4 טיפים לשיפוץ האמבט

שיפוץ חדר האמבטיה יכול להיות תהליך מהנה ואפילו קל יחסית. אחרי הכול, לרוב מדובר בחדר קטן, שבאמצעות חשיבה נכונה ואבזור מדויק יכול להפוך לחדר הנעים ביותר בבית. אך אם לא פועלים נכון, שיפוץ חדר הרחצה עלול להתברר כפרויקט מורכב ומתיש. אז כדי שתעברו את שיפוץ האמבט בשלום ותצליחו ליצור את האווירה הרצויה בחדר האמבטיה – הנה הטיפים המובילים.

 

קודם כל – בחנו היטב את העיצוב הקיים

לפני שאתם מתחילים "להפוך" את חדר האמבטיה ולשנות לגמרי את העיצוב שלו, כדאי לקחת כמה דקות לסיעור מוחות. בחנו היטב את המצב הנוכחי של חדר הרחצה שלכם, חשבו אלו דברים מוצאים חן בעיניכם ומה הייתם שמחים לשנות ולשפר בחדר. זה גם הזמן המתאים להגדיר במדויק את הצרכים שלכם ואת הדרישות מחדר האמבטיה, ולהתייחס במידת האפשר גם לצרכים עתידיים שעשויים להתעורר. למשל, אם אתם מתכננים להרחיב את המשפחה רצוי לחשוב על התאמת החדר לתינוקות ולילדים.

בדקו שהתוכניות שלכם מתאימות לחדר

אחרי שכבר יצרתם את הפנטזיה של חדר האמבטיה האידאלי שלכם, הגיע הזמן לבדוק אם היא עוברת את מבחן השטח. לצורך זה, מומלץ מאוד לבקר בחנויות המתמחות באביזרי אמבטיה, לבחון אלו פריטים זמינים עבורכם, וכמובן – להתייעץ עם איש מקצוע שיסייע לכם לממש את התוכנית שבניתם. חשוב מאוד לבחור באיש מקצוע אמין ובעל ניסיון, שיוכל ללוות אתכם לאורך התהליך. איש מקצוע מיומן יעזור לכם החל מהפרטים הקטנים, כגון בחירת ברזים ואריחים לאמבטיה וכלה בנושאים מורכבים יותר כגון תכנון מתאר החדר ואופן ההתקנה של הפריטים השונים.

חשבו גם על הרגע שאחרי

בתהליך השיפוץ קל מאוד להיסחף. בזמן השיטוט בחנות אתם תראו כלים סניטריים מסוגים רבים, אין-ספור ברזים וכיורים ולא מעט מקלחונים ואריחים. כולם יכולים להיראות נפלא בחדר האמבטיה שלכם, אך לא כולם בהכרח יתאימו לכם. אז לפני שאתם עושים את ההחלטה הסופית, חשבו על הרגע שאחרי השיפוץ. האם בחרתם בפריטים שיהיה לכם נוח לנקות ולתחזק לאורך זמן? האם השימוש באביזרים היפים גם נוח לכם? האם ארונות האמבטיה מספקים חלל את האחסון הדרוש? בקיצור – תנסו לדמיין כיצד אתם תתנהלו בחדר הרחצה בחיי היום-יום וכיצד תוכלו להתאים את החדר לאורח החיים שלכם.

שימו לב לפתרונות האוורור בחדר

חדר האמבטיה אינו חדר רגיל. רהיטי החדר והאביזרים שבו חשופים למים ולאחוזי לחות גבוהים, וסביבה מסוג זה מעודדת את התפתחותם של כתמי רטיבות ועובש. אז כדי שהשקעה שלכם בחדר לא תרד לטמיון, חשוב מאוד לתכנן גם את פתרונות האוורור של החדר. אחד הפתרונות היעילים ביותר הוא חלון הניתן לפתיחה בקלות, אך כיום ישנם גם אמצעי אוורור מתקדמים. גם במקרה הזה, לפני הבחירה בפתרון האוורור תוכלו להתייעץ עם איש מקצוע המומחה בתחום זה.