שימוש נכון במראות בחדר האמבטיה

כאשר אנחנו מעצבים את חדר האמבטיה, תשומת הלב שלנו מופנית לפרטים רבים. אנחנו מתלבטים אילו ארונות אמבטיה יתאימו לצרכים שלנו, איזה גוונים לשלב בחלל החדר ובאילו אריחים להשתמש לחיפוי הקיר. אך בין שלל ההחלטות העיצוביות שעלינו לקבל, חשוב מאוד שנקדיש קצת מחשבה גם למראת חדר האמבטיה. בין אם חדר האמבטיה שלנו רחב וגדול ובין הוא אינטימי יותר, למראה תפקיד חשוב וניתן להיעזר בה כדי ליצור את הקו העיצובי שבו אנו מעוניינים.

על מראה ותאורה

בדרך כלל כאשר בוחרים מראות, חושבים על המטרה המרכזית שלהם – משטח משקף המאפשר לנו לבחון את עצמנו ולוודא שאנחנו נראים ייצוגיים מספיק כדי לצאת מהבית. אך המראה מאפשרת לשקף לא רק את הפנים הנאות שלנו, אלא גם את האור בחלל החדר. אם למשל חדר האמבטיה שלכם כולל חלון מרשים ויפה, תוכלו להציב בצד המנוגד לו מראה. קרני האור שייכנסו דרך החלון יפגשו את משטח המראה ויציפו את החדר באור טבעי ורך. ניתן להשיג את אותו האפקט גם בחדר אמבטיה בעל חלון קטן. עליכם רק להכיר את כיווני האוויר של החדר ולהבין מהיכן נכנס עיקר האור. באופן זה, תוכלו ליצור גם בחדר אמבטיה קטן יחסית תחושת מרחב נעימה.

מיקום המראה בחדר

כאשר אתם חושבים על מיקום מראה לחדר האמבטיה, אל תשכחו להתחשב גם במה שנמצא מולה. אחרי הכל כאשר אתם מביטים במראה אתם למעשה רואים גם את מה שנמצא מאחוריכם. לכן, בזמן שאתם מעצבים את חדר האמבטיה וחושבים היכן למקם את המראה, השתדלו לשים בצד השני פריט אסתטי שנעים להסתכל עליו. זו יכולה להיות תמונה יפה, אריחי קרמיקה בגוונים מושכים או כל עיטור קיר אחר שתשמחו לראותו משתקף במראה. אך שימו לב! כאשר מתכננים את מיקום המראה יש להתייחס לא רק להיבטים אסתטיים, אלא גם לשיקולי נוחות. אם בחרתם במראה המכסה את כל הקיר או את כל ארון האמבטיה, היא לרוב תשמש היטב את כל בני הבית. אך אם אתם מעדיפים מראה קטנה יותר, ודאו שהיא ממוקמת בגובה המאפשר לכולם ליהנות ממנה.

זוגות-זוגות

בחדרי אמבטיה רבים, נהוג להצמיד לקיר מראה גדולה המכסה חלק גדול ממנו. אך לעיתים קרובות, בשל אילוצים שונים, דבר זה אינו אפשרי. במקרים רבים חדר האמבטיה כולל במקום זאת ארון אמבטיה תלוי שאחת מדלתותיו היא מעין דלת-מראה המשמשת את בני הבית. זהו פתרון מאוד יעיל ופונקציונלי, וניתן למנף אותו לצורך יצירת סגנון עיצוב מעניין. דלת המראה של ארון האמבטיה יכולה לדוגמה לשמש כמראה מרכזית, ואליה תצרפו זוג מראות נוסף. המראות הנוספות לא חייבות להיות זהות למראה המרכזית, אלא דווקא ההפך;
תליית מראות בסגנון מעט שונה תאפשר לכם לרענן את מראה החדר ולהפוך אותו למיוחד הרבה יותר.