עיצוב חדר אמבטיה בסגנון אירופאי

אחד הטרנדים החמים השנה בעיצוב חדרי אמבטיה הוא בלי שום ספק הסגנון האירופאי.
אלגנטי, מאופק ובכל זאת מלא בשיק. והדובדבן שבקצפת? סגנון העיצוב האירופאי מתאים לסוגים שונים של חדרי אמבטיה ושירותים, כולל חדרים קטנים וצפופים. אז אם אתם רוצים לחדש את חדר האמבטיה וצריכים להתמודד עם מגבלת מקום רצינית – אנחנו ממליצים לשקול את הסגנון האירופאי, שיעשה לכם סדר בראש ובחדר האמבטיה.
אז איך עושים את זה בפועל? הנה כמה עצות מעשיות

מיקום המראה ליד החלון

ברור לכולם שהמיקום המועדף של המראה יהיה מעל כיור אמבטיה, כדי להשתמש בה בצורה יעילה. הרבה סגנונות עיצוב משלבים את המראה כחלק אינטגרלי של ארונות אמבטיה כדי לחסוך במקום וגם כחלק מהתפיסה העיצובית. הסגנון האירופאי פותח בפנינו אפשרות אחרת לגמרי – להציב את המראה ליד החלון בעזרת מתלה מיוחד. זהו פתרון אלגנטי שגם מספק פרטיות בחדר האמבטיה, בלי לפגוע באוורור ובכניסת האור הטבעי.

פלטת הצבעים

אחת הדרכים הכי קלות לקבל מראה אלגנטי שנותן תחושת מרחב הוא לבחור בפלטה של צבעים בהירים. ארונות אמבטיה, אביזרי הסניטציה וכמובן הקרמיקה וצבע הקירות – בחירה בגוון בהיר תגרום לחדר להיראות מרווח יותר.
אם אתם בכל זאת רוצים לשלב צבעים נועזים ובולטים, אנחנו ממליצים לבחור בשני צבעים בלבד, אחד כהה ואחד בהיר, ולעבוד סביבם. הניגוד הפופולרי ביותר הוא שחור ולבן ויש עוד הרבה שילובים מוצלחים, אבל כדאי לדבוק בשני צבעים בלבד כדי לא ליצור תחושה של עומס בעיניים.

פריט אחד מרכזי

בעיצוב של חדר אמבטיה קטן אנחנו רוצים לשלב אלמנטים מיוחדים שמושכים את העין והופכים את החדר לייחודי, אך מצד שני לא רוצים להעמיס יותר מדי כדי לא ליצור תחושה של עומס. אחת הדרכים להשיג את האיזון הזה הוא לבחור פריט אחד מרכזי שיהיה בולט ומיוחד. למשל כיור אמבטיה בצבע כהה ומנוגד, המעוצב בהשראת תקופה ספציפית בהיסטוריה. מכאן התפקיד של שאר המרכיבים בחדר הוא להיות פרקטיים ולהחמיא לפריט המרכזי.

אריחים וזכוכיות צבעוניות

דרך מאוד אירופאית ואלגנטית כדי להכניס קצת צבע לחדר האמבטיה מבלי להעמיס, הוא לשלב אריחים מיוחדים בחיפוי של הקירות, או לשלב זכוכיות צבעוניות בחלונות של חדר האמבטיה. זו אפילו אופציה נהדרת לשדרג חדר אמבטיה קיים, מבלי להיגרר לשיפוץ כולל ומבלי להחליף ארונות אמבטיה וכלים סניטריים. יש היום שיטות שמאפשרות לצבוע אריחים קיימים, או להדביק תוספות דקורטיביות על החלון כדי לקבל אפקט של עבודת ויטראז' יוקרתית.

אחסון חכם

ערים רבות באירופה הן צפופות ויקרות, כך שחדרי אמבטיה קטנים הן עניין שגרתי ונפוץ מאוד כדי לחסוך במקום ובעלויות. אחד האתגרים הכי גדולים הוא כמובן מציאת מקום אחסון לכל מוצרי הטואלטיקה, הכביסה וכו'. ולכן כאשר אתם משקיעים בשיפוץ של חדר אמבטיה קטן חשוב לתכנן מראש את מקומות האחסון, ולשלב אותם כחלק אינטגרלי. למשל לבנות ארונות עמוקים יותר, להציב כיור אמבטיה מעל שידה המחולקת למדפים ומגירות וכך הלאה.