איך תבחרו ארון לאמבטיה?

חדר האמבטיה הוא לרוב חלל לא גדול, ולכן כל רהיט ופריט בו מצליחים ללכוד את תשומת הלב שלנו ולהשפיע על האווירה הייחודית שנוצרת בחדר זה. בדיוק בגלל זה בחירת הארון היא משמעותית כל כך ולפני שמחליטים איזה ארון להתקין כדי לשים לב לדברים הבאים.

חלל האחסון הדרוש

המטרה המרכזית של ארונות אמבטיה היא לספק חלל אחסון שיאפשר לכם לשמור בחדר זה את כל החפצים הדרושים לכם לשימוש יום-יומי.ואין מדובר רק במגבות; בארון האמבטיה אנחנו נוהגים לאחסן תכשירי רחצה ומוצרי קוסמטיקה, ולעיתים גם חומרי ניקוי לחדר, גלילי נייר טואלט ומגבונים.אז כדי לוודא שיש לכם מקום בחדר לכל מה שאתם צריכים וכדי לסדר את הפריטים האישיים בנוחות, בחרו ארון אמבטיה בעל נפח שעונה על כל הצרכים שלכם.

חלוקה פנימית

מלבד נפח אחסון כולל, חשוב לשים לבגם לחלוקה הפנימית של הארון, ולבחון את מידת התאמתה לצרכים של המשפחה שלכם. האם אתם מעדיפים שהארון יחולק לתאים קטנים? או שאולי דווקא תרצו מדפים פתוחים וארוכים ללא חלוקה קבועה מראש? האם דרושות לכם גם מגירות? ולסיום –האם אתם מעוניינים גם בתאי אחסוןאישיים יותר לכל אחד מבני הבית?לשאלות הללו אין תשובה נכונה אחת, וכל משפחה בוחרת בחלוקה פנימית על פי הדרישות שלה.

התאמה לכיור

ארון האמבטיה הוא אולי הפריט המרכזי בחדר, אך הוא אינו היחיד. ארונות אמבטיה רבים משולבים עם כיור וברז, ולכן כאשר בוחרים ארון אמבטיה חשוב להתאיםבינו לבין הכיור וסוג ההתקנה שלו. לדוגמה, אם בחרתם בכיור שקוע מומלץ לוודא שהארון כולל שקע מתאים וכי הוא מאפשרמקום אחסון גדול דיו. יש להתחשב גם בגודל הכיור ולוודא שממדי הארון תומכים בכיור מסוג זה ומעניקים חוויית שימוש נוחה.

חומרי הגלם

ארונות אמבטיה מותקנים בסביבה מאתגרת מאוד. בחדר האמבטיה שוררים בדרך כלל אחוזי לחות גבוהים, והמשטחים חשופים למים בכל שימוש. בתנאים אלו, אם בוחרים בריהוט שאינו מתאים לסביבה הלחה,הרהיט עלול להתעוותויופיעו בו פגמים שונים שיפגעו ביופיו. כדי למנוע מצב זה, וכדי לוודא שארונותהאמבטיה ישרתו אתכם היטב במשך שנים, בחרו ריהוט המותאם במיוחד לחדר האמבטיה ופנו לחנות המתמחה בתחום זה.

ואחרון חביב –העיצוב

עד כה סקרנו את ההיבטים הפרקטיים של בחירת ארון לאמבטיה. כעת, כשאתם יודעים מה התכונות שחייבות להיות לארון שלכם, תוכלו להתפנות גם להיבט האסתטי שלו. לכאורה זה
נראה פשוט למדי–הרי מדובר בעניין של טעם אישי, אך בפועל המבחר בחנויות הוא רב ועשוי להיות מבלבל מאוד.

כדי לסייע לכם הנה שלוש נקודות למחשבה:

•גוון: חשבו אלו גוונים מושכים אתכם ואיזה גוון יצליח להרכיב את האווירה המבוקשת בחדר האמבטיה.
•סגנון: מה אתם אוהבים? קווים נקיים ומודרניים או אולי תעדיפו עיצוב כפרי?
•עומד או תלוי: ארונות אמבטיה ניתן להתקין בתלייה על הקיר, אך ניתן גם להציב על הרצפה. חשבו איזה מראה אהוב עליכם יותר.