3 טיפים לשיפוץ האמבטיה

אמבטיה מפנקת, ארונות אמבטיה מעוצבים וחדר אמבטיה מעוצב ללא ספק גורם להרגשה מיוחדת. אם אי פעם הייתם בבית מלון מעולה, כזה שיש בו אמבטיה מפנקת, ולא רציתם לעזוב – כנראה שאתם מבינים את ההתלהבות שלנו. ואם אתם כאן איתנו היום, במאמר החביב ונוטף הסטייל הזה, כנראה שאתם עומדים על סף שיפוץ חדר האמבטיה שלכם בעצמכם. אם כך, איך עושים את זה כמו שצריך? מהם הדברים שחשוב לקחת בחשבון? ואיך תהפכו את חדר האמבטיה המשופץ שלכם למקור לכל הטוב, הרוגע והאושר שבעולם? בואו נצא לדרך!

מתחילים מהטכני: יוצרים תקציב

כשאתם מקבלים הזדמנות להפוך את חדר האמבטיה שלכם לחלל המדויק בסגנון שלו, בדיוק כפי שאתם חולמים, הדבר עשוי להיות כרוך בהוצאות גבוהות מאוד ובתקציבים שעלולים לתפוח ולתפוח- לכן חשוב להתחיל ביצירת תקציב מוגדר הכולל את כל האלמנטים הדורשים שיפוץ בחדר. האם אתם משפצים את האמבטיה עצמה? מוסיפים גם את הקרמיקה בחדר? ומה עם האביזרים הנלווים, דוגמת כלים סניטריים, מראה בחדר ועוד? ככל שתהיו מדויקים יותר בתכנון, כך תוכלו לגבש תקציב שיפוץ ברור ומסודר יותר שישקף באופן המהימן ביותר את ההוצאות הכרוכות בתהליך.

בחירת סוג האמבטיה

בעידן הנהדר בו אנו חיים, חדרי אמבטיה מגיעים במגוון רחב של צורות, גדלים ופרישות – ואם החלל העומד לרשותכם מאפשר זאת, השמיים הם לגמרי הגבול! בין השאר, תוכלו לבחור באמבטיה סטנדרטית, אמבטיה גדולה יותר ורחבה המיועדת לשני אנשים, אמבטיה פינתית, אמבטיה הניצבת במרכז החדר (אחד העיצובים הכי יפים שנתקלנו בהם, אין ספק) ועוד. את ההחלטה באיזו אמבטיה לבחור יש לבסס במידה רבה, כאמור, על המקום העומד לרשותכם אך גם על הצורך שלכם בחלל. אם מדובר באמבטיה הממוקמת בסוויטת ההורים למשל, תוכלו להתפנק הרבה יותר ולשוות לחדר אווירת ספא ממכרת. אם האמבטיה מיועדת לשימוש של מספר ילדים, יכול להיות שתרצו לשקול להציב אמבטיה גדולה יותר שתכיל יותר מילד אחד ברחצה (הפתרון האולטימטיבי למקלחות הערב, אם אתם שואלים אותנו…). מנגד, אם עומד לרשותכם מקום קטן יחסית ואתם עדיין רוצים אמבטיה ולא מקלחת – ולגמרי אפשר להבין אתכם – ייתכן ותרצו להקטין אלמנטים אחרים בחלל, כמו ארונות אמבטיה או כיור.

חלוקת החדר

היכן יוצב הכיור? ואיפה כדאי למקם את האמבטיה? מהו המקום הטוב ביותר לכיור ולברז שמעליו? לפני שיוצאים לדרך, חשוב מאוד לתכנן היכן יוצב כל אלמנט בחלל – בהתאם לסגנון המועדף עליכם ואילוצים שונים שיש בחדר. לפני שאתם חושבים על האסתטיקה והסטיילינג בחדר, התחילו בתכנון – ומשם הכל יהיה פשוט יותר. כך למשל, יכול להיות שתבינו שהצנרת עוברת בנקודות מסוימים בחלל ולכן הדבר מאלץ אתכם להציב את הכיור או את האמבטיה בנקודות מסוימות בחדר האמבטיה. עם זאת, אם אתם אוהבים את האופן שבו האלמנטים השונים בחלל פרושים היום, יכול להיות שלא כדאי להתפתות לשינויים מרחיקי לכת מדי, שכן סידור מחדש של גופי הצנרת, הקירות והקרמיקה עשוי להעלות באופן משמעותי את תקציב השיפוץ.