מתי נצטרך להחליף ברז אמבטיה?

מים זורמים לא היו תמיד זמינים בכל בית ועד לפני כ – 150 שנה, זה היה נחשב לחלום בלבד. כמו כן, זה שאנחנו התרגלנו לפתוח את הברז וליהנות ממים זורמים בקלות, לא אומר שבכל מקום בעולם זה כך. ישנם מקומות נידחים בעולם אשר בהם עדיין יש צורך לצאת בכל בוקר לשאוב מים מהבאר, להתקמצן עליהם בעת שטיפת כלים ולהתקלח בקערה עם ספלי מים.

הברזים שדרכם זורמים המים, הינם מוצר ככל המוצרים האחרים וככאלה, הם גם עלולים להתקלקל לאחר תקופת שימוש מסוימת. בכל בית קיימים כמה וכמה ברזים, בהתאם לסוג החדרים שקיימים באותו בית. על כן, במקרה בו מדובר בבית ישן למדי, ייתכן שיתעורר הצורך לתקן או להחליף את הברזים הישנים בעקבות בלאי כזה או אחר או בשל שיפוצים שנערכים בבית

ההבדל בין ברז אמבטיה לברז מטבח רגיל

כולנו יודעים להבדיל בין ברז מטבח לברז אמבטיה. אך מה שלא כולם יודעים הוא, שהתקנה של ברז אמבטיה יכולה להיות לעיתים מסובכת בהרבה לעומת ברז מטבח רגיל. ישנם ברזים שונים ומשוכללים שמיועדים לחדר רחצה ועיקר תפקידם הוא לגרום למקלחת להיות נעימה ומפנקת יותר. על כן, במידה ואתם מעוניינים להחליף את ברז האמבטיה הישן והמקרטע תמורת ברז חדש ומפנק, כדאי שתדעו שההתקנה שלו אינה פשוטה כל כך, וכדאי להיעזר באיש מקצוע שיתקין לכם אותו ויעשה עבורכם עבודה מושלמת ומקצועית.

כמה סיבות אופייניות להחלפת ברז אמבטיה

החלפת ברז אמבטיה הינו צורך מתבקש אשר נובע משתי סיבות עיקריות –

  1. אסתטיקה – כאשר משפצים את חדר הרחצה, מחליפים את העיצוב שלו ומשדרגים אותו, יש צורך להחליף בדרך כלל את כל הכלים הסניטריים ולעיתים אף לבצע פעולה של התקנת כיור אמבטיה חדש במקום הנוכחי. וזאת, מכיוון שבמרבית המקרים, מדובר באביזרים ישנים למדי שלא שווה להשקיע בשביל לשמר אותם להתקנה חוזרת. וכן בעיצוב מחודש של אמבטיה, נרצה להתאים את כל האביזרים לעיצוב החדש.
  2. קלקול משמעותי – סיבה נוספת להחלפת ברז אמבטיה היא כאשר נוצר בברז קלקול משמעותי שלא משתלם לתקן. ישנם סוגים שונים של תקלות בברזים, חלקם ניתנים לתיקון בקלות ואחרים דורשים החלפת חלקים רבים וטרחה רבה סביבם. על כן, מעדיפים אנשים רבים להחליף את ברז האמבטיה התקול, באחד חדש (במיוחד כאשר מדובר על ברז ישן למדי).

האם לתקן את הברז הישן או להחליף אותו בחדש?

עיקר התקלות בברזים באמבטיה מתאפיינים בנזילות ממקומות שונים בברז. לעיתים קרובות, ניתן יהיה לתקן את הנזילה על ידי החלפת אטמים שנהרסו באטמים חדשים. אך כפי שציינו קודם, במידה והתקלה שקיימת בברז מסובכת לתיקון ודורשת החלפת חלקים רבים, וכן כאשר מדובר בברז ישן שעשה את תפקידו בעולם, עדיף לרכוש ברז חדש ולהזמין בעל מקצוע לצורך פירוק הברז הישן והתקנת הברז החדש במקומו