מה זה אינטרפוץ

בעולם השיפוצים והקבלנות ישנם הרבה מונחים מקצועיים שנשמעים מוזר לאוזניים שאינן מורגלות בהם, אבל אין ספק שאינטרפוץ נמצא גבוה ברשימת המילים המשונות בתחום. כמו שניתן לדמיין, מדובר במילה שאיננה במקור מעברית, אלא היא תעתיק ממילה גרמנית, אונטרפוץ. הכוונה של המילה הגרמנית היא "מתחת לציפוי" או "מתחת לטיח", והיא מתייחס לכל אביזר שנמצא מתחת לפני הטיח של הקיר, ויהיו אלה צינורות, חוטי חשמל או מנגנונים אחרים. עם זאת, בעולם השיפוצים הישראלי הושאלה המילה הזו בעיקר לתחום הברזים, ולכן כמעט כל מי שמתעסק בשיפוץ של חדר אמבטיה או שירותים שמע את המונח המצחיק משהו הזה, אינטרפוץ.

ברזי אינטרפוץ הינם נפוצים מאוד ברוב הבתים בישראל, ורוב הסיכויים שגם אתם תתקינו במקלחת או באמבטיה שלכם ברז אינטרפוץ מסוג מסוים. אבל מה זה בכלל ברז אינטרפוץ, ולמה הוא כל כך נפוץ? מהם היתרונות והחסרונות שלו? ואילו דגמים יש? לאמבט4יו יש את כל התשובות.

מה זה בכלל ברז אינטרפוץ?

אז כמו שנאמר, ברז אינטרפוץ הוא ברז שהמנגנון העיקרי שלו נמצא בתוך הקיר, מתחת לטיח. אתם מכירים ברזי אינטרפוץ אפילו אם לא שמעתם על המילה הזו עד היום, כי הם נמצאים בכל מקום. אלו ברזים שהידית שלהם נראית כאילו היא מחוברת ישירות לקיר, וכל המנגנון שלהם נמצא מאחורי הקרמיקה. ניתן לראות אותם באמבטיות ומקלחות, כיורי שירותים ולעיתים אפילו כיורי מטבח, הגם ששם הם פחות נפוצים.
המנגנון המשוקע בתוך הקיר כולל בתוכו את פתחי היציאה של המים, ומאפשר לנו לשלוט הן בעוצמת הזרם והן בטמפרטורת המים. הרחקה של הברז מהקיר (באמצעות הרמה שלו) מאפשרת למים לצאת, והטיה של הברז ימינה או שמאלה מאפשרת למים קרים או חמים לצאת דרכו, במיזוגים שונים שיוצרים טמפרטורות תואמות. הם לרוב קשורים לברזים קבועים, אך גם זה לא מחייב.
ברז אינטרפוץ מתואר לרוב בהתאם לכניסות שיש אליו, לעיתים שלוש, לעיתים ארבע, ולעיתים יותר מכך, בהתאם לצורך. ברוב המקרים יותקן אצלכם ברז אינטרפוץ 3 דרך או 4 דרך, והוא יספיק. אמבטיות מורכבות יותר וג'קוזי, לדוגמה, יזדקקו לאינטרפוץ 5 או 6 דרך.

מהם היתרונות של ברז אינטרפוץ?

לברז אינטרפוץ יש מספר יתרונות שתורמים לפופולריות שלו בקרב לקוחות רבים. ראשית, התפעול של ברז אינטרפוץ הוא אינטואיבי מאוד, נוח ופשוט. השליטה בטמפרטורה קלה במיוחד, ולכן מועדפת על מבוגרים וילדים כאחד.
שנית, מדובר במוצר אמין ביותר, כזה שמתקלקל רק לעיתים רחוקות מאוד. המיקום של המנגנון בתוך הקיר שומר עליו מנזקים חיצוניים, וברז שמתופעל בצורה נכונה יכול להחזיק מעמד שנים רבות. הוא אמנם לא חסין תקלות, אך אלו קורות לעיתים נדירות יחסית.
ולבסוף, ברזי אינטרפוץ מגיעים היום בעיצובים שונים, מה שמאפשר לשלב אותם בכל סוג של חדר אמבטיה ושירותים. תוכלו למצוא ברזים בעיצובי וינטייג' ועיצובים מודרניים, וכאלה בצבעים שונים. בנוסף, המראה הנקי והמקצועי של הברז הופך אותו למועדף מבחינה עיצובית על ידי לקוחות רבים.

