מקומות אחסון יצירתיים בחדר האמבטיה

המדריך ליצירת מקומות אחסון יצירתיים בחדר האמבטיה

תכנון מקומות האחסון בחדר האמבטיה עשוי להיות אתגר של ממש. במרבית הבתים מדובר בחדר קטן יחסית שהמרחב בו מוגבל ולכן הוא דורש חשיבה יצירתית וחסכונית. חדר האמבטיה כולל בדרך כלל מקלחון, שירותים וכיור, ולעיתים זהו גם המקום שבו מציבים את מכונת הכביסה ואת מכונת המייבש. כך השטח הקטן גם ככה מצטמצם עוד יותר. מלבד זאת, עוד לא הזכרנו את המגבות, את מוצרי הקוסמטיקה ואת שאר הפריטים האישיים שאנו נוטים להשאיר בחדר זה. אז מה עושים כדי בכל זאת ליצור מקומות אחסון בחדר האמבטיה? המאמר הבא יוכל לתת לכם כמה רעיונות.

אחסון מתחת לכיור

בבתים רבים האזור שמתחת לכיור נחשב למוקצה, ולכן אזור האחסון שלו אינו מתועל כראוי. לעיתים נראה שהוא לא מאוד נגיש, ובמקרים אחרים לא משתמשים בו בשל סיבה פסיכולוגית גרידא – הקרבה לצנרת הכיור והחשש שמקום זה עשוי להיות לח ולכן להוות קרקע מזמינה לחרקים. אך אם אתם בוחרים כיור איכותי, מתקינים כראוי את הצנרת ובוחרים בארון המתאים – תוכלו ליצור שטח אחסון גדול למדי. אם אתם חוששים בכל זאת לאחסן כאן את המגבות, תוכלו להניח פה את חומרי הכביסה והניקוי ואת בקבוקי הסבון והשמפו. אם תרצו, ניתן להרכיב ביחידה זו מדפים וכך ליצור הפרדה בין החלק העליון הסמוך לכיור, לבין החלק התחתון של היחידה. בחלק התחתון ניתן למשל לאחסון גלילים של נייר טואלט, וכך גם תהיה לכם גישה נוחה לפריט זה ופתרון אסתטי, העדיף על עטיפות הניילון הענקיות שבהם נארזים בדרך כלל הגלילים.

אחסון בארונות אמבטיה

בין אם חדר הרחצה כולל אמבטיה, ובין את אתם מעדיפים דווקא מקלחונים, מומלץ לרהט את החדר באמצעות ארונות אמבטיה המתאימים לשימוש במקום לח יחסית. את הארונות ניתן להתקין ישירות על הקיר, אך אפשר לשלב גם יחידות אחסון רצפתיות שבהן ניתן לאחסן למשל את המגבות. כדי שיחידות אלו יהיה יעילות, רצוי שתהיה בהן חלוקה פנימית נוחה, כך שתוכלו להפריד למשל בין מגבות גוף לבין מגבות פנים ולשלוף את הפריט המבוקש במהירות בעת הצורך. חלוקה פנימית ניתן גם ליצור באמצעות שימוש בקופסאות פלסטיק או מכלי קש, כך שתוכלו לאתר חפצים קטנים ללא כל קושי. אם חדר הרחצה שלכם קטן במיוחד ואתם מחפשים פתרון אחסון פשוט וקל, ניתן להתקין ארון מעל הכיור. לרוב, ארונות מסוג זה כוללים דלת בעלת מראה וכך פתרתם את שתי הסוגיות בעזרת מוצר אחד – קיבלתם גם ארון אחסון וגם מראה לחדר האמבטיה.

מדפי אחסון

לסיכום, נזכיר פתרון אחסון נוסף שלעיתים אינו מיושם מספיק בחדר האמבטיה. מכיוון שחדר זה כולל בדרך כלל אריחי קרמיקה, הקידוח וההתקנה של המדפים עלולים להיות מורכבים, ואנשים רבים נרתעים מפתרון זה וחוששים לגרום נזק ממשי לקירות חדר הרחצה. אך אם אתם מבצעים את המלאכה בזהירות ובעדינות, אין כל מניעה להתקין מדפים בחדר זה. על המדפים ניתן למשל לאחסן את מוצרי הרחצה, תמרוקי הקוסמטיקה, מוצרי היגיינה שונים, ניירות טואלט ועוד. עם זאת, כדאי לשים לב שאתם בוחרים במדפים המתאימים לשימוש בחדר האמבטיה, ואם אינכם יודעים כיצד להתקין את המדף, מומלץ מאוד להיעזר באיש מקצוע שישלים את העבודה ביעילות בלי לפגוע בקירות החדר.