מה צריך לדעת לפני שמחליפים ברז בחדר האמבטיה?

בעבר, חדרי האמבטיה בכל הבתים נראו פחות או יותר אותו הדבר. הדגמים הזמינים של האמבטיות ושל הברזים היו מוגבלים, ובדרך כלל ההבדל העיקרי היה בצבע. כיום, לעומת זאת, ברור לכל כי חדר האמבטיה הוא אחד החדרים החשובים ביותר בבית. חדר אמבטיה המתוכנן בהתאם לצרכים של בני הבית יאפשר התארגנות מהירה בבוקר וחוויה מפנקת ומרגיעה כשיש לנו קצת יותר זמן לעצמנו. כדי ליצור חדר אמבטיה נאה ונוח לשימוש, אחד הקריטריונים החשובים ביותר הוא בחירה חכמה בברזים. בין אם אתם משפצים ובין אם אתם שוקלים להחליף ברזים בחדר האמבטיה – הנה כמה נקודות חשובות.

ברז לכיור האמבטיה

כולנו רוצים חדר אמבטיה מרשים ויפה. אך לצד השיקולים האסתטיים, חשוב לא פחות להקדיש מחשבה גם לעניינים הפרקטיים. לדוגמה, אם נבחר בברז שאינו מתאים לכיור חדר האמבטיה שלנו, ייתכן שנאלץ להתמודד עם המצב הבא: סיימתם להתארגן, צחצחתם שיניים, התלבשתם, וכעת אתם מעוניינים רק לשטוף את הידיים אחרי השהות בשירותים. אם ברז האמבטיה אינו מתאים לגודל ולעומק של הכיור, תמצאו את עצמכם רטובים למדי בסיום שטיפת הידיים. לכן, חשוב מאוד לבחור קודם כל את הכיור של חדר האמבטיה ורק לאחר מכן להתאים לו את הברז הנכון. אם בחדר האמבטיה יש לכם כיור קטן יחסית רצוי לבחור עבורו ברז נמוך. לעומת זאת, כיור רחב יותר ועמוק יותר יאפשר בחירה בברז גבוה יותר. שיקול נוסף שיסייע לשמור על הניקיון של כיור חדר האמבטיה הוא פעולת הסיבוב של הברז. בחירה בברז שניתן לסובב אותו תקל משמעותית את ניקוי הכיור ותאפשר לשמור על המראה שלו לאורך זמן – במיוחד כשמדובר בכיור רחב יחסית.

המבוקש – אינטרפוץ

שמו של הברז הזה אולי נשמע מצחיק, אבל כיום הוא אחד מסוגי הברזים המבוקשים ביותר. מדובר בברז המתחבר ישירות אל הצנרת הנמצאת בקיר, וכל מה שאנחנו רואים הוא את הידית שלו בלבד. בניגוד לברז שעומד על משטח הכיור או על השיש, המים מברז האינטרפוץ יוצאים ישירות אל תוך הכיור. כך המשטח הסמוך לברז, כמו גם הברז עצמו אינם נרטבים והאזור נשאר יבש יחסית ואינו מעודד הצטברות של אבנית. מכיוון שמדובר בברז מבוקש מאוד המציע פתרון אסתטי ואלגנטי, כיום ניתן למצוא בשוק דגמים רבים שלו, גם כאלו המתאימים לשילוב באמבטיה עצמה. עם זאת, ברז זה יהיה בדרך כלל יקר יותר ולכן מומלץ להתייעץ עם מומחה למוצרי אמבט לפני הבחירה וההתקנה שלו.

מוט פינוק או ראש מקלחת?

בין אם בחרנו לשלב באמבטיה ברז רגיל ובין אם בחרנו בברז אינטרפוץ, בדרך כלל בחדרי האמבטיה יהיו גם מקלחונים שיצריכו התאמה של ראש מקלחת. כיום יש אפשרות לבחור בין סוגים שונים של ראש מקלחת לבין מוט פינוק הכולל בדרך כלל גם מזלף. ראש מקלחת קיים במגוון רחב של דגמים ובטווח רחב של מחירים, כאשר ראשי המקלחת האיכותיים ביותר יכולים לשדרג משמעותית את חוויית הרחצה. עם זאת, מומלץ שלא לוותר על מזלף – מזלף מאפשר גמישות רבה יותר בשימוש, ומלבד זאת, הוא מקל מאוד את ניקוי האמבטיה. תהיה הבחירה אשר תהיה, גם במקרה זה, כאשר מתכננים מקלחונים וחדרי אמבט, חשוב להתייעץ עם מומחה, שכן לא כל ראש מקלחת יתאים ללחץ המים הקיים בבית.