האם יש חסרונות לברז אינטרפוץ?

כמו לכל דבר, גם לברז אינטרפוץ יש חסרונות, אך אלו מועטים יחסית. לאחר שנים רבות המנגנון (העשוי פלסטיק) עלול להתייבש ולהיסדק, ולגרום לנזילות. בנוסף, במידה והשימוש בברז לא נכון, המנגנון עלול להישבר לגמרי והסגירה של המים תתאפשר רק בשימוש במפתח שוודי או פלייר. בגלל העובדה שמדובר במנגנון מורכב יחסית, וכן בגלל שהוא משוקע בתוך הקיר, העבודה עליו מסובכת יותר ולכן גם יקרה יותר מאשר על ברזים אחרים. תכונה זו הופכת הן את ההתקנה שלו והן את התיקונים שלו ליקרים יותר.
מאותה הסיבה (כלומר בשל הימצאות המנגנון הייחודי לברז אינטרפוץ), מחירו של ברז אינטרפוץ יהיה יקר יותר מאשר זה של ברז רגיל.

איך בוחרים ברז אינטרפוץ?

קנייה של ברז אינטרפוץ היא לא דבר של מה בכך, בגלל המורכבות של המנגנון וההתקנה, והפוטנציאל (הנמוך אך אפשרי) לתקלות. ישנה חשיבות רבה לרכישה של ברז אינטרפוץ מחברה מוכרת ובאיכות גבוהה מאוד, וכן לקבל אחריות רשמית על הברז, על מנת לוודא שלא יהיו תקלות, ואם הן יגיעו אזי יהיה מי שייקח עליהן אחריות.

בנוסף, בגלל העובדה שברזי אינטרפוץ מגיעים בשלל עיצובים, צבעים וצורות, חשוב להתאים את הברז לעיצוב הכללי של חדר האמבטיה או השירותים. אתם לא רוצים לקנות ברז אינטרפוץ בסטייל סופר מודרני ובצבע שחור, כאשר שאר חדר האמבטיה מעוצב בסגנון של פעם וצבעי ירוק ולבן, לצורך הדוגמה.

ולבסוף, כמובן שיש לקחת בחשבון את עלות הברז, כמו גם את עלות ההתקנה. כמו שנאמר, ברזי אינטרפוץ עשויים להיות יקרים יותר מברזים רגילים, אך עדיין חשוב לראות שאתם לא משלמים מחיר מופרז ללא סיבה. נוסף על כך, חשוב שמי שיתקין לכם את הברז יעשה את זה בצורה המקצועית ביותר שניתן, על מנת לוודא שהוא יחזיק לכם במשך שנים רבות, וימלא את תפקידו נאמנה.

למה לקנות ברז אינטרפוץ באמבט4יו?

אמבט4יו מציעים לכם מגוון עשיר של ברזי אינטרפוץ, מכל הסוגים וכל העיצובים. אצלנו תמצאו ברזים במגוון גדול של מחירים ומותגים, כך שתוכלו להתאים את הברז הן לתקציב שלכם והן לסגנון שאותו אתם מעדיפים.

יתר על כן, אמבט4יו תוכל לספק לכם לא רק את הברז עצמו, אלא גם את שירותי ההובלה וההתקנה שלו. כמו שנאמר לעיל, ההתקנה של ברז אינטרפוץ איננה עניין טריוויאלי, ועליה להיעשות במקצועיות רבה. אנו באמבט4יו יכולים לדאוג לכם לכל המעטפת הכרוכה ברכישת ברז אינטרפוץ, החל משלב בחירת הברז עצמו, ועד לשלב ההתקנה. אנו רוצים לדאוג לכל, על מנת שלכם יישאר רק לבחור את הברז, וליהנות מהתוצאה.