טיפים לתכנון נכון של חדר האמבטיה

תכנון נכון של חדר האמבטיה משלב אסתטיקה עם עיצוב פונקציונלי. חדרי אמבטיה הם החדרים היותר שימושיים בחיי היום-יום שלנו ומוטב לנו שנעצב אותם בצורה נוחה, פרקטית ויפה.

רגע לפני שמתחילים

אנחנו עוד לא בשלב של לבחור כיור זה או אחר, אסלה תלויה או אריח מעוטר. לפני שמתחילים בעבודה, זה הוא זמן המחשבה. מותר לכם לנסות להגשים פנטזיות עיצוביות בחדר הרחצה שלכם. מותר ואפילו כדאי. חפשו מקורות השראה בבתים אחרים או חדר אמבט שאתם אוהבים, קבלו רעיונות משיטוט ברחבי הרשת ולאט לאט תתחילו לתכנן. בכתבה שלפניכם רכזנו כמה טיפים מנצחים לעיצוב מוקפד של חדר האמבטיה שלכם, שאנחנו מקווים מאוד שיספקו לכם מידע והשראה.

תכננו עיצוב פונקציונלי ב 3 צעדים קלים

מדובר בתכנון שמתחשב בצרכים הבסיסיים העולים בשימוש בחדר האמבטיה. אין ספק שישנם כמה דברים שהכרחי שיהיו בחדר אמבטיה, כמו מקום רחצה כדוגמת אמבטיה או מקלחון, כיור מונח על משטח או כיור יצוק, אסלה תלויה עדכנית, מתלי מגבות ועוד. סביב כל האלמנטים הכרחיים האלו נמצא העיצוב. כמה כללים לעיצוב פונקציונלי:

• התאמה לשגרת השימוש בחדר האמבטיה
האם מדובר בחדר רחצה המשמש יחיד או זוג? חדר רחצה כזה יהיה יותר מפנק ויאפשר יותר שימוש במרחב. במידה ומדובר בחדר אמבטיה בו מתארגנים בכל בוקר 4 ילדים, הרי ששני כיורים יתאימו יותר.
טיפ לתכנון מאורגן: כתבו לכם מה הם מאפייני השימוש בחדר האמבטיה ולפיהם תכננו.
• אחסון
חלק נכבד המשלב פרקטיות ועיצוביות הינו המקום בו אנו מאחסנים בחדר האמבטיה. מומלץ להקצות מקום אחסון פרטי לכל אחד מבני המשפחה וכמובן ניצול האחסון תלוי בהחלט באופן ואופי השימוש בחדר. השקיעו בכך מחשבה לפני ביצוע. אחסון נכון יאפשר לכם חדר אמבטיה בעל מראה מסודר ומוקפד.
טיפ מנצח לאחסון: שימוש באסליה תלויה מאפשר מקום לאחסון. האחסון יכול להיות בתוך שרפרף אחסון, תיבה, או כל דרך אחרת בה תבחרו.
• פרקטיות מעוצבת
השתמשו במבנה החלל בכדי ליצור אשליית מרחב, כמו למשל הצבת האמבט בקיר הקצר, שילוב מראות ותאורה ועוד. כיום ההמלצה היא להשתמש באסלה תלויה הן בחללים קטנים והן בחללים גדולים, שכן זו משווה לחדר האמבטיה מראה מעודכן ומאפשרת זרימה בחלל.
טיפ מאיתנו: מעבר של 60 סמ' בין כלים שונים בחדר האמבטיה נחשב מספק.

גישות שונות בנוגע לתכנון נכון של חדר האמבטיה

לגבי סגנון העיצוב, כיום ישנן שתי גישות מובילות בתחום: האחת, גורסת שיש להמשיך את הקו והטון העיצובי של כל הבית גם בחדר האמבטיה, בעוד שהשנייה נותנת מקום לחופש יצירתי בשונות מוחלטת מחדרי הבית, כאשר מתכננים את עיצוב חדר האמבטיה. מה הוא העיצוב הנכון ביותר עבורכם? את זה רק אתם תדעו. איך להשיג אותו? על זה בוודאי תקבלו תשובות בהמשך הכתבה.

