סוגים שונים של מראות לאמבטיה

לחדר האמבטיה מטרה מרכזית אחת. הוא נועד כדי לאפשר לנו לטפח את הגוף שלנו, ולהכין את עצמנו לקראת שינה או לקראת האתגרים של אותו היום. זאת הסיבה שבכל חדר אמבטיה תמצאו את הגיבורה הראשית – המראה שבאמצעותה אנו בוחנים את המראה החיצוני שלנו ומוודאים שאנו מוכנים ליום החדש. תוכלו כמובן לבחור במראה סטנדרטית ופשוטה, אך מכיוון שהיא חלק משמעותי מחדר הרחצה, כדאי להשקיע בבחירה קצת יותר מחשבה; רצוי לבחור במראה שתשתלב היטב בעיצוב הכללי של החדר ושתתאים לצרכים של בני הבית. כדי לסייע לכם בבחירה, ליקטנו במאמר הבא את הסוגים העיקריים של מראות לאמבטיה.

עגולה, אליפסה או מלבנית

ראשית נתחיל באחד המאפיינים המרכזיים של כל מראה – הצורה שלה. בעבר, בשל שיקולים פרקטיים, היה מקובל לבחור מראה מלבנית ורחבה המודבקת על הקיר. באופן זה, המראה התאימה לצרכים של כל בני המשפחה אך לא תמיד היא השתלבה יפה בעיצוב הכללי. כיום לעומת זאת, קיימים דגמים רבים וצורות מגוונות וכך נוצרת הזדמנות לשלב אלמנטים ייחודיים בעיצוב חדר הרחצה. ניתן כמובן לבחור במראה מלבנית, אך לצידה קיימות מראות עגולות ומראות אליפטיות. היתרון העיקרי של מראות מסוג זה, הוא הניגוד האסתטי שהן יוצרות אל מול הקווים הישרים של ארונות חדר האמבטיה. מכיוון שהמראות מגיעות בגדלים שונים, ניתן לשלב בחדר האמבטיה כמה מראות שונות וכך ליצור קו עיצובי מעניין ומיוחד בחדר הרחצה.

ממוסגרת או ללא מסגור

מאפיין נוסף של מראה לאמבטיה הוא המסגרת שלה, וגם כאן קיימות אפשרויות בחירה רבות. אם אתם מעדיפים עיצוב בקווים נקיים, תוכלו לבחור במראה אליפטית מעוצבת מקריסטל בלגי או במראה עגולה ללא מסגרת. אך לעיתים מראה בעלת מסגרת ייחודית מוסיפה קצת עניין לחדר האמבטיה, במיוחד אם המסגרת מתכתבת עם הסגנון הכללי שנבחר עבור חדר הרחצה. מסגרות מאפשרות גם להוסיף זריקת צבע לחדר, וכך במקום הצבע הלבן הסטנדרטי תוכלו לבחור צבעים "חיים" כגון תכלת, צהוב, ירוק או אפרסק. תוספת הצבע הזאת תסייע לכם ליצור חדר רחצה במראה רענן יותר ושמח יותר.

תוספות למראות

מראה לאמבטיה היא פעמים רבות הרבה יותר מסתם משטח המשקף את הפנים שלנו. כיום מראות לאמבטיה כוללות אביזרים שונים או עיצובים המאפשרים להגדיל את הפונקציונליות שלהן ולאפשר לנו להתארגן בבוקר במהירות ובקלות. מראות יכולות למשל לכלול מדפים היקפיים שעליהם תוכלו להניח פריטים קטנים הנמצאים בשימוש תכוף. אפשרות נוספת היא לבחור במראה הכוללת תאורת לד. תאורה כזאת היא לעיתים הכרחית מאוד בחדר האמבטיה, כאשר מעוניינים בתנאי תאורה אופטימליים. תוכלו גם לבחור ארון שירות לאמבטיה בעל מראה מובנית. בארונות אלו ניתן לאחסן פריטים אישיים שאינכם בהכרח מעוניינים שיחשפו לעיני האורחים המגיעים לבקר בבית.
בשורה התחתונה, כיום ניתן למצוא מגוון רחב של מראות לאמבטיה, אך כדי להתרשם מהמבחר המלא, מומלץ כמובן להגיע לחנות לבחון את הפריטים השונים ולקבל ייעוץ מלא ומקצועי.