סגנון חדר אמבטיה: צבעים כהים

אם בעבר חדרי האמבטיה שלנו התהדרו בצבעים בהירים ונקיים, הרי שהמגמה העיצובית בשנים האחרונות היא לעצב את חדרי האמבטיה במראה כהה, רומנטי ודרמטי הרבה יותר. חולמים על חדר אמבטיה אלגנטי במיוחד? הנה כמה טיפים שיסייעו לכם להפוך את החדר הכי כיפי בבית למושלם.

1. התחילו עם עיצוב הקירות
הצעד הראשון הוא להחליט כיצד יראו הקירות במקלחת. האם תרצו שהקירות יהיו בצבע אפור כהה? או אולי שחור? הקירות הם השלב הראשון בדרך לעיצוב האמבטיה, ועל פיהם יוכתב הטון העיצובי לשאר חלקי החדר. חלופות אחרות לקרמיקה סטנדרטית הוא שימוש בשיש, חרסינה או גווני זכוכית אפורה. הקירות תופסים את המרחב החזותי בחדר, השקיעו מחשבה בבחירתם. חשוב לזכור כי כשאנו בוחרים להשתמש בגוונים כהים מאוד, חייבים לאזן זאת עם שאר החפצים שבחדר, ליצירת מרקם עיצובי מושלם.

2. אל תלכו על כהה מדי
במקרים מסוימים, חדר אמבטיה בגווני אפור כהה יכול לגרום דווקא לאפקט ההפוך ולהיראות פחות אלגנטי. לכן, בהתאם לגודל החדר, טעמכם האישי והעיצוב הנוסף שיש בחדר האמבטיה (למשל, האם יש בו מקלחון פינתי או אמבטיה?), שקלו האם מוטב להעדיף דווקא גוונים בהירים יותר בתוך סקאלת הצבעים הכהים – למשל אפור המעורב עם צבע נוסף.

3. מהי פלטת הצבעים בבית?
פרמטר נוסף שכדאי לקחת בחשבון הוא פלטת הצבעים המשמשת בשאר חלקי הבית. האם היא חמה קרה? אם היא קרירה, העדיפו גוונים אפור רכים יותר ואם היא חמה וכהה, תוכלו לבחור בצבע אפור כהה המעורב עם גוון חם נוסף או צבע חום.

4. הוסיפו ניגודיות בחדר
חלק ממה שהופך חדר אמבטיה בגווני שחור לדרמטי כל כך, הוא דווקא הודות לניגודיות הקיימת בשילוב בין משטחים כהים לבהירים. הוסיפו ניגודיות לחדר על ידי שילוב של נקודות צבעים עיקריות ברחבי חדר האמבטיה, שיאדירו את גווני השחור שבחרתם, כמו למשל כיור, ארון אמבטיה ועוד. אחרי הכל – חדר שחור לחלוטין נראה, אם להודות על האמת, די קודר…

5. הוסיפו ברק
אם תתבוננו בקטלוגים השונים כדי לאסוף רעיונות לעיצוב חדר אמבטיה כהה, תגלו כי יש כמעט לכולם יש דבר משותף אחד – לכולם יש משטחים מבריקים בחדר ואביזרים בוהקים שמוסיפים אור וצבע מדליק לחדר כולו. כך למשל תוכלו לבחור באלמנט של מתכת או זכוכית כדי להאדיר את החלל ולהקפיץ את המראה הכללי שלו.

6. הוסיפו עץ
אם מישהו אמר לכם שהגוונים השחורים שמורים רק לעיצובים עכשווים ומודרניים – אינו אלא טעה. עם תכנית מוקפדת וחשיבה עיצובית, תוכלו לשלב בין נינוחות אלגנטית לגוונים מרגיעים וכפריים של אפור ולבן, באמצעות שימוש בטקסטורות עץ טבעי. כשהעץ הטבעי והבהיר משתלב עם הקירות הכהים, הדבר מעניק חיים לחדר האמבטיה כולו. יחד עם זאת, זכרו כי ככל שהעץ טבעי יותר – כך הוא עמיד פחות לתנאי לחות ורטיבות (אך לעתים, זה אפילו יותר יפה…).