סוגים של אסלות

 מתכננים שיפוץ בחדר האמבטיה ורוצים להחליף את האסלה הקיימת? מתכננים את ביתכם החדש? אם אתם מתלבטים ולא יודעים מהן האפשרויות העומדות בפניכם – נשמח לסקור בפניכם את סוגי האסלות הפופולריים ולהעניק לכם הסבר קצר אודות כל אחד מהם, כולל יתרונות, חסרונות ומה שביניהם.

 

  1. אסלתP

אסלת P היא האסלה הקלאסית. היא עשויה חרס ומיכל ההדחה שלה עשוי פלסטיק. לעיתים הוא יעוצב בצמוד אל האסלה ולעיתים יתלה מעליה ויחובר על ידי צינור פלסטיק. היתרון הגדול של אסלה זו הוא במחיר הראשוני הזול שלה, וכן בתיקונים ובבלאי. אם אתם רוצים ליהנות מאסלה פרקטית מבלי להיכנס להשקעה כספית גדולה מדי – זוהי האסלה בשבילכם.

  1. אסלת מונובלוק

אסלת מונובלוק היא אסלה העשויה כולה מחרס – הן האסלה עצמה והן מיכל ההדחה, ושניהם מגיעים כיחידה מעוצבת אחת. היתרון של סוג האסלה הזה הוא העיצוב, האיכות והישיבה הנוחה שבה. בנוסף, היא מתהדרת במנגנון פנימי נוח במיוחד ועלות התיקונים שלה נחשבת לזולה במיוחד. בנוסף, אם בחדר האמבטיה שלכם יש אסלת P ואתם שוקלים אם להחליפה לאסלת מונובלוק, דעו כי במרבית המקרים תוכלו לעשות זאת בקלות, מבלי להזדקק לריצוף מחדש של השירותים. יחד עם זאת, חשוב לקחת בחשבון כי אסלה זו נחשבת למורכבת למדי לניקוי, שכן הגישה אליה נוחה פחות מאשר אסלה תלויה – סוג האסלה השלישי שלנו.

  1. אסלה תלויה

זוהי האסלה הפופולרית, המעוצבת והמודרנית ביותר. היא תלויה על הקיר שמאחוריה ואינה מחוברת לרצפה כלל. מיכל ההדחה שלה, לרוב, ימוקם בתוך הקיר האחורי ולכן יהיה מוסתר – כשעל הקיר נראה רק את כפתורי הדחת המים. הפרמטרים הללו תורמים מאוד לעיצוב האסלה, שכן זהו עיצוב מינימליסטי התורם לתחושת הגודל והמרחב בחלל כולו. בנוסף, נחשבת האסלה לקלה ופשוטה במיוחד לניקוי – את הסמרטוט ניתן להעביר בקלות מתחת לאסלה ולנקות את הרצפה, וכן בקלות ניתן להגיע לחלקיה השונים. אך יחד עם העיצוב ונוחות השימוש – עולה גם המחיר. אסלה תלויה נחשבת ליקרה יותר, לעיתים עד פי שניים ממחירי האסלות הסטנדרטיות. בנוסף, חלקי החילוף המוצעים עבור האסלה נחשבים ליקרים יותר ואחרון חביב – המחיר נקבע גם הודות להתקנה הנרחבת שהתקנת האסלה דורשת. כדי ליהנות מהמראה המעוצב, כאמור, מיכל ההדחה ממוקם בחלקו הפנימי של הקיר – מה שמצריך עבודת שיפוץ נרחבת, לכן בדרך כלל נעדיף להחליף את האסלה במסגרת שיפוץ חדר האמבטיה בכללותו, מה שכולל גם החלפת אריחים, ריצוף ועוד. יחד עם זאת, העבודה בכל חדר היא אינדבדואלית. רצוי להתייעץ עם בעל מקצוע ולקבל החלטה מושכלת.

לא משנה באיזו אסלה תבחרו, חשוב לזכור שעל מנת להגיע לתוצאות העיצוביות היפות ביותר והאסתטיות ביותר, נשדך לאסלה גם כיור אמבטיה המעוצב באותה ה"רוח" של האסלה, וכן אביזרי אמבטיה משלימים שיעניקו לחדר הרמוניה מושלמת.