שיטות שיפוץ לחדר הרחצה

כשאנחנו משפצים חדר שינה או חדר סלון, די ברור לנו מה צריך לעשות כדי להשיג את התוצאה המבוקשת. אנחנו יודעים שצריך לתקן סדקים בקיר, לחדש את הצבע ואפילו בוחרים לעיתים להחליף את החלונות ולשנות את מתאר החדר. אך שיפוץ חדר אמבטיה הוא סיפור אחר. חדר הרחצה הוא לרוב חדר לא גדול ונדרשת תוכנית שיפוץ מדויקת כדי ליצור חדר המתאים לצורכי בני הבית. אז איך עושים את זה ובאילו שיטות נעזרים? לפניכם המדריך הקצר לשיפוץ חדר האמבטיה.

בדיקת התשתית

עוד לפני שמתחילים בבחירת אריחים, ולפני שאתם מתלבטים בין מקלחונים לבין אמבטיות, חשוב לבחון היטב את מצב התשתית של חדר הרחצה. אם מדובר בבית לא חדש, בדיקת הצנרת עשויה להיות קריטית, שכן אין טעם להשקיע משאבים בשיפוץ החדר אם תידרשו לתקן את התשתית זמן קצר לאחר מכן. ואם החלטתם להחליף את הצנרת, זוהי גם הזדמנות מצוינת לשדרג את חוויית הרחצה. תוכלו למשל להתקין ברז אינטרפוץ ליצירת עיצוב אלגנטי ויוקרתי, ולחדש את הברזים ואת ראש המקלחת. כך או כך, כאשר בודקים את התשתית או מחליפים את הצנרת חשוב לפנות למומחים בתחום זה ולבחור אביזרי אמבטיה איכותיים.

תיקונים קוסמטיים

אם תשתית חדר הרחצה תקינה, ואם עומד לרשותכם תקציב מוגבל יחסית, תוכלו להסתפק בשיפוץ קוסמטי שמטרתו לרענן את המראה בלבד. שיפוץ מעין זה לא יכלול שינויים מרחקי לכת כגון החלפת מקלחונים או התקנת ארונות אמבטיה חדשים, אלא הוא יכול להתמקד בדברים הבאים:
• ניקוי יסודי של הקרמיקה: לעיתים מספיק ניקיון יסודי ומקצועי של אריחי הקרמיקה בחדר כדי להחזיר לאריחים את המראה המושך שלהם. רק ודאו שאתם משתמשים בחומרי ניקוי המתאימים לאריחי החדר.
• צביעה: צביעה של קירות החדר, של התקרה או של הארונות יכולה לשוות לחדר מראה ייחודי ולהכניס אנרגיה חדשה לחדר הרחצה.
• החלפת ידיות לארונות: מרבית ידיות הארונות של חדר האמבטיה ניתנות להחלפה בקלות, ופעולה פשוטה זו יכולה "להרים" את עיצוב החדר ולמשוך את העין לפרטים הקטנים אך המעניינים שבחדר.
• חידוש ברזים: ברוב חדרי הרחצה, ניתן להחליף ברז אמבטיה בקלות ובמהירות. חידוש מסוג זה יכול לשפר את המראה ואף להפוך את חוויית השימוש בחדר האמבטיה לנוחה הרבה יותר.

שיפוץ מן היסוד

אם עומד לרשותכם תקציב רחב יחסית, ואם כבר בניתם בדמיונכם את חדר הרחצה האידאלי שלכם, תוכלו לשפץ את חדר הרחצה מן היסוד. מלבד החלפה של הצנרת, שיפוץ מקיף מסוג זה יכול לכלול את הדברים הבאים:
• החלפת אריחים וריצוף: האריחים המקיפים את קירות החדר בשילוב עם המרצפות קובעים במידה רבה את האופי של החדר. שיפוץ יסודי יכלול פעמים רבות החלפה של האריחים והמרצפות תוך מתן דגש לגוונים, למרקמים ואפילו למילוי הרובה שביניהם.
• התקנת מקלחונים חדשים: התקנת מקלחונים חדשים מאפשרת להתאים את החדר לצרכים העדכניים של בני הבית. כדי שהמקלחון ישמש אתכם היטב לאורך שנים, מומלץ לבחור במוצר איכותי ובאנשי מקצוע המומחים בתחום זה.
• התקנת ארונות חדשים: ארונות אמבטיה מושכים את עיקר תשומת הלב שלנו, וכיום תוכלו למצוא בחנות מגוון רחב של סגנונות עיצוב ואפשרויות התקנה. רק שימו לב שאתם בוחרים בארונות המתאימים לשימוש בסביבה לחה.
• בחירת כיור וברזים: הכיורים והברזים בחדר האמבטיה מוסיפים ברק ויופי לחדר. אך מלבד קווי העיצוב שלהם ודאו שהם נוחים לשימוש וכי קיימת התאמה מלאה בין הברז לבין הכיור.