מראה עגולה או מרובעת איך נדע מה לבחור?

אם נחשוב על רוב חדרי האמבטיה המוכרים לנו, בדרך כלל תעלה בראשנו אותה התמונה; קירות המחופים באריחי קרמיקה, מקלחון, כיור, ארונות אמבטיה וביניהם המראה. זהו המבנה הסטנדרטי של כל חדר אמבטיה, אך שימו לב! האם דמיינתם מראה מרובעת או עגולה? רבים מעדיפים לבחור מראה מרובעת המשתלבת היטב בשטח הפנוי שעל הקיר, אך חשוב שתדעו כי ישנן גם אפשרויות אחרות. אז כיצד תדעו במה לבחור? מראה עגולה, מראה מרובעת, ואולי יש אפשרויות אחרות? פרטים נוספים במאמר הבא.

מדידת המקום העומד לרשותכם

השלב הראשון בבחירת מראה לחדר האמבטיה הוא כמובן ביצוע מדידות מקיפות. בסיום הבדיקה, כאשר תדעו מהו המרחב העומד לרשותכם, תוכלו להתבלט בין האפשרויות השונות ולהתאים את המראה הנכונה לקיר האמבטיה. אל תשכחו, מלבד המראה, בחדר האמבטיה צריכים להיכנס גם ארונות אמבטיהמקלחון, כיור ואולי גם שירותים, והמדידה צריכה להתייחס לכל אלו ולקחת אותם בחשבון. אם בסופו של דבר מתברר לכם כי עומד לרשותכם אזור מצומצם יחסית, ייתכן כי יהיה עדיף לבחור במראה מרובעת. מראה מסוג זה תאפשר לכם למקסם את המרחב העומד לרשותכם, וכך לא תצטרכו "לעגל את הפינות" ולצמצם את גודל המראה. לעומת זאת, אם אין לכם הגבלת מקום, דווקא מראה עגולה, אולי כזאת עם מסגרת בעלת "נוכחות", תראה הרבה יותר מרשימה ותיצור את המראה המבוקש.

שיקולים אסתטיים

רבים רואים לנגד עיניהם את השימושים הפרקטיים של חדר האמבטיה. ואכן, בחדר זה אנחנו מתרעננים ומכינים את עצמנו לקראת יום חדש, ועליו להיות נוח וקל לשימוש. אך חדר האמבטיה צריך כמובן גם להיות מרחב נעים ורגוע שיעניק לנו פסק זמן לעצמנו. כדי שנוכל ליצור את האווירה השלווה הזאת, נוכל לשלב בחדר הרחצה קווים עגולים שיסייעו "לשבור" את הקווים הישרים של ארונות חדר האמבטיה. כך, אם נבחר מראה לאמבטיה בעלת צורה מעגלית או אליפטית יהיה ניתן ליצור מראה רך יותר ונעים לעין. את הקו העיצובי הזה אפשר גם לחזק באמצעות מקלחון פינתי בעל דלת מועגלת או מקלחון שעליו הדפס הכולל קווים מעוגלים.

אולי גם וגם?

כעת אנחנו מגיעים לאפשרות המהנה ביותר בתפריט – גם וגם. כמו כל חדר, גם בחדר האמבטיה יש לשמחתנו 4 קירות, ומשמעות הדבר היא שאין אנו חייבים להסתפק במראה אחת בלבד. גם אם משיקולי מקום בחרנו במראה מרכזית מרובעת, עדיין נוכל לבחור מראה מעוגלת שאותה נתלה במקום אחר בחדר האמבטיה. אפשר גם להפוך את השימוש במראות לאלמנט עיצובי של חדר האמבטיה ואף להסתייע בהן כדי להכניס מעט אור מן החוץ לחדר האמבטיה. לשם כך ניתן לבחור את הקיר הניצב כנגד החלון, ולתלות עליו כמה מראות עגולות בגדלים שונים. האור שייכנס מהחלון יילכד במראות וישתקף בחזרה לתוך החדר. באופן זה תיצרו חדר מואר שנעים לפתוח איתו את הבוקר.