עיצוב מלא סגנון וצבע

אם החלטתם על תכנון חדר אמבטיה בצורה שונה לחלוטין מזו של יתר הבית, זה בהחלט המקום, כפי שציינו, לתת חופש לפנטזיות העיצוביות שלכם. הרשו לעצמכם לתת נגיעות בולטות של צבע בעיצוב שלכם. כיור אמבט בגוון מיוחד, ישתלב מצוין עם מקלחון או אמבט, אסליה תלויה ומתקנים שונים בגוונים לבן ושמנת.
אולי לא ידעתם: כיום בתכנון חדרי אמבטיה יש רבים המעזים לעשות שימוש בצבע השחור עבור הכלים הסניטריים השונים, מה שיותר מראה ייחודי ומעודכן.

שמש וירח, יום ולילה – על הבדלים בתאורה בחדרי אמבטיה

חדר האמבטיה שלנו משמש אותנו בשני שימושים עיקריים: גם להתארגנות לקראת יום חדש, וגם כמקום מפלט רגוע ומרגיע, מזמין ואינטימי. בזמן שהתארגנות דורשת אור בהיר וחזק והתפנקות מזמינה שימוש בתאורה עמומה וחמימה יותר, הרי שעלינו לדייק בבחירת התאורה. אחת ההמלצות העכשוויות בנוגע לעניין זה, היא לעשות שימוש בשני גופי תאורה שונים, לשני שימושים שונים כאשר לכל אחד מהם מפסק בנפרד. ככה תוכלו בקלות לשלוט על האווירה שיוצרת התאורה בחדר האמבטיה שלכם.
טיפ לתאורה: במידה ויש לכם נישה ובה אסלה תלויה, אפשרו התקנת גוף תאורה קטן שישרת את האזור הזה בלבד. מצוין לאור בשעות הלילה עבור ילדים ואלו שהשלפוחית לוחצת להם.

טרנדים של אסלה תלויה ועוד אלמנטים בסיסיים

כפי שציינו, יש כמה דברים שחייבים להיות בחדר אמבטיה וחשוב לנו שתדעו מה הם הטרנדים הלוהטים ביותר בתחום:
• כיורים
אין ספק שכיורים מעוצבים הם הצעקה האחרונה. מדובר במגוון רחב של עיצובים: עיגולים, עיצובים א-סימטריים ועוד. הכיור יצא מהקופסה, זה בטוח.
• אסלות
אסלה תלויה הינה מהנמכרות כיום בשוק ולא סתם. אסלה תלויה משדרת יוקרה ואלגנטיות ובנוסף, אסלה תלויה מאפשרת ניקוי קל מאוד של החלל
• מקלחונים ואמבטיות
מאחר והפונקציונליות לא מאפשרת שינויים עיצובים מרחיקי לכת באלמנטים אלו, כן חשוב לנו לציין, כי כיום נעשה שימוש במשחקים שונים של סוגי שקיפות במקלחונים ובקירות שקופים, חוצצים באמבטיות.

תכנון נכון יכול להיות גם חסכוני

רכישה בחנות בעלת היצע רחב של מוצרים שונים תוכל לספק לכם רעיונות לתכנון נכון של חדר האמבטיה שלכם. זה לא משנה אם אתם מחפשים תעלות ניקוז מעוצבות, מתלי מגבות או מחזיקים כוסות, ברזים, אסלה תלויה או כל דבר אחר. חשוב שתדעו שאפשר להנות מכל המבחר הזה מבלי להיכנס לחובות מיותרים.

טיפ לסיום, צעד צעד: תכננו ושדרגו בצעדים קטנים. התחילו מאזור הכיור בלבד ודאגו לכיור מעוצב פונקציונלי, או בחרו באזור השירותים והתקינו לכם אסלה תלויה מעוצבת ונוחה, בחרו את נושא האחסון והתחילו בו. אפשר להתקדם עם התכנון בשלבים. תהנו ותתחדשו.