סדר וארגון בחדר האמבטיה

מדובר באחד החדרים בו, ביחס לשטח, יש כמות עצומה של חפצים שרובם שימושיים. כדי שהחדר האינטימי והנעים הזה לא יהפוך למחסן מבולגן, כדאי לבחון את שיטת האחסון המתאימה לו ביותר.

תכנון שונה לעיצוב קיים

רבים מאיתנו גרים בדירות שכורות וכדאי מאוד שנשקיע בחדר האינטימי והנפלא הזה, למרות העובדה כי מדובר בדירה שכורה. פתרונות אחסון מעוצבים יכולים לחולל שינוי דרמטי ונפלא בחדר האמבטיה שלכם. אם אתם רוצים לשדרג את חדר האמבטיה, אתם יכולים לעשות זאת בקלות ובמחיר זול במיוחד על ידי הוספת ארונות ופתרונות אחסון שיעשו מהפך.

מגוון רחב של סוגי אחסון

על אף שמדובר בחדר שהינו יחסית עמוס מבינת כלים וחפצים, ומצומצם מבחינת מיקום האחסון, אפשרויות האחסון מגוונות, בהתאם. ניתן למצוא ארון אמבטיה תלוי, ארון אמבטיה עומד, כוננית פתוחה לסלסלות ועוד. מדובר אך ורק בשאלה של הצרכים שלכם והרצונות העיצוביים שלכם.

5 שאלות חשובות שכדאי לשאול לפני שרוכשים ארון אמבטיה

• מה המטרה?
שאלה שלפעמים כדאי לשבת ולכתוב את התשובה. רשמו כמה פריטים יש לכם, מאיזה סוג, מה חייב להישאר בחדר האמבטיה ומה אולי יכול להיות מאוחסן בחדר אחר? בדרך זו תוכלו לבחון באמת את הצרכים האמיתיים שלכם.
• מה החומרים?
ישנם חומרים רבים מהם עשויים ארונות אמבטיה. לפעמים זו שאלה של העדפה, או תקציב. כיום ניתן למצוא ארון אמבטיה עומד מעץ, ארונות מפלסטיק, כונניות ושידות ממתכת ועוד.
• אילו צבעים?
מאחר וארון אמבטיה עומד, כמו ארון אמבטיה מונח, תופסים מקום בחלל, חשוב להקפיד על צבעים רגועים ושלווים מסקאלת הטבע. מצד שני, אם כל חדר האמבטיה שלכם בצבעים בהירים ושקטים, ניתן להעז בארון עם נגיעות קלות של צבע או הדפס. אל תשתוללו מדי בחללים קטנים, מאחר וזה יוצר תחושת עומס מיותרת.
• אילו נגיעות עיצוביות ישנן?
הנגיעות העיצוביות רבות ומגוונות ואובן נמצאות בידיות הארונות. יתכן ומדובר בידיות פרזול מעוצבות, ידיות עץ, ידיו מתכת אחרות ועוד. המוכשרים שבינינו יכולים להוסיף נגיעות עיצוביות בעבודת יד, דבר המשווה מראה ייחדי ומרענן לכל ארון.
• מה התקציב?
יתכן וזו צריכה להיות השאלה הראשונה, שתשפיע על כל היתר. ניתן למצוא כיום מגוון עצום של פתרונות ארגון ואחסון לחדר האמבטיה במחירים אטרקטיביים במיוחד, כך שגם כשתקציב נמוך, אפשר להשאיר את חדר האמבטיה שלכם מאורגן ומעוצב.

כך תבחרו את ארון האמבטיה המושלם עבורכם

כיום, שני פתרונות האחסון הבולטים ביותר הם ארון אמבטיה מונח וארון אמבטיה עומד. בכדי לדייק את הבחירה שלכם בין שני אלו, כדאי שתשאלו את עצמכם כמה שאלות נוספות, שבמידה ותשאלו אותן ותצליחו לספק לעצמכם תשובות כנות ומדויקות, תוכלו לדייק את הבחירה הטובה ביותר עבור האחסון בחדר האמבטיה שלכם.

