רובה אקרילית לחדר האמבטיה

אם אף פעם לא שמעתם על המושג "רובה אקרילית" כנראה שלשמחתכם טרם חוויתם מצבים של רטיבות או עובש בבית. ואכן, בבתים חדשים חדר האמבטיה הוא לרוב נקי, האריחים מודבקים היטב לקיר והחומר המקשר ביניהם עדיין לבן. אך עם הזמן, תגלו כי המילוי שבין האריחים מתחיל להיסדק, ומשם קצרה הדרך להתפתחות של עובש, רטיבות ונזילות. כדי להימנע ממצבים אלו וכדי למנוע נזקים משמעותיים לחדר האמבטיה ולבית בכלל, מומלץ לערוך היכרות עם הרובה האקרילית ולהבין היטב את תפקידה ואת אופן השימוש בה.

בדיוק בשביל זה הרכבנו עבורכם את המדריך הקצר הבא.

 

בשביל מה צריך רובה?

לרובה בחדר האמבטיה יש תפקיד מרכזי אחד – לאטום את הרווח שבין אריחי הקיר. ללא איטום זה עלולים לחדור מים אל תוך הקיר ואף לעבור לקירות הבית האחרים. במקרים אלו עלול להופיע עובש על הקירות, ויכול להיווצר נזק מצטבר שאף יפגע במבנה עצמו. ישנם מצבים שבהם המים גם חודרים דרך הרצפות ומוצאים את דרכם לבית השכנים, ואז יהיה עליכם להתמודד עם נזק כבד הרבה יותר. לכן, מומלץ להיעזר ברובה אקרילית, שהיא חומר עמיד בפני מים. את הרובה יש לחדש מעת לעת, וחשוב לשים לב שאין בה סדקים או פגמים.

חידוש הרובה בחדר האמבטיה

חדר אמבטיה הוא מקום לח מאוד ועל כן, בניגוד למקומות אחרים בבית, הוא מצריך ביצוע סדיר של עבודות תחזוקה שונות. אחת מהם היא חידוש הרובה שבין האריחים. זה נשמע אולי מורכב יחסית, אך בדרך כלל יישום של רובה בחדר האמבטיה יהיה פשוט, וברשת האינטרנט לא תתקשו למצוא מדריכים רבים המסבירים כיצד לבצע את המשימה.

באופן כללי, יישום הרובה יתבצע על פי השלבים הבאים:

  • ניקוי השטח: לפני שמתחילים, ודאו כי האזור נקי, וכי אין בחריצים שבין האריחים לכלוך או שאריות של רובה ישנה. אל תדלגו על השלב הזה – אם לא תבצעו אותו הרובה החדשה שלכם תיסדק ותיהרס מהר מאוד.
  • הכנת תערובת הרובה: ערבבו את הרובה במכל מתאים עד שתקבלו מרקם נוזלי-צמיגי.
  • מריחת הרובה: את הרובה ניתן למרוח בעזרת שפכטל.
  • ייבוש: מומלץ לתת לרובה לפחות 30 דקות להתייבש, והמהדרין ימתינו שעה.
  • ניקוי: בשלב הזה עליכם לנקות את הרובה שמסביב לחריצים. תוכלו לעשות זאת בעזרת ספוגית ניקוי או מגבון לח.

 

באילו מקרים מומלץ לפנות לאיש מקצוע?

מריחה של רובה עשויה להיות פשוטה יחסית, אך לפעמים רצוי מאוד להיעזר באיש מקצוע:
שיפוץ – אם אתם גם ככה מתכננים שיפוץ ורוצים לחדש את חדר האמבטיה ולהחליף גם ארונות אמבטיה, השאירו את העבודה לאנשי המקצוע.
זמן – יישום הרובה אינו בהכרח קשה, אך הוא מצריך השקעה של זמן. אם הזמן שלכם יקר, תוכלו להיעזר באיש מקצוע.
החלפת האריחים – אם אתם מעוניינים להחליף את האריחים בחדר האמבטיה, אין טעם שתחדשו את הרובה לבדכם. מצאו איש מקצוע מומלץ והניחו לו להשלים את העבודה.