן להבחין בהבדלים בין חום לקור, קל להזות נקודות קרות לאורכה של הצנרת בנכס כדי לאתר נזילות, ולבצע תיקון מקומי מדויק בעלויות משתלמות.
אחת הבעיות השכיחות בתחום האינסטלציה היא נזילת מים, מקור הנזילה יכול להיות בצנרת עצמה או כתוצאה מחדירת מים גשמים, כשלי איטום ובעיות ניקוז. לעיתים מקור הנזילה מדירתו של השכן המתגורר מעל הלקוח, לאחר איתור הנזילה ניתן לדרוש ממנו לתקן את הבעיה. בעזרת המצלמה אפשר לגלות נזילות גם מהגג. אגב, אם אתם מתכננים לרכוש דירה חדשה או יד 2, כדאי לכם להזמין בדיקת ליקויי בנייה הכוללת איתור נזילות ורטיבות בעזרת ציוד טרמי.

קטלוג מוצרים
קטלוג מוצרים