ארון אמבטיה עומד או ארון אמבטיה תלוי?

ארון אמבטיה תלוי יכול להתמזג עם המרחב ומתאים במיוחד לחללים קטנים יחסית. ארון מסוג זה בדרך כלל מוגבל בנפח. לעומתו, ארון אמבטיה עומד הינו בעל תכולה גדולה יותר. ארון אמבטיה עומד ויציב, לא רק נוח מאוד לשימוש, אלא גם משרה תחושה של קרקע בטוחה, תחושה מאוד נעימה בחלל כה אינטימי.

ההבדלים העיקריים בין ארון אמבטיה עומד לתלוי

ישנם כמה הבדלים בין ארון אמבטיה תלוי לבין ארון אמבטיה עומד. הכרת הבדלים אלו, יוכלו לעזור לכם לבצע את הבחירה הטובה ביותר לתכנון של חדר אמבטיה מאורגן, מסודר, מפנק ומזמין:
• מיקום
בזמן שארון אמבטיה תלוי ניתן למיקום במקום בו הוחלט על גבי הקיר בלבד, ארון אמבטיה עומד ניתן להציב בכל מקום בחלל. כמו כן, במידת הצורך ועם הזמן, ניתן לעשות שינוי במיקום הארון.
• נפח אחסון
ארון אמבטיה תלוי לרוב קטן יותר בנפחו, בעוד שארון אמבטיה עומד יכול לאחסן בתוכו הרבה יותר. בחנו את צרכי האחסון שלכם ובהתאם בחרו את הארון.
• מסת אחסון
גם בנוגע לנקודה זו, חשוב לבחון מה אתם מתכוונים לאחסון בארון, שכן בזמן שבארון אמבטיה תלוי מומלץ לאחסן חפצים קלי משקל בלבד, הרי שארון אמבטיה עומד יכול חאסן בתוכו גם חפצים כבדים יחסית.
• אפשרויות ניקוי
לכאורה, קל יותר לנקות מתחת לארון אמבטיה תלוי. יחד עם זאת, ניתן לנקות מתחת לארון אמבטיה עומד בקלות, שכן ארונות אמבטיה עומדים מיוצרים כיום, ברובם, עם מרווח המאפשר ניקוי נוח מתחת לארון. כמו כן, ניתן להגביה ארון אמבטיה עומד באמצעות רגליים גבוהות יותר, לניקוי נוח יותר ומראה עיצובי אחר.

חומר למחשבה: בסופו של דבר, הבחירה בארון האמבטיה שלכם, ארון אמבטיה עומד או תלוי היא בחירה שלכם בלבד ולכן חשוב שתכירו את כל המאפיינים ותעשו את הבחירות הנכונות עבורכם לאחר שהכרתם והבנתם אותם לעומק.

מבחר
חשוב למצוא ארון אמבטיה במקום המציע מבחר ומגוון של ארונות אמבטיה. ארון אמבטיה עומד, ארון אמבטיה תלוי, מתלים כאלו או אחרים ופתרונות אחסון וארגון רבים ככל שניתן. מבחר יאפשר לכם לקבל בית אחד לכל הצרכים והרצונות שלכם בבואכם לבחור את פתרון האחסון הטוב עבורכם.

לאחסן נכון בלי לשבור תכנית חיסכון

לחלוטין אפשרי. ישנם מקומות בהם ניתן למצוא פתרונות אחסון במחירים שווים לכל נפש. אל תחשבו ששיפור מראה האמבטיה באמצעות אחסון נכון המאפשר סדר וארגון בחלל יאלץ אתכם לשבור תכנית חיסכון. הפתרונות הטובים ביותר, יאפשרו לכם גם לתכנן אולי אלמנטים נוספים בחדר האמבטיה שלכם.