שיפוץ חדר אמבטיה -איפה לשים את ארון התרופות?

כאשר משפצים חדר אמבטיה עולות מגוון של שאלות – האם לבחור באמבטיה או במקלחון? איזה סוג של ברזים לקנות? היכן למקם את המראה? ומה לגבי מקומות האחסון?

עקב אכילס של כל חדר אמבטיה

הרבה מאוד אנשים מתקשים לשמור על חדר האמבטיה מאורגן, כך שכל מה שהם צריכים יהיה זמין ונגיש מצד אחד, אבל מאוחסן בצורה מסודרת מהצד השני. המפתח לחדר אמבטיה מסודר, נעים ופרקטי הוא התאמה של מקומות האחסון לצרכים שלכם, כאשר יש היום מגוון של פתרונות מעוצבים ומתקדמים שכדאי להכיר. כמובן שהרבה יותר קל להתאים ארונות אמבטיה מעוצבים כאשר משפצים חדר אמבטיה גדול שיש בו שפע של מקום. אך אל דאגה, גם חדרי אמבטיה קטנים וצפופים יכולים להיות מאורגנים למופת – הכול שאלה של תכנון מראש וניצול יעיל של החלל. לדוגמה, התקנה של ארון אמבטיה תלוי יכולה להתאים מאוד לחדר קטן גם מבחינה עיצובית וגם מהבחינה הפרקטית.

היתרונות והחסרונות של ארון תרופות

מבין פתרונות האחסון השונים, באופן מסורתי ארון התרופות הוא ארון צר עם מספר מדפים, המשמש לאחסון של פריטים יומיומיים כמו מקלונים לניקוי האוזניים, מי פה, תמיסה לעדשות וכדומה. ובניגוד לשמו, מומלץ שלא לאחסן תרופות בחדר האמבטיה מאחר והלחות ושינויי הטמפרטורה עלולים לפגוע בהן.
ארון תרופות למעשה מאפשר לנו לארגן את כל הפריטים השגרתיים בצורה מאוד קלה וזמינה, כאשר יש מגוון של דרכים לשלב את הארון כחלק אינטגרלי של ארונות אמבטיה מעוצבים. דרך נפוצה מאוד היא להתקין מראה המשולבת בארון התרופות על מנת לחסוך במקום, אך זו בהחלט לא האפשרות היחידה.
מצד שני, בהגדרתו ארון התרופות הוא ארון צר שמגביל מאוד את כמות וסוג החפצים שאפשר לאחסן בתוכו. המשמעות היא שתתקשו מאוד למצוא מקום לפריטים גדולים יותר. אם אתם מעצבים חדר אמבטיה קטן וצפוף, יכול להיות שהעדפה של ארון תרופות על פני ארון אמבטיה תלוי משמעותה פחות מקום לאחסון.

עוד כמה נקודות שכדאי לקחת בחשבון.

המהות העיקרית של ארון התרופות הוא להעניק מקום אחסון לפריטים השגרתיים, כך שכולם יהיו מוסתרים ומאורגנים במקום אחד, כאשר יש אנשים שעבורם זה פתרון חיוני אחרת כל הפריטים הללו פשוט נערמים על השיש או על המדפים. וכמובן שארון התרופות יכול לשמור על הסגנון של ארונות אמבטיה מעוצבים שבחרתם עבור שאר החדר, ובכך להשתלב בצורה מושלמת.
אם אתם לא כל כך מתחברים לקונספט של ארון התרופות ובעיניכם זה בעיקר אילוץ, כדאי שתדעו שזהו ממש לא הפתרון היחידי, גם לא בחדרים קטנים וצפופים. תליית מדפים ושילוב של ארון אמבטיה תלוי וסט של מגירות מתחת לכיור – כולם יכולים להיעשות בצורה חכמה ויעילה. כדי לשדרג את מערכת האחסון אפילו יותר, תוכלו לשלב בתוכה עזרים וגאדג'טים לחלוקה פנימית של המגירות והמדפים.