שיפוץ לאמבטיה – אריח או עץ

כשרוכשים דירה, מקבלים פעמים רבות את חדר האמבטיה הסטנדרטי, הכולל את אריחי הקרמיקה המוכרים ואת ארונות האמבטיה הרגילים. אך כאשר מגיע זמן השיפוץ זה בדיוק הרגע לשקול כיוונים חדשים וליצור את חדר האמבטיה שבאמת רציתם. חדר שתיהנו לקום אליו מדי בוקר ולהתכונן בו לקראת שינה בלילה. ובאמת, כיום ישנן אפשרויות רבות לעיצוב חדר האמבטיה וניתן לשלב בו לא רק אריחים, אלא גם עץ. אז כיצד משלבים את העץ בחדר האמבטיה ולמה חשוב לשים לב? כל הפרטים מייד.

 

אריחים – הבחירה הקלסית

עיצוב חדר האמבטיה באמצעות אריחים היא עדיין האפשרות המועדפת על ידי רבים ולא בכדי. לבחירה באריחים יש כמה יתרונות מרכזיים הרלוונטיים גם כיום:

  • התאמה לסביבה הלחה: בניגוד לעץ, אריחים אינם נפגעים בקלות מקצת לחות, ואם תקפידו על תחזוקה נכונה הם ימשיכו להיראות נהדר למשך שנים ארוכות. אריחי אמבטיה נוצרו במיוחד לסביבה רטובה, ולכן תוכלו ליהנות ממקלחת מרגיעה ונעימה מבלי לחשוש שאתם הורסים את החדר היפה שבניתם בעמל רב.
  • ניקיון קל: אריחי אמבטיה ניתנים לניקוי בקלות, וגם שוק חומרי הניקוי הוא מגוון מאוד. רק שימו לב – כדי למנוע הופעה של כתמי עובש בין האריחים, יהיה עליכם להקפיד על ניקיון סדיר של החדר.
  • אפשרויות עיצוב מתקדמות: בניגוד לשנים עברו, כיום ניתן למצוא אריחי קרמיקה בעיצובים מגוונים, מקוריים ומפתיעים. אריחים צבעוניים, או אריחים בעלי דוגמאות מיוחדות יכולים לסייע לכם להרכיב מראה ייחודי ומעניין.

שילוב עץ בחדר האמבטיה

למרות היתרונות הרבים שיש לאריחים, מעמדו של העץ נותר איתן. אם אתם רוצים ליצור חדר אמבטיה במראה כפרי או חמים, אין ספק כי הדבר הטובה ביותר להגשים חזון עיצובי זה היא באמצעות עץ. את העץ תוכלו לשלב בדרכים הבאות:

  • פרקט: בתחום הפרקט יש חידושים רבים וכיום ישנם סוגים שיכולים להתאים גם לחדר האמבטיה. אם אתם שוקלים אפשרות זו, פנו לאיש מקצוע או לחברה המתמחה בתחום ובחרו את הסוג המתאים לחדר האמבטיה שלכם.
  • רהיטים לחדר האמבטיה: גם אם החלטתם לרצף את חדר האמבטיה באריחים, עדיין תוכלו לשלב בחדר את העץ באמצעות בחירת רהיטים מתאימים. ארון אמבטיה כפרי למשל יוכל לסייע לכם ליצור חדר רחצה במראה חמים וביתי, ורהיטים אחרים יאפשרו לכם לעצב את החדר בסגנון טבעי ורגוע. רק שימו לב – רהיטי חדר האמבטיה צריכים להתאים לתנאי הלחות השוררים בחלל, ולכן חשוב לבחור רהיטים איכותיים ממותג ידוע.
  • אביזרים משלימים: אביזרים עשויים עץ היא דרך מצוינת לשלב את חומר הגלם הזה בחדר האמבטיה. מדפים, שרפרפים, ואפילו מתלה מגבות מעץ יכולים לסייע ביצירת האווירה המבוקשת, ובמידת הצורך יהיה ניתן להחליף אותם בקלות אם יתבלו.

אז כיצד בוחרים?

מראה חדר האמבטיה מושפע קודם כל מהעיצוב שבחרתם, ותוכלו ליצור חדר נאה משני חומרי הגלם. אך בכל מקרה, ובייחוד אם אתם בוחרים בעץ, כדאי שתשימו לב גם לשתי ההנחיות הבאות:

  • אוורור: כל חדר אמבטיה זקוק לאוורור ראוי. אם יש באפשרותכם, שלבו בחדר חלונות הניתנים לפתיחה, וודאו כי הם ממוקמים במיקום נגיש המאפשר ניקוי קל. בעת הצורך, תוכלו להיעזר באמצעי אוורור נוספים.
  • מוצרים מתאימים: בסופו של דבר, אין תחליף לאיכות. בין אם אתם מרצפים את החדר באריחים, ובין אם אתם מתקינים פרקט, ודאו כי אתם בוחרים במוצרים איכותיים, וכי עומדים לרשותכם אנשי מקצוע בעלי המיומנויות הדרושות לשם